Středisko kulturních služeb Svitavy

Koncertní sezóna 2010 - 2011

Neděle 5.9. 2010  Kostel sv. Jiljí
Slavnostní koncert k Pouti ke sv. Jiljí
Vlastimil Bialas - trubka, piccolo trubka, Jiří Bělík - hoboj, Andrea Priechodská - soprán,  František Boček varhany.
Jiří Bělík
Stálý člen orchestru Janáčkovy opery. Založil komorní soubor Camerata Brunae ,  s kterým koncertuje  v tuzemsku i zahraničí.
Vlastimil Bialas
1. trumpetista žesťového souboru BBB a jeho umělecký vedoucí  a umělecký vedoucí žesťového kvinteta BBQ.
Andrea Priechodská
Sólistka opery Národního divadla v Brně.
František Boček
Koncertuje  s různými nástrojovými uskupeními po celé republice. Pedagogicky působil na ZUŠ Svitavy, Moravská Třebová i na SPgŠ Litomyšl. Zároveň je svitavský varhaník a regenschori, vede chrámový sbor Vos angelorum.

Středa 14.10. 2010 Ottendorferův dům
Houslový recitál

Bohuslav Matoušek  - housle
Petr Adamec – klavír
Koncert dvou  virtuosů houslového a klavírního, držitelů jedné z nejprestižnějších světových hudebních cen Cannes Classical Award MIDEM (2001.

Pondělí 22.11. 2010 Fabrika Svitavy
Gentlemen Singers 
-  vokální soubor
Vokální soubor GENTLEMEN SINGERS se sídlem v Hradci Králové byl založen absolventy Českého chlapeckého sboru Boni pueri v roce 2003. Svým komorním složením a různorodým repertoárem se stal unikátem na české sborové scéně a jedním z nejznámějších a nejžádanějších mužských vokálních souborů v České republice. Mladí zpěváci interpretují s naprostou samozřejmostí zcela odlišné hudební styly. Repertoár zahrnuje gregoriánské chorály, renesanční polyfonii, díla období klasicismu, romantické skladby, vokální tvorbu 19. a 20. století, lidové písně z Čech, Moravy a Slovenska, současné písně národů celého světa zpívané v původních jazycích a americké spirituály.

Středa  12.1.2011 Ottendorferův dům
Ivan Klánský  - klavír

Ivan Klánský patří pro svůj mimořádný talent a pozoruhodné interpretační umění k předním představitelům současného českého a světového  koncertního života. Působí rovněž  jako člen úspěšného klavírního tria Guarneri trio Prague.
Jeho repertoár obsahuje téměř všechna stěžejní díla světové klavírní literatury.  S velkými úspěchy působí také pedagogicky - v současné době vede katedru klávesových nástrojů na pražské AMU a vyučuje na Vysoké hudební škole ve švýcarském Lucernu.

Úterý 15.2. 2011 Ottendorferův dům
Panochovo kvarteto

Jiří Panocha  - 1. housle
Pavel Zejfart  -  2. housle
Miroslav Sehnoutka  – viola
Jaroslav Kulhan - violoncello
Panochovo kvarteto bylo založeno v roce 1968 studenty konzervatoře v Praze.  Soubor vystupuje pravidelně téměř ve všech zemích světa, získal mnoho ocenění.  V roce 2008 byla Panochovu kvartetu  udělena jubilejní Platinová deska Supraphonu. Soubor klade zvláštní důraz na českou hudbu, především na díla Dvořákova, Smetanova, Martinů a Janáčkova.

Středa 16.3.2011 Fabrika Svitavy  
Balet Praha - Pražský komorní balet Pavla Šmoka: Okna do duše

Za sólo v duetu Lyrická byla Lucie Holánková nominována na Cenu Thálie 2009.
Doteky snáře
Hudba: Bohuslav Martinů
Abstraktní miniatury inspirované tvorbou a osobním životem Bohuslava Martinů.
Tobě ztracena, sobě zatracena.
Hudba: Bohuslav Martinů (Elegie pro housle a klavír)
Lyrická
Hudba: rusínské, ukrajinské a východoslovenské balady
Na motivy tří lidových slovanských písní vznikl duet, v němž choreografie Petra Zusky mistrně vykresluje dojemný lyrický příběh.
Mátový čaj
Hudba: hudební koláž různých žánrů a autorů ( J.S.Bach, H. Hegerová, M. Bublé, Tatabojs, seriálová hudba a další)
Vtipně laděná a úsměvná choreografie Lucie Holánkové netradičně představí charaktery tanečníků Pražského komorního baletu Pavla Šmoka.

Úterý 19.4. 2011 Ottendorferův dům 
Brahms Trio Prague

Špičkový komorní soubor nevšedního nástrojového obsazení.
Ondřej Vrabec, lesní roh, Monika Vrabcová (Vavřínková), housle, Daniel Wiesner, klavír
Brahms Trio Prague bylo založeno třemi čelnými instrumentalisty mladé generace v roce 2005 s vizí  pozvednout komorní spolupráci nevšedního nástrojového složení nad obvyklý příležitostný rámec. Jediné, co proto ansámbl odlišuje od smyčcových kvartet a podobných souborů s trvalým a cílevědomým působením, je stále přítomná nutnost posouvání repertoárových hranic. Soubor též podněcuje soudobé skladatele k tvorbě novinek ( např.  Sonáta A. Downese).

Středa 18.5. 2011 Ottendorferův dům
Brněnské kytarové kvarteto

Soubor vznikl roku. 2005 na brněnské konzervatoři,  vyznačuje se výbornou technickou úrovní hráčů, souhrou a citlivým, promyšleným přednesem. Souhrn těchto kladů, dovede vždy vdechnout život a  jedinečnost každé skladbě přednášeného repertoáru.

červen  2011  Park Jana Palacha
Koncert v Parku

Datum i účinkující budou upřesněni

Změna programu vyhrazena
Milovníkům dobré hudby nabízíme členství v Kruhu přátel hudby.
Kromě slevy na všechny koncerty mohou členové KPH využít nabídky zájezdů na zajímavé kulturní akce. Průkazka KPH stojí 45,- Kč a prodávat se bude od 2.srpna 2010  na recepci Fabriky pondělí – pátek 7:00 – 19:00 hodin, sobota 8:00 – 12:00 hodin.
                                           

Poslední aktualizace: 25.01.2011

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací