Středisko kulturních služeb Svitavy

DIVADELNÍ ABONENTNÍ CYKLUS JARO 2009

Neděle 22. března
SophiaArt Švihov: Koza aneb kdo je Sylvie

Divadelní hra Koza aneb kdo je Sylvie byla poprvé uvedena v roce 1987 ve Vídni a je příběhem mediálně známého architekta, milujícího manžela Martina Graye, který v den svých 50. narozenin obdrží mezinárodní cenu a zároveň získá lukrativní zakázku na vybudování měsíčního města. Příběh komediální formou ukazuje, co se stane, když se manžel zamiluje do kozy. Úsměvná zápletka se nakonec mění v drama s koncem zcela oslovujícím evropského diváka.
Tato hra, se v roce 2000 opět vrátila na světová jeviště a byla přijata kritiky s nadšením, jako nejlepší text roku.
Hrají: Ivo Kubečka, Světlana Nálepková nebo Kateřina Macháčková, Karel Soukup, Ondřej Kavan nebo Martin Kavan
Režie: René Přibil


Neděle 26. dubna
Divadlo Palace Praha
Neil Simon: Druhá kapitola

George Schneider, asi dvaačtyřicetiletý spisovatel, se nemůže vyrovnat se smrtí manželky Barbary. Zdá se, že heslem pro zbytek života mu je: „Žádné Barbary už na světě nejsou...“ Z toho bolestivého dna se mu svým laskavým, osobitým humorem a poněkud svérázným způsobem snaží pomoci jeho mladší bratr Leo.
V podobně nešťastné životní situaci se po rozvodu ocitá Jennie Maloneová, sympatická, atraktivní herečka, která /i přes svou nezlomnou životní energii/ má co dělat, aby se vypořádala s rozčarováním z nevydařeného manželství a otevřela se novému citovému vztahu.
A jelikož Leo Sneider je tak trochu sukničkář a Jenniyna temperamentní přítelkyně Fay se nejen snaží pomoct kamárádce, ale také touží udělat něco se svým životem – kromě běhání kolem bloku a zdravé výživy – události se dávají do pohybu...
Čtveřice postav bojuje s láskou, samotou, vášní a pochybnostmi především vtipným saimonovským jazykem a jednotlivé situace dávají divákovi naději a víru, že i po těch nejsložitějších životních zlomech, přijde chvíle, kdy se začne číst druhá kapitola jejich šťastného života...
Hrají:
David Prachař, David Matásek, Valérie Zawadská, Martina Hudečková
Režie: Petr Hruška

Neděle 31. května
Bratislavské hudobné divadlo

Rudolf Geri, Cyril Kubiš, Stanislav Kohútek, Matúš Kohútek: Don Quijote podľa Sancha
Flamenco muzikál
Nejslavnější rytířský román všech časů poprvé v podobě flamenco - muzikálu. Koncepce muzikálu vychází z klasického románu Miguela de Cervantes Saavedry, ale celý příběh vtipně převypravuje sluha Dona Quijota Sancho Panza. Španělské rytmy, strhující hudba, písně a tance.
Hrají: Ivan „Tuli“ Vojtek, Jozef Benedik, Stano Dančiak, Los Remedios
Choreografie: Ramón Martinez (ESP)
Réžie: Pavol Uher(CZ)

Pátek 19.června
Divadlo Járy Cimrmana Praha
Cimrman / Smoljak / Svěrák: České nebe

Cimrmanův dramatický kšaft.
Ve hře České nebe se objevují opravdoví velikáni české historie - Jan Ámos Komenský, Praotec Čech, K. H. Borovský, svatý Václav a Mistr Jan Hus. Tyto postavy tvoří nebeskou komisi, která rozhoduje o tom, kdo se dostane do nebe.
Problém nastane v okamžiku, kdy Komenský chce do komise přibrat Boženu Němcovou, protože Husovi vadí její milostné vztahy. Vše však vyřeší kompromis, 6. členem komise se stane Babička Boženy Němcové.
Hrají:
Ladislav Smoljak nebo Zdeněk Svěrák, Bořivoj Penc nebo Jaroslav Weigel
Petr Brukner nebo Petr Reidinger, Jan Hraběta nebo Jan Kašpar, Genadij Rumlena nebo Robert Bárta, Miloň Čepelka nebo Marek Šimon, Václav Kotek
nebo Bořivoj Penc, Michal Weigelnebo Zdenek Škrdlant
Režie: Ladislav Smoljak

Všechna představení se konají ve Fabrice Svitavy vždy od 19:00 hodin.
Abonentní vstupenka na sezónu stojí 650,- Kč. Vstupné na jednotlivá představení činí 200,- Kč. Předprodej abonentek bude zahájen 9. března 2009 v recepci Fabriky (otevřeno pondělí - pátek 6:00 - 19:00 hodin, sobota 6:00 - 12:00 hodin)
Stávající abonenti mají možnost výměny své abonentky od 2. března do 7. března také v recepci Fabriky Svitavy.

Poslední aktualizace: 14.10.2013

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací