Středisko kulturních služeb Svitavy

DIVADELNÍ ABONENTNÍ CYKLUS PODZIM - ZIMA 2014/2015

7. října / Út / 19:00 / Fabrika
Divadlo Na Jezerce (Praha)

Petr Jarchovský, Jan Hřebejk: Musíme si pomáhat
Malí, ale Češi
"Příběh nastavující zrcadlo všem týpkům vygenerovaným českou kotlinou pro přežívání v jakémkoli režimu. Divadelní kontaktnost přináší nové valéry obrazu Čechů za protektorátu i po něm. Zapomeňte klidně na filmového Polívku a Duška. Na Jezerce u Hrušínského je místy překonávají Jiří Macháček v roli ustrašeného, nešťastně neplodného a neokázale statečného invalidy Čížka a Miroslav Vladyka coby nevzdělaný, ale talentem na přežívání vybavený Prohazka. Jeviště prozařuje zvláštním osobním kouzlem, křehkostí a krásou Lenka Vlasáková představující zranitelnou, jemnou a vyrovnanou Marii Čížkovou. David Václava Chalupy je koncentrákem chlapecky vystrašený, Martin Sitta v sousedovi Františkovi zdatně naplňuje vlastnosti, které jsou na Češích nejodpornější…..“  (J. P. Kříž / Právo / 19. března 2010)
Režie: Jan Hřebejk, Scéna a kostýmy: Lucie Loosová, Produkce: Jan Hrušínský, Zpěv písní "Na Pankráci" a "Main schwester Khaie": Csongor Kassai, Harmonika: Mário Biháry, Asistentka režie:
Veronika Zemánková, Zvukový design: Ladislav Greiner
Hrají: Jiří Macháček, Lenka Vlasáková, Miroslav Vladyka, Václav Chalupa, Martin Sitta,
Zdeněk Hruška, František Staněk
Délka představení cca 120 minut
www.divadlonajezerce.cz
Vstupné: 300,- Kč

 


26. listopadu / St / 19:00 / Fabrika
Divadlo Kalich (Praha)
Jaan Tätte: Každý den, šťastný den!

Každý den, šťastný den! je vydařená komedie estonského herce, dramatika a slavného písničkáře Jaana Tättea, v níž tento mistr pobavené nadsázky popisuje svéráznou léčbu manželské nudy.
Experiment s bigamií přináší řadu překvapivých a absurdních situací, které se sice vysmívají konvenční morálce, vytoužené štěstí však nepřinášejí. Spíš zvětšují zmatek a vedou ke krachu. Naštěstí nekončí jako tragédie, ale jako výsměch kýčovitým představám o lásce.
Překlad: Jonatan Tomeš, Režie: Lída Engelová, Scéna: Ivo Žídek, Hudba: Zdeněk Zdeněk
Hrají: Bára Hrzánová, Libor Jeník, Helena Lapčíková / Pavla Rychlá – Vojáčková, Zbigniew Kalina
www.divadlokalich.cz
Vstupné: 300,- Kč

 

 


3. prosince  / St / 19:00 / Fabrika
Divadlo Ungelt (Praha)
Keith Huff: Deštivé dny

Americké drama je hrou o síle přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí.Dnes jsou parťáky u chicagské policie. V americké a zároveň světové premiéře této hry hrály mladé policisty světové filmové hvězdy Daniel Craig a Hugh Jackman. V české premiéře se v těchto rolích představí Richard Krajčo a David Švehlík. Richard Krajčo získal za ztvárnění role Dennyho cenu Thálie 2012, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Upozorňujeme diváky, že je v rámci představení použito hlasité střelby.
Režie: Janusz Klimsza, překlad: Pavel Dominik, asistent režie: Marie Krbová scéna: Janusz Klimsza,
kostýmy: Janusz Klimsza, světla: Tomáš Dvořan, Michal Brodec, David Zelinka, zvuk: Tomáš Dvořan, Michal Brodec, David Zelinka.
Hrají: Richard Krajčo a David Švehlík
Délka představení cca 130 minut
www.divadloungelt.cz
Vstupné: 300,- Kč


20. ledna / Út / 19:00 / Fabrika
Divadlo Na Zábradlí (Praha)
Pavel Juráček: Zlatá šedesátá aneb deník Pavla J.

„Viděl jsem scény,  za které by nás odsoudil každý soudce pro ohrožení morálky.“
Pavel Juráček, režisér, scenárista, signatář Charty 77, je klíčovou osobností českého filmu 60. let. Deníkové zápisy zachycují vzestup i pád talentovaného umělce v konfliktu s dobovými společenskými a kulturními okolnostmi i s vlastní bohémskou povahou. Deník tak nabízí nejen neobyčejně intimní vhled do Juráčkovy osobnosti, do jeho vnímání světa a lidí kolem něj, ale i do atmosféry "zlatého věku naší kinematografie", která je nahlížena zevnitř jedním z aktérů nové vlny. Ve svém deníku zanechal po sobě Pavel Juráček dílo svrchované literární úrovně a hypnotické působivosti, otevřený dokument o výšinách i běsech umělecké tvorby. Představení získalo cenu  Alfréda Radoka za rok 2013 v kategorii Inscenace.
Režie: Jan Mikulášek, Dramaturgie: Dora Viceníková, Scéna a kostýmy: Marek Cpin
Výběr hudby: Jan Mikulášek
Hrají: Honza Hájek, Jiří Vyorálek, Petra Bučková, Josef Polášek, Marie Spurná / Gabriela Mikulková
Délka představení: 100 minut bez přestávky
www.nazabradli.cz
Vstupné: 300,- Kč


Změna programu vyhrazena.


Všechna představení se konají ve Fabrice Svitavy vždy od 19:00 hodin.
Abonentní vstupenka na sezónu stojí 800,- Kč. Vstupné na jednotlivá představení činí 300,- Kč.
Předprodej abonentek bude zahájen v pondělí 22. září  2014  v recepci Fabriky. (Otevřeno: pondělí - pátek 6:00 - 17:00 hodin)
Stávající abonenti mají možnost výměny své abonentky od  1. září do 20. září 2014 také v recepci Fabriky Svitavy.
 

Poslední aktualizace: 01.09.2014

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací