Středisko kulturních služeb Svitavy

Divadelní abonentní cyklus JARO/LÉTO 2012

7. března 2012

Klicperovo divadlo Hradec Králové

Karel Poláček: Bylo nás pět

Novou dramatizaci oblíbeného humoristického románu Karla Poláčka, popisující autorovo dětství v Rychnově nad Kněžnou, připravilo Klicperovo divadlo jako poctu k 120. výročí narození tohoto českého spisovatele a novináře. Dobrodružství nezapomenutelných dětských hrdinů, jimž vévodí Péťa Bajza, Tonda Bejval, Čeněk Jirsák, Eda Kemlink a Zilvar
z chudobince, nás přivedou nejenom do malebného východočeského městečka, ale i na dvůr indického Maharadži.
Kromě ústřední pětice kamarádů se můžeme samozřejmě těšit i na Rampepurdu, Evičku z cukrárny, Otakárka Soumara, nebo strýce a tetu Vařekovy. Atmosféru předválečných let podpoří dobové šlágry v živém podání vyjímečně muzikálního hereckého souboru. Všechny také jistě potěší krásný a barevný Poláčkův jazyk a sloh.
Režie: Jan Frič, Dramaturgie: Jana Slouková, Dramatizace: Jana Slouková a Jan Frič,
Scéna: Nikola Tempír, Kostýmy: Iva Němcová, Hudba: Pavel Horák & His Melody Boys.
Hrají: František Staněk, Miroslav Zavičár, Jakub Tvrdík, David Smečka, Ondřej Malý, Filip Richtermoc, Vojtěch Dvořák, Pavlína Štorková, Helena Plecháčková, Petr Vrběcký, Jan Sklenář, Kristýna Kociánová, Lubor Novotný, Lenka Loubalová, Josef Čepelka a Marta Zaoralová.

 

16. dubna 2012

Teatr Novogo Fronta (Praha)

Dias de Las Noches

Příběh z jednoho večerního představení v laciném zábavním podniku v Buenos Aires roku 1974.
Dva herci Arkadij Ivanov a Momik Burman, kteří emigrovali ze Sovětského svazu se těžko vyrovnávají se skutečností, že se již nikdy nevrátí zpátky domů do Leningradu. V argentinských ulicích se pomalu schyluje k vojenskému převratu a Arkadij s Momikem jsou vyděšeni anonymním telefonátem, ve kterém se dozvídají, že jejich emigrace do Argentiny nevznikla z jejich vlastního svobodného rozhodnutí. Minulost se jim začíná měnit před očima a oni zjišťují, že je již příliš pozdě tuto změnu zastavit. Vše vypadá jako zlý sen, ze kterého se jednou probudí, nebýt představení, které právě teď musí odehrát. Ale pro koho vlastně hrají?
Teatr Novogo Fronta (TNF) pochází ze St. Petersburgu v Rusku, kde byla tato divadelní společnost založena v roce 1993 Irinou Andreevou a Alešem Janákem. Za nějaký čas se TNF usadil v Praze, kde dodnes připravuje a realizuje své ojedinělé inscenace. V souboru se vystřídali umělci z České republiky, Japonska, Ruska, Kanady, Itálie, Slovenska, Německa, Rakouska, Francie, Sardínie, Švédska, Jugoslávie, Toga, Polska, Řecka a Dánska. Kreativita a prezentace představení TNF je působivá jak díky škále tak i různorodosti, od pouličního divadla a improvizovaných scén až po vzrušující a režírované hry na klasických divadelních scénách. Divadelní kritici popisují práci divadla jako "horkou taneční grotesku" a  "tanec na hranici".

 

 

 

1. května 2012

Divadlo Viola Praha

Karel Hynek Mácha: Máj

Setkání s lyrickoepickou básní K.H.Máchy v jedinečném podání Báry Hrzánové.
Lyrickoepická báseň vydaná v dubnu 1836, sedm měsíců před Máchovou smrtí. Obsahuje prolog „Čechové jsou národ dobrý“, čtyři zpěvy a dvě intermezza. Máchovými současníky (kromě Karla Sabiny) přijatá rozpačitě až nepřátelsky. Ale obdivně a programotvorně už generací Nerudovou a uctívaná surrealisty v čele s Nezvalem a Teigem.
Scénář a režie: Miloš Horanský.
Hudba: Emil Viklický

 

15. června 2012 

Divadelní spolek Kašpar

Edmond Rostand : Cyrano                                                                                   

„Svůj širák odhazuji v dáli a s grácií… Jak známo, velký nos velkého ducha značí…“
Příběh plný hrdosti a lásky, který rozhodně nezestárnul.    
                                                                                
Režie: Jakub Špalek
Hrají: Martin Hofmann, Eva Elsnerová, Jakub Špalek, Marko Igonda, Jan Jankovský, Lukáš Jůza, Pavel Lagner, Zuzana Onufráková
 

 

Poslední aktualizace: 20.09.2013

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací