Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, leden 2011

30. /Ne /19:00 hod./ Fabrika Svitavy Divadlo Ungelt Praha: Pierre Palmade a Christophe Duthuron: Na útěku

Divadlo Ungelt Praha: Pierre Palmade a Christophe Duthuron: Na útěku

Vyprodáno
 

Představení uvádíme k významnému životnímu jubileu paní Jany Štěpánkové i paní Zlaty Adamovské.

 

 

 

 

 

 

 

Dva autoři, dvě herečky
Nestává se často, aby dva komici napsali celovečerní hru pro dvě herečky. Pak to ale stojí za to. Pierre Palmade a Christophe Duthuron, oba zkušení herci, scénáristé a baviči s bohatou kariérou, si autorskou spolupráci nanečisto vyzkoušeli už v roce 2006, o rok později se sešli nad myšlenkou Na útěku.
K práci na ztvárnění silného textu pak přizvali dvě skvělé herečky a především výrazné umělecké osobnosti. Line Renaud, světovou legendu válečného a poválečného chansonu, a Muriel Robin, talentovanou komediantku. A na jednu z divácky nejatraktivnějších inscenací sezóny bylo zaděláno.


"Hned po přečtení textu mi bylo jasné, že o tuto hru nesmí Ungelt přijít. A bylo mi jasné, že režírovat by ji měl Ladislav Smoček. Jen jsem hned nevědě,l komu ty dva výjimečné ženské herecké party svěřit. Věřím, že jsem se strefil. Jana Štěpánková a Zlata Adamovská jsou ideální české představitelky Claude a Margot. Ostatně, posuďte sami."
Milan Hein, umělecký ředitel Divadla Ungelt

 

Režie: Ladislav Smoček

Hrají: Jana Štěpánková, Zlata Adamovská, ze zvukového záznamu hovoří David Zelinka

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 200,-

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací