Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, srpen 2011

2.8. 19:00 hod. Koncert Mladých umělců

Koncert Mladých umělců v rámci Mezinárodních smyčcových kurzů Litomyšl 2011

Místo konání: Ottendroferův dům

Vstupné: dobrovolné

3. 8. 19:00 hod. Poetický večer

Místo konání: Čajovna & kavárna U Černého draka

6. 8. 18:00 hod. Čaj oslazený džemem

Místo konání: Čajovna & kavárna U Černého draka

7.8.15:00 hod. Pohádková neděle

Ale-Jo!
Z deníku kocoura Modroočka a jeho dvojnožce
Příběh malého kocourka, který poznává svět, chráněn a milován svým dvojnožcem.
Loutkové vyprávění zpracovala a režírovala Ema Zámečníková
Čertova nevěsta
Pohádku na motivy J. Š. Kubína zpracovala a režírovala Ema Zámečníková. Veselý loutkový příběh se odehrává na české vesnici, kde tři milé dívky odloudí darebný čert. Sestry se brání jeho podlým myšlenkám na sňatek s jednou z nich. Ku pomoci jim přijde i čertova pomocnice, černá bába.
A zda vše dobře dopadne? Inu, v pohádkách je možné všechno…
Ale-Jo! tvoří umělecká dvojice Alena Kubínová a Josef Zámečník. Jejich repertoár zahrnuje pořady především pro děti, ale i pro dospělé. Ve svých inscenacích kombinují loutkové divadlo s vlastními písničkami, které si mohou děti zpívat spolu s herci...

Místo konání: Park Jana Palacha

12. 8. 20:00 hod Disco party

Místo konání: Lánská zahrada

13.8.19:00 - 23:00 hod. Muzikantská sobota

Kloaka Česká Třebová a HOKR Praha

Místo konání: Park Jana Palacha

14.8.Ne 14:00 hod. Promenádní koncert

Zahraje DO Svitavská dvanáctka

Místo konání: Park Jana Palacha

20. 8. 18:00 hod. Čaj oslazený džemem

Místo konání: Čajovna & kavárna U Černého draka

20.8.19:00 - 23:00 hod. Muzikantská sobota

Hrají: Bez limitu, Nasadte SKI

Místo konání: Park Jana Palacha

21.8.Ne 14:00 hod. Park Promenádní koncert

Zahraje Malohanačka Jevíčko

Místo konání: Park Jana Palacha

26. 8. 20:00 hod. Loučení s prázdninami

diskotéka

Místo konání: Lánská zahrada

28.8. 15:00 hod. Pohádková neděle

Pohádková neděle

PTAČÍ SVATBA

LIDOVÁ PÍSNIČKA - NA LOUCE KYTIČKA
 

V tomto novém hudebním představení se zpěvačka Lída vydává s dětmi na výlet za českou lidovou písničkou a lidovými hudebními nástroji. Přivítá je louka plná rozkvetlých kytiček, které děti sbírají do vázy pro maminku a s každou poznanou kytičkou se učí novou lidovou písničku. Zazpívají si o ráčkovi, ovečkách, kukačce, kopřivě, poznávají a vyzkoušejí si hru na další lidové hudební nástroje jako jsou kastaněty, brumle, zvonek, maracas, fanfrnoch a dozvědí se, jak si takový lidový hudební nástroj vyrobit.

Lída Helligerová  vystudovala Gymnazium J. K. Tyla v Hradci Králové, Státní konzervatoř v Pardubicích  - obor zpěv a od dob studií se hudbě věnuje profesionálně dodnes.
Zpočátku vyučovala hudbu – obor kytara, flétna - na ZUŠ v Hradci Králové a profesionálně působila ve folkové skupině KANTOŘI, kde zpívala, hrála na kytaru, flétny, niněru, fanfrnoch, trumšajt. S touto skupinou vystupovala v mnoha TV pořadech v ČR i v zahraničí, koncertovala v celé řadě zemí a natočila 4 LP a 1 CD.  
Společně s Pavlem Dobešem a Milošem Dvořáčkem založila sdružení Královéhradecká folková Jednota, která byla volným sdružením sólových
muzikantů. 
V současné době je majitelkou umělecké agentury, která se zabývá produkcí a zprostředkováním umělců a uměleckých programů, hraje a zpívá s dámskou country skupinou Schovanky, která mimo jiné získala prestižní ocenění „Nejlepší dámská country skupina v Evropě “. Se Schovankami koncertuje v ČR i v zahraničí, vystupovala v mnoha TV pořadech a natočila 7 CD. Posledním projektem je společné CD s Věrou Martinovou.
Vystupuje také sólově. Samostatně zpívá, hraje, komponuje, moderuje a věnuje se koncertování pro děti. Pro ně samostatně připravila 4 hudební představení, vydala 3 CD a zpěvník ve formě omalovánek.


 

Hrají: Lída Hellingerová

Místo konání: Park Jana Palacha

28.8. 20:00 Koncert Chinaski

Koncert Chinaski

Vstupné: 80,- Kč

 

Místo konání: Náměstí Míru

28.8. Zahájení projektu Putování za historickými sídly a Zahájení Řezbářského memoriálu Aloise Petruse

Zahájení projektu Putování za historickými sídly 
Zahájení Řezbářského memoriálu Aloise Petruse

Místo konání: Náměstí Míru

29. 8. - 3. 9. Řezbářský memoriál Aloise Petruse

V prostoru pro volnočasové aktivity budou růst z pozůstatků topolů pod rukama řezbářů nové sochy, které doplní vznikající galerii pod širým nebem.

Po úspěchu loňského ročníku řezbářského memoriálu vzniká v prostoru Svitavského stadionu neobvyklá galerie soch. Letošní téma ŽENA (spíše abstraktního pojetí). Pro devět řezbářů jsou připraveny zbytky kmenů „na stojato“ ve výšce 2 – 3 m (především topolů) různého průměru o výšce 2,5 – 3m.  Návštěvníci mají možnost po celý týden sledovat řezbáře při práci.

Místo konání: Svitavský stadion

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací