Středisko kulturních služeb Svitavy

Divadelní abonentní cyklus PODZIM 2010

8. listopadu 2010
Východočeské divadlo Pardubice
Paul Pörtner – Bláznivé nůžky

Bláznivé nůžky jsou detektivní crazy komedie. Možná si myslíte, že je to bláznivá kombinace, ale tyto věci jdou náhodou báječně dohromady. Budete v napětí, ale zároveň se budete skvěle bavit!
Hra Vás zavede do kadeřnického salónu Bláznivé nůžky se svérázným a zábavným personálem. Přichází několik náhodných i stálých zákazníků. Najednou se o patro výš stane vražda a jedinými, opravdu nestrannými pozorovateli a svědky jsou diváci. Jenom oni mohou vypovídat a usvědčit vraha. Věřte, že této bláznivé zábavy se rádi zúčastníte. Ještě nikdy se Vám totiž nestalo, abyste mohli ovlivnit děj hry, mluvit s postavami a dokonce vypátrat vraha! A pořád se bavit!
Zdá se, že tato kombinace divadelních chutí má něco do sebe, protože původní provedení Bláznivých nůžek v Bostonu se dočkalo dokonce zápisu do Guinnessovy knihy rekordů, hraje se tam totiž s úspěchem už přes dvacet let.
Na VIII. ročníku GRAND Festivalu smíchu Bláznivé nůžky získaly titul Komedie roku 2007 a L. Špiner byl v roli Tonyho oceněn za nejlepší mužský herecký výkon festivalu! Inscenace je i divácky nejoblíbenější hrou VČD roku 2008 a nositelkou Ceny poroty přehlídky české divadlo 2008!
Hrají:
Petra Janečková / Martina Sikorová, Alexandr Postler, Ladislav Špiner, Petr Dohnal,  Dagmar Novotná
Režie: Petr Novotný

29. listopadu
Studio DVA Praha
Miro Gavran: Vše o mužích

Aneb jak muži sami sebe vidí, za co se nestydí i stydí. Aneb jak to dopadá, když se testosteron smíchá s city a striptýzem. Tragikomedie o mužích pro ženy, aby je opět nepochopily.
Hrají: Michal Slaný, Filip Blažek, Maroš Kramár
Režie Jana Janěková

10.1.2011
Divadlo Bez zábradlí Praha:
Milan Kundera: Jakub a jeho pán

pocta Denisi Diderotovi
Nejslavnější český Jakub a jeho pán - Jiří Bartoška a Karel Heřmánek – skládají po třiceti letech opět hold Denisi Diderotovi, neméně slavnému Milanu Kunderovi, ale hlavně divadlu, které nepostrádá šarm a vtip!
Vtipná, hravá, moudrá i jízlivá variace na Diderotův román Jakub Fatalista. Setkání dvou epoch, dvou žánrů, dvou autorů, nezapomenutelného sluhy Jakuba a jeho pána. Příběh o přátelství, lásce, zradě a také o cestě. Putování za tím, kdo jsme a co určuje naše kroky. Jediný autorův dramatický text, který "má bez výhrad rád a chce vydávat".
Česká premiéra se konala v Činoherním klubu Ústí nad Labem v roce 1975 v režii Ivana Rajmonta a do roku 1989 udělala 223 repríz. V roce 1993 její obnovenou premiéru uvedlo Divadlo Bez zábradlí.
Hrají: Jiří Bartoška, Karel Heřmánek, Veronika Freimanová, Zdeněk Žák, Josef Carda, Dana Morávková, Petr Pospíchal, Kateřina Janečková, Martin Kubačák
Režie: Ivan Rajmont


30. ledna 2011
Divadlo Ungelt Praha:
Pierre Palmade a Christophe Duthuron: Na útěku

Představení uvádíme k významnému životnímu jubileu paní Jany Štěpánkové i paní Zlaty Adamovské.
Dva autoři, dvě herečky
Nestává se často, aby dva komici napsali celovečerní hru pro dvě herečky. Pak to ale stojí za to. Pierre Palmade a Christophe Duthuron, oba zkušení herci, scénáristé a baviči s bohatou kariérou, si autorskou spolupráci nanečisto vyzkoušeli už v roce 2006, o rok později se sešli nad myšlenkou Na útěku.
K práci na ztvárnění silného textu pak přizvali dvě skvělé herečky a především výrazné umělecké osobnosti. Line Renaud, světovou legendu válečného a poválečného chansonu, a Muriel Robin, talentovanou komediantku.  A na jednu z divácky nejatraktivnějších inscenací sezóny bylo zaděláno.
Hned po přečtení textu mi bylo jasné, že o tuto hru nesmí Ungelt přijít. A bylo mi jasné, že režírovat by ji měl Ladislav Smoček. Jen jsem hned nevědě,l komu ty dva výjimečné ženské herecké party svěřit. Věřím, že jsem se strefil. Jana Štěpánková a Zlata Adamovská jsou ideální české představitelky Claude a Margot. Ostatně, posuďte sami.
Milan Hein, umělecký ředitel Divadla Ungelt
Hrají: Jana Štěpánková, Zlata Adamovská, ze zvukového záznamu hovoří David Zelinka
Režie Ladislav Smoček

Změna programu vyhrazena.
Všechna představení se konají ve Fabrice Svitavy vždy od 19:00 hodin.
Abonentní vstupenka na sezónu stojí 650,- Kč. Vstupné na jednotlivá představení činí 200,- Kč.
Předprodej abonentek bude zahájen 11.října  2010  v recepci Fabriky (otevřeno pondělí - pátek 6:00 - 19:00 hodin, sobota 6:00 - 12:00 hodin)
Stávající abonenti mají možnost výměny své abonentky od  27.září  do 9. října  také v recepci Fabriky Svitavy.
 


 

 

  

 

Poslední aktualizace: 14.10.2013

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací