Středisko kulturních služeb Svitavy

Soubory a třídy

 

Přípravná třída ( 6-7 let)
Vločky (7-10 let)
Modroočky (10-12 let)
Duhovky (12-14 let)
Paramian (13-15 let)
Naopak a Ťuík (16-19 let)

Nové divadlo! YESSS!!! (17-22 let)

Všechny  třídy pracují kontinuálně: děti chodí do jednoho souboru (tedy pokud vydrží) od první do deváté třídy (popř. až do maturity či déle ).

 

Přípravná třída
Nová přípravná třída dětí ve věku 6-7let byla  otevřena v září 2018. V současné době jsou volná  už jenom 1-2 místa.Rodiče dětí se mohou hlásit u Jany Mandlové na tel. 733142092.
Přípravka se schází ve středu od14,15 do 15,45.


Vločky
Skupina Vloček se schází  v pondělí od 14,00 do 15,30 a kapacita je plná.
Skupina v minulém období pracovala s motivy knihy Jiřího Stacha a Lenky Uhlířové :Velká cesta Malého pána. V současné době dokončujeme práci s knihou Skutečný příběh Cílka a Lídy od  výtvarníka Františka Skály.

 

Modroočky
Název Modrooček vznikl podle první knihy, na které jsme pracovali: Z deníku kocoura Modroočky. Soubor v minulých letech dokončil úspěšnou práci na představení „ Psi, neztrácejte naději“, inspirovaném knihou Psi nebaletí Anny Kemp a Sáry Oglivie. Po odchodu některých dětí se  nacházíme v bodě nula a vybíráme si nová témata k práci. Momentálně se zabýváme knihou Ivy Procházkové Eliáš a babička z vajíčka. Ale možná to ještě vyhraje Podnájemník nebo Létající dědeček.
Soubor se schází v úterý od 14,30 do 16,00.


Duhovky
Duhovky mají za sebou práci na představení O domku, Kubula a Kuba Kubikula a autorské představení  Jeskyně. Ze skupiny loni odešlo  několik dětí, skupina  se početně ztenčila, hledáme tedy nová témata. Duhovky  momentálně urputně trvají na autorském divadle, ale postupně jim dochází, že to není žádná sranda.
Scházíme se ve čtvrtek od 16,00 do 17,30.

 

Paramian
Paramian vznikl v roce 2015 odnoží třídy Duhovky, tedy  tří dětí: Páji, Ráchel a Mikuláše.
Nakonec přibrali ještě Aničku a podle jejich počátečních jmen se odvodil i název souboru: Paramian. Mají ze sebou úspěšnou práci na představení Štastný princ (Oskar Wilde) a ještě stihli  letos dokončit nové představení Na arše v šest  podle knížky Ulricha Hub a Jorga Muhle. Teď hrají obě divadla a společně si užívají veselé zkoušky s Tadeášem, který z časových důvodů přešel od září 2018 z Modrooček do Paramian a bude zaskakovat v roli Noa. Ještě netuším, jak se promění název souboru s příchodem Tadeáše.(!??)
Paramian se schází z časových důvodů jednou za 14 dní v úterý od 16,00do 18,00.

 

Naopak a Ťuík
Naopak je momentálně nejstarší soubor ve Školičce. Někteří už odmaturovali, někteří teprve budou. Když přišli v pěti letech do Školičky, jmenovali se Jácíčci a chodil s nimi  tenkrát i Ťuík.  Teď se Ťuík do souboru obloukem vrátil, protože se letos kvůli oslabeným počtům  spojily dva soubory: Naopak a o trochu mladší Brambůrky. A nový název?  No Naopak a Ťuík, protože až na Ťuíka se Brambůrky svého názvu s radostí vzdaly.
V loňském roce měl soubor  Naopak  za sebou derniéru úspěšného představení Všichni jsme si… a premiéru představení Silvestr 2020 v režii Karla Šefrny(podle knihy:  365 tučňáků ).Předtím hráli inscenace Pfú, Chlebová Lhota, Haló, Jácíčku, Namaluj mi beránka…) Objeli půlku republiky, vystupovali na mnoha festivalech a přehlídkách. Jsou prima parta a táhnou za jeden provaz.
Brambůrky hrály málo: respektive, dlouze pracovaly na svých vystoupeních, které pak bohužel zahrály jen jednou, protože se skupina odchodem některých dětí rozpadla:Jeleňovití, Skellig. Začínat stále od začátku je prokletí, říká Sarah,  proto se ráda vzdává názvu Brambůrky. Poslední jejich inscenace Ťik,Ťak,Ťuk byla povedená loutková taškařice. Té by se vzdávat neměli! Uvidíme, k čemu dospějeme letos. Zatím jsou nám výchozím bodem  a inspirací obrazy Jindřicha  Pevného.
Scházíme se  v pondělí od 17 do 19,00hod.

 

Nové divadlo! YESSS!!!
Nový název příležitostného a samostatného souboru absolventů Dramatické školičky pod vedením Matěje Nárožného. Odvážně se pustili do hry Václava Havla Zítra to spustíme- a uvést ji chtějí  při příležitosti 100 let republiky.
Držím jim pěsti. Mají moji důvěru.


MAC (malý abonentní cyklus)
Pod hlavičkou MAC tato parta už druhý rok organizuje divadelně-hudební večery pro mladé v divadle Trám (ve spolupráci s SKS a klubem Tyjátr). Zatím se jim daří nadmíru dobře vybírat skvělá  divadla i hudební skupiny a zvládají celou produkci, propagaci a organizaci sami. Je na ně spolehnutí a jsem na ně hrdá.

Poslední aktualizace: 29.10.2018

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací