Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, duben 2012

1.4. - 30.4.2012 Hledání hvězdy Davidovy (HHD)

Zbořené chrámy
Duben 2012
Pravidelný cyklus pořadů s tématikou holocaustu, který připravuje již čtvrtý rok na měsíc duben Městské muzeum a galerie ve Svitavách ve spolupráci se Střediskem kulturních služeb ve Svitavách a DOcela MAlým divadlem Radky Obloukové, navazuje  na stálou expozici HHD – Oskar Schindler, Spravedlivý mezi národy a cykly, které proběhly v minulých letech - HHD – zapomenuté osudy, HHD – síla lidskosti a HHD – zapomenuté transporty. Pořady jsou vhodné jak pro veřejnost, tak pro školy.

Připomínají historické období, na  které bychom nikdy neměli zapomenout a snažit se, aby se podobné hrůzy už nikdy neopakovaly. 

Místo konání: Městské muzeum a galerie

3.4.2012 19:00 Ensemble Matinů

Ensemble Matinů

Miroslav Matějka – flétna, umělecký vedoucí
Radka Preislerová - housle
Simona Hečová – violoncello
Štěpán Kos – klavír


Ensemble Martinů je klavírní kvarteto, které nahrálo 8 CD pro renomované vydavatele, desítky snímků pro Český rozhlas, vystoupil na největších českých i světových festivalech, v České televizi.
Začátek dnes již legendárního příběhu souboru je zasazen do doby, kdy se rozhodla vdova po skladateli Bohuslavu Martinů – Charlotte, navštívit české země a převézt ostatky skladatele zpět domů, do rodné Poličky. Tehdy soubor v roce 1978 založili bratři Jan a Josef Riedlbauchové. V době komunistické éry soubor na krátkou dobu přes státní a jedinou agenturu Pragokoncert nesměl vystupovat. V roce 1993 dnešní vedoucí souboru Miroslav Matějka, někdejší absolvent Jana Riedlbaucha, na původní složení a ideu navázal. Kvarteto spolupracovalo s legendami českého herectví, jako byli Boris Rösner, Věra Galatíková či Radovan Lukavský a samozřejmě s řadou žijících předních českých herců ve svých literárně hudebních projektech stále spolupracuje.
Od počátku existence souboru v jeho repertoáru dominovala - kromě velkých mistrů hudby 18. - 20. století  - hudba českých soudobých autorů a díla velikána české hudby Bohuslava Martinů. Ensemble Martinů uvádí klavírní kvartety a klavírní tria s flétnou, ve střední Evropě definitivně etabloval a obohatil sestavu klavírního kvarteta v žánru komorní hudby, kde je místo violy flétna. Svým projevem a zvukovostí je Ensemble Martinů jedním s nejvýraznějších souborových uskupení v České republice. V tomto unikátním nástrojovém složení inspiroval řadu významných současných českých skladatelů k napsání kompozic. I to je důvod, že Ministerstvo kultury podporuje jeho vybrané koncerty s podílem soudobé české hudby uváděné v historickém kontextu s hudbou světovou. Řada dalších skladeb z repertoáru kvarteta zní v tanečních, rockových a jazzových (blues, swing) plochách a pro energii a komunikativnost těchto skladeb jsou vyhledávány mladou generací posluchačů a často uváděny v netradičních prostorách.
 

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 120,- Kč, sleva pouze pro členy KPH 60,- Kč

3.4.2012 19:00 Kouzelný rok 2012 - rok začátků

Přednáška Mgr. J. Studénkové.
 

Místo konání: Čajovna a kavárna U Černého draka

Vstupné: 50,- Kč

4.4.2012 15:00 Dozing Brothers & Do větru

Koncert svitavských kapel v rámci akce Velikonoce ve Svitavách.


Jako první vystoupí mladá svitavská kapela Dozing Brothers hrající jazzovou a dixielandovou hudbu
z počátku dvacátého století. Po té se divákům představí další svitavská skupina - Do větru, která hraje muziku vycházející z písničkářských tradic. K základním folkovým motivům se připojují jazzové prvky s nádechem latinskoamerických rytmů.


Místo konání: Náměstí Míru

Vstupné: zdarma

4.4.2012 19:00 Hana & Petr Ulrichovi se skupinou Javory beat + host: písničkářka Žofie Kabelková

Hana & Petr Ulrichovi se skupinou Javory beat + host: písničkářka Žofie Kabelková

Rockové a ještě košatější Javory. Nové i staré beatové "pecky", ale hlavně známé javorovské písničky.
Umělecká dráha sourozenců Ulrichových se na české hudební scéně datuje od r. 1964. Interpretační talent Hany a autorská invence Petra spojené s vyzrálostí a zkušenostmi jsou základními nosnými pilíři jejich svébytného a publikem oceňovaného uměleckého projevu. Projekt Javory beat vzniknul na popud a přání příznivců kapely, kteří si přáli slyšet písničky z beatového období anebo ty, kterým by slušela nástrojová sestava odlišná od současné javorovské. A protože Hanka i Petr tyto písničky rádi hrají a zpívají, rozhodli se tuto ideu uskutečnit.

Složení rockové podoby Javorů:

 • elektrická kytara - Miloš Koubek,
 • dechové nástroje Antonín Mülhansl nebo Michal Zpěvák,
 • klávesy Ondřej Strouhal,
 • baskytara Jakub Šimáně,
 • perkuse - Pavel Plch

Hostem Javorů je písničkářka z Jihlavy Žofie Kabelková, zástupkyně mladé generace českého folku.
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 150,- Kč

4.4.2012 19:00 Poetický večer

Téma: Kniha, která mi vzala dech.

Místo konání: Čajovna a kavárna U Černého draka

4.4.2012 13:00 Velikonoce ve Svitavách

Dům dětí a mládeže pořádá pod záštitou města a SKS Svitavy Velikonoce ve Svitavách. Velikonoční oslavy nás čekají na Škaredou středu 4. dubna od 13 do 17 hodin na náměstí Míru.

Program:
Malé pódium před základní školou:
15:00 kapela The Dozing Brothers
16:00 kapela Do větru

Horní část náměstí opět vyzdobí velikonoční vajíčka, která budou malovat svitavské děti. Na stáncích naleznete tradiční velikonoční výrobky a nebude chybět ani občerstvení. Velikým lákadlem minulého roku byl „ZOO – koutek“ u morového sloupu. Na ovečky, kozy a další zvířátka se mohou děti těšit i letos. Také určitě využijí nabídku MC Krůček a v rámci dílniček si i s rodiči zkusí ozdobit své vlastní (přinesené) velikonoční vajíčko, malovat na keramické placky, výzdoby do květináčů, pletení pomlázek a tvoření svíček ze včelího vosku. Soutěže pro děti také nesmějí chybět. Připomeneme si velikonoční zvyky a obyčeje.

Nezbývá, než si přát, aby počasí bylo tak přívětivě slunečné, jako loni a určitě se ani na Škaredou středu nebude nikdo mračit. 

Místo konání: náměstí Míru Svitavy

5.4.2012 14:30 Velikonoce

Povídání na téma Velikonoce u nás doma

Místo konání: Městská knihovna, dětské oddělení

6.4.2012 19:00 Quanti minoris

Quanti minoris

castelrock - aneb středověký pouliční bigbít - Brno
Žánrově lze Quanti Minoris zařadit jako historizující folkrock s keltskými kořeny. Za nejvýstižnější označení lze považovat hradní podobu rocku, tedy „hradrock“.
Repertoár Q.M. tvoří, kromě vlastní tvorby, většinou zhudebněná poezie středověkých autorů (anonymních, ale i známých jako např. F. Villon).  Hudba je vlastní a je pouze inspirována hudbou z období 13. - 17. století. Pro podpoření autentické  atmosféry jsou místy použity skladby nebo části skladeb mistrů tohoto období a to jak anonymních, tak známých, např. John Dowland, M. Praetorius, J.S. Bach apod.
Hudební forma Q.M. je interpretovaná i  na historické hudební  nástroje a  propojovaná  prvky rockové hudby.


Quanti Minoris hrají v obsazení:

 • Zdeněk Němeček - zpěv, loutna, ak. kytara, zobcové flétny, příčná flétna, picolla, křivý roh, chalumeaux, gemshorny, píšťala s měchuřinou, whistle...  nemecek@quantiminoris.cz
 • David Gross - elektrická kytara, zpěv
 • Roman Golda - bicí, zpěv
 • David Růžička - basová kytara

Hosté:
Stanislava,Veronika a Romana Plívovy -  voice  (Povijan, Bigband ,Iuventus - Svitavy)
 

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: 90,- Kč

7.4.2012 18:00 Mantry. Přijďte si zazpívat do čajovny.


 

Místo konání: Čajovna a kavárna U Černého draka

7.4.2012 20:00 Reggaenerace

Čeldův gang přivádí africké reggae do svitavského Tyjátru na večírku zvaném Reggaenerace.

Celou akci v rytmu Jamajky odstartuje svitavský klasik Devy B (Squatplate), který naladí svým setem všechny hosty do reggaenálady.

Po něm už nastoupí dva vzácní hosté z Nigérie.
Slavnější z dvojice - TEDDY ZIGGY - je nigerijský DJ, promotér a propagátor reggae, který byl v roce 2011 nominován na prestižní South-South music awards v kategorii umělci působící mimo Afriku.
Jeho kolega DJ Akodox je také z Nigérie a do Česka zavítal jako student. Kromě reggae od něj můžem čekat také beaty v rytmu hip hopu a dancehallu s prvky rapu.
 

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: 50,- Kč

10.4.2012 1900 Jana koubková Quartet

Jana koubková Quartet

Festival Polička Jazz 16. ročník


Jana Koubková - zpěv

Ondřej Kabrna - piano

Jan Keller - kontrabas

Jan Červenka - bicí


Jana Koubková už více než tři desítky let patří k předním osobnostem českého jazzu. Za tuto dobu prošla mnoha stylovými seskupeními, od blues a swingu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Spolupracovala s řadou významných hudebníků a orchestrů, úspěšně vystupovala prakticky po celém světě. Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, věnuje se i výuce. Každé její vystoupení má punc originality, smysl a cit pro dané prostředí.
http://www.janakoubkova.cz/
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 150 Kč, sleva pouze pro členy KPH 75,- Kč

11.4.2012 18:00 Jiří Dědeček

Básník, písničkář a předseda Českého centra mezinárodního PEN klubu autorské čtení s písničkami 

Místo konání: klub Tyjátr

Vstupné: dobrovolné

12.4.2012 18:00 ŽIDOVSKÉ PAMÁTKY MORAVY A SLEZSKA

Přednáška známého znalce židovských památek Jaroslava Klenovského seznámí posluchače s moravskými památkami židovské kultury. J. Klenovský je autorem stejně pojmenované knihy, v níž jsou jednotlivé památky představovány pomocí samostatných hesel. Publikace je doplněna mapami a přehledy. 

Místo konání: Městské muzeum a galerie

13. - 14.4.2012 Svitavský dýchánek

Přehlídka je koncipována jako krajská postupová přehlídka dětského divadla Pardubického kraje -  Dětská scéna

Program bude upřesněn na www.kultura-svitavy.cz a plakátovacích plochách.

Místo konání: Fabrika Svitavy, Divadlo Trám

14.4.2012 13:00 Český videosalon 2012

Krajská soutěž amatérských filmů s postupem na 59. Celostátní soutěž neprofesionální filmové tvorby v Ústí nad Orlicí.
Program bude upřesněn na www.kultura-svitavy.cz a plakátovacích plochách.

Místo konání: kino Vesmír

14.4.2012 20:00 Koncert kapel Willow Lake + TRILOBAJT

Willow Lake je kapela z Litomyšle fungující v konečné sestavě Marek Vraspír (el. kytara, zpěv), Michal Bartoš (el. kytara), Tomáš Hrubeš (bicí) a Jáchym Janypka (basktara, zpěv) asi 2 roky. Mají za sebou zhruba jeden rok aktivního koncertování s vlastní tvorbou písní. Mohli jste je zatím slyšet převážně na menších lokálních festivalech a klubech Pardubicka. Více informací na bandzone.cz/willowlake. Stylově by se kapela dala zařadit mezi rock-pop crossover. Jednoduše se dá říci, že se kapela snaží vytvářet líbivé kombinace melodií a textu v pop-rockovém pojetí.

TRILOBAJT - folk-crossover / Litomyšl
Ač je kapela ovlivněna všemi možnými styly od country přes jazz až k bigbeatu nakonec se jednoznačně jedná o folkovou muziku
 

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: 60,- Kč

16.4.2012 19:00 Teatr Novogo Fronta (Praha) – Dias de Las Noches

Teatr Novogo Fronta (Praha) – Dias de Las Noches

Divadelní abonentní cyklus JARO 2012


Příběh z jednoho večerního představení v laciném zábavním podniku v Buenos Aires roku 1974.
Dva herci Arkadij Ivanov a Momik Burman, kteří emigrovali ze Sovětského svazu se těžko vyrovnávají se skutečností, že se již nikdy nevrátí zpátky domů do Leningradu. V argentinských ulicích se pomalu schyluje k vojenskému převratu a Arkadij s Momikem jsou vyděšeni anonymním telefonátem, ve kterém se dozvídají, že jejich emigrace do Argentiny nevznikla z jejich vlastního svobodného rozhodnutí. Minulost se jim začíná měnit před očima a oni zjišťují, že je již příliš pozdě tuto změnu zastavit. Vše vypadá jako zlý sen, ze kterého se jednou probudí, nebýt představení, které právě teď musí odehrát. Ale pro koho vlastně hrají?
Teatr Novogo Fronta (TNF) pochází ze St. Petersburgu v Rusku, kde byla tato divadelní společnost založena v roce 1993 Irinou Andreevou a Alešem Janákem. Za nějaký čas se TNF usadil v Praze, kde dodnes připravuje a realizuje své ojedinělé inscenace. V souboru se vystřídali umělci z České republiky, Japonska, Ruska, Kanady, Itálie, Slovenska, Německa, Rakouska, Francie, Sardínie, Švédska, Jugoslávie, Toga, Polska, Řecka a Dánska. Kreativita a prezentace představení TNF je působivá jak díky škále tak i různorodosti, od pouličního divadla a improvizovaných scén až po vzrušující a režírované hry na klasických divadelních scénách. Divadelní kritici popisují práci divadla jako "horkou taneční grotesku" a  "tanec na hranici".
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 220,- Kč

18.4.2012 17:00 Batikování voskovou technikou

Batikovat se budou tašky a obraz pro klub TYJÁTR. Materiál zajištěn v ceně vstupného
- více informací v TYJÁTRU nebo na čísle 731 763 304 (Krťa)
 

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: 99,- Kč

18.4.2012 20:00 hod KOMICI s.r.o. - stand up comedy show

KOMICI s.r.o. - stand up comedy show

Vystoupí nejlepší baviči z pořadu „Na stojáka“ kabelové televize HBO:

Miloš Knor

Ruda z Ostravy

Lumír Tuček

 

Předprodej vstupenek na telefonu: 777 004 439 a na recepci Fabrika

 více na www.deadcat.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 240,-Kč

19.4.2012 18:30 132. cestovatelský večer Asociace Brontosaura

Izrael na prahu války
- přednáší Libor Lněnička

Místo konání: Ottendorferův dům-Muzeum esperanta

19.4.2012 18:00 SETKÁNÍ S LOUISE HERMANOVOU A KAPELOU SIMCHA

Beseda a koncert
Louise Hermanová, roz. Freundová se narodila ve Svitavách v roce 1916, v roce 1942 byla deportována do Terezína, Osvětimi a Bergen-Belzenu. Útrapy v koncentračním táboře přežila, nyní žije v Českých Budějovicích. Louise Hermanová zavzpomíná na dětství a mládí prožité ve Svitavách před 2. světovou válkou i na poválečné období.
Kapela Simcha vznikla na podzim roku 2007 v Ostravě. Většina členů kapely se hudbě věnuje profesionálně, ať již v roli pedagoga, či aktivního hráče nejrůznějších hudebních seskupení. Přestože jejich hudební kořeny jsou poměrně pestré a sahají až k hudbě klasické, folku a folklóru, nakonec se spojily právě v hudbě židovské.

Místo konání: Otendorferův dům

20.-21.4.2012 FAPS - 10. ročník Festivalu Amatérských Pěveckých Sborů

10. ročník Festivalu Amatérských Pěveckých Sborů
Na jeho vzniku a organizaci se podílejí dva největší svitavské sbory DALIBOR a IUVENTUS.
FAPS je nesoutěžní přehlídka. Jedná se především o společné setkání pěveckých sborů nejen z celé republiky, ale i ze zahraničí. Součástí festivalu je práce v ateliérech se závěrečným koncertem.


Zúčastněné sbory
1.ateliér
BesHarmonie Praha, Pěvecký sbor IUVENTUS Svitavy, Smíšený sbor JITRO Hradec Králové, 
Smíšený pěvecký sbor KOS Pedagogické školy Litomyšl
2.ateliér
BENDL Česká Třebová, DALIBOR Svitavy, CHORUS MAGISTRI Hradec Králové, OTAKAR Vysoké Mýto
Mimoateliérové sbory
Červánek Svitavy, Lanškrounský smíšený sbor , Radiměřský komorní sbor, Spevácky zbor pri Rím.kat. kostole v Krupině, Young Voices, Egeln, Německo

Prezident festivalu:  hudební skladatel Jiří Laburda


Program:


Zahajovací koncert
pátek 20.dubna 2012, 19.30 hodin, Fabrika
DALIBOR Svitavy, sbormistryně Miroslava Ducháčková
RAKOS (Radiměřský komorní sbor) Radiměř, sbormistr Pavel Janák
SPEVÁCKY ZBOR pri Rím.kat. kostole v Krupině, sbormistryně Anna Ližbetinová
ČERVÁNEK Svitavy, sbormistr Karel Sax
OTAKAR Vysoké Mýto, sbormistryně Věra Milerová
LSS (Lanškrounský smíšený sbor) Lanškroun, sbormistryně Vladimíra Jetmarová
CHORUS MAGISTRI Hradec Králové, sbormistryně Dana Ludvíčková


Koncert duchovní hudby
sobota 21.dubna 2012, 16 hodin, kostel sv. Anny v Radiměři
RAKOS (Radiměřský komorní sbor) Radiměř, sbormistr Pavel Janák
SPEVÁCKY ZBOR pri Rím.kat. kostole v Krupině, sbormistryně Anna Ližbetinová

Slavnostní koncert
Fabrika, sobota 21.dubna 2012, 19.30 hodin
Antonín Dvořák:  Mše D-dur
Miroslava Trávničková, soprán, Markéta Štefaniková, alt, Václav Čížek, tenor,
Matúš Trávniček, bas
Orchestr pardubických filharmoniků, dirigentka Dana Ludvíčková
BENDL Česká Třebová, sbormistr Josef Menšík
DALIBOR Svitavy, sbormistryně Miroslava Ducháčková
CHORUS MAGISTRI Hradec Králové, sbormistryně Dana Ludvíčková
OTAKAR Vysoké Mýto, sbormistryně Věra Milerová
Spojené pěvecké sbory řídí Dana Ludvíčková.
Karel Růžička:  Celebration Jazz Mass
Veronika Němcová, soprán, Radek Škeřík, klavír
Big Band Chrudim, umělecký vedoucí Martin Profous
BesHarmonie Praha, sbormistr Libor Sládek
IUVENTUS Svitavy, sbormistryně Věra Burešová
JITRO Hradec Králové, sbormistr Jiří Skopal
KOS Pedagogické školy Litomyšl, sbormistr Milan Motl
Spojené pěvecké sbory řídí Milan Motl.

Místo konání: Fabrika Svitavy

20.4.2012 21:00 HELLO CITY

Program:

 • BTTU  - http://www.facebook.com/DJ.BTTU
 • CrashMan  - http://www.facebook.com/pages/DJ-CRASHMAN/141816992583473  http://soundcloud.com/crashman/crashman-love-hurts-11-2011
 • NEx  - http://www.facebook.com/pages/DJ-nEx/149467225131071
 • Oci

Místo konání: Klub Tyjátr

21.4.2012 18:00 Večer orientálních tanců

Vystoupení tanečnic pod vedením Petry Langerové a Pavlíny Skalské

Místo konání: Čajovna a kavárna U Černého draka

21.4.2012 20:00 Rockotéka

Akce na baru!!
 

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: 30,- Kč

23.4.2012 18:00 Přednáška o misiích v Africe

Charita Svitavy Vás zve na přednášku P. Tomasze Wójciaka, katolického kněze z Jaroměřic u Jevíčka.
Tématem přednášky bude čtyřleté působení P. Tomasze na misiích v Jihoafrické republice. Všichni jsou srdečně zváni.
 

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: dobrovolné

24.4.2012 18:00 II. jazzová jízda

Pořádá ZUŠ Svitavy, SKS Svitavy a klub TYJÁTR
Na koncertě vystoupí žáci ZUŠ Letovice, ZUŠ Litomyšl a ZUŠ Svitavy, kteří propadli kouzlu jazzové hudby.


Program:
1.  The Dozing Brothers (ZUŠ Svitavy)
2.  Jazzulátka (ZUŠ Letovice)
------------------přestávka------------------------ 
3. Big Band ZUŠ Litomyšl (ZUŠ Litomyšl)
4. Junior Big Band ZUŠ Svitavy (ZUŠ Svitavy)
5.  Musik groupe (ZUŠ Svitavy)


Po skončení koncertu následuje jam session.
 

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: 50,- Kč

26.4.2012 19:00 Screamers – 15 let v dámských šatech

Screamers – 15 let v dámských šatech

Tradiční návrat populární travesti skupiny do Svitav, tentokrát přehlídka toho nejlepšího.
Předprodej vstupenek pouze v Informačním centru

Místo konání: Fabrika Svitavy

27.4.2012 16:00 Lichožrouti

Milé děti, nevíte,kam se vám ztrácejí ponožky? A nebydlí u vás náhodou Lichožrouti?
Beseda pro rodiče a děti s autory knihy Pavlem Šrutem a Galinou Miklínovou
Akce je pořádána a financována z projektu Obec přátelská rodině

Místo konání: Mateřské a rodinné centrum Krůček

27.4.2012 17:00 Na muzice ve Fabrice

 

K tanci zahraje dechový orchestr Stofka Jevíčko.

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 50,- Kč

27.4.2012 20:00 Koncert kapel RACHOT STROJŮ + OMAKALAMUHOPOTAJMU

 

RACHOT STROJŮ
- vrakopunk/Polička
Hudební těleso Rachot strojů vzniklo v roce 2003 na bázi piva, nudy a také potřeby sdělit nejbližšímu okolí neurčité myšlenky.
OMAKALAMUHOPOTAJMU
- experimentálně-rockové těleso/Polička

 

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: 60,- Kč

28.4.2012 16:00 Pat a Mat – Divadelní představení pro děti

Pat a Mat – Divadelní představení pro děti

Z důvodu nemoci ZRUŠENO!!

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

28.4.2012 Oblastní kolo PORTY

Oblastní kolo v tradičním portovním městě, které nabízí účast v soutěži Porty pro muzikanty z česko-moravského pomezí. Program bude upřesněn na www.kultura-svitavy.cz a plakátovacích plochách.


Jako host vystoupí:
Devítka
Devítka je folková skupina složená ze zkušených muzikantů. Opírá se o dvě dospělé kytary, vynikající baskytaru, barevný trojhlas, ale hlavně o původní repertoár melodických písniček, nad jejichž texty se dá (ale nemusí) přemýšlet.
Vydala sedm cd, nejnovější se jmenuje Duše v peří. Za pozornost stojí i výběr toho nejlepšího z repertoáru Devítky s názvem "Tři tvoří společnost"


Hraje ve složení:

 • Jan Brož - kytary, zpěv, autor písní              
 • Jindřiška Brožová - zpěv, flétny, džembe
 • Petr Haf Havrda - kytary, zpěv
 • Petr Nebavič Novotný - baskytary  - stálý host
   

Místo konání: Klub Tyjátr

Vstupné: 60,- Kč

29.4.2012 15:00 Divadlo Krab Praha: Otázky netopýra Ušíka

Otázky netopýra Ušíka aneb Jak to chodí u netopýrů Proč kohout ráno kokrhá? Proč má havran černé peří a sova bílé? Proč jsou ptáci hlavou nahoru a netopýři hlavou dolů? Proč...? Netopýr Ušík má plno otázek. Najde na všechny odpověď?
Pro děti od 3 let
 

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 50,- Kč, rodinné pasy

29.4.2012 9:30 - 17:00 Kurz systemických konstelací

Kurz systemických konstelací - cesta k (sebe)poznání a plnému životu. Vede Mgr. J. Studénková. 

Místo konání: Čajovna a kavárna U Černého draka

Vstupné: Cena: 790,-

Pořady pro školy, duben 2012

3.4.2012 8:30 a 10:15 hod Divadlo Piškot Praha: Dobrodružství prince Světomila

Veršovaný text k poctě pana Ebena o princi Světomilovi, jeho milé a strašlivém čaroději. Přináší napětí, neotřelé kamarádství i překvapivý konec.

Doporučeno pro 1. stupeň ZŠ, MŠ 

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 35,- Kč

17.4.2012 8:30 a 10:15 hod Divadlo HP Praha: Jak víla Modrovláska splnila tři přání

Pojďte s námi do lesního království víly Modrovlásky, která každému rozdává po zásluze a učí nás poznávat rozumem a jednat srdcem. Pohádkový příběh z Podkrkonoší s písničkami a bohatou scénou.
Doporučeno pro 1. stupeň ZŠ, MŠ 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 40,- Kč

18.4.2012 8:30 a 10:15 Divadlo DRAK Hradec Králové: U kanónu stál

Lidová píseň  Kanonýr Jabůrek stojí v základech loutkové tragikomedie o Bitvě u Hradce Králové a o jejím zlidovělém hrdinovi, kanonýru Jabůrkovi. Roku 1866 se nedaleko Hradce Králové rakouská vojska marně pokusila zastavit postup pruské armády.

Doporučeno pro 2. stupeň ZŠ, SŠ 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 40,- Kč

27.4.2012 10:30 hod Pražské pověsti

Divadlo Evy Hruškové a Jana Přeučila

Místo konání: Fabrika Svitavy

Výstavy SKS, duben 2012

do 13.4.2012 Charita Svitavy: Proměny

Charita Svitavy Vás zve na společnou výstavu obrazů uživatelů, lidí s mentálním postižením a seniorů. 

Výstava potrvá do 13. 4. 2012.  

Místo konání: Fabrika Svitavy FOYER

1.4.2012 Svitavský Fanda ve fotografiích

Průběh minulých ročníků krajské přehlídky mladého amatérského divadla ve fotografiích.
Jedná se o postupové kolo celostátní přehlídky experimentujícího divadla Šrámkův Písek, přehlídky studentských divadelních souborů Mladá scéna Ústí nad Orlicí a divadel poezie Wolkerův Prostějov.

Místo konání: Fabrika Svitavy - 3. podlaží

1.4.2012 Vladimír Vraspír: Třináctého v pátek

Svěží fotografie z páteční atmosféry poličského klubu, plného zajímavých lidí. Kromě tváří zaujme na dalších fotografiích až fantaskně barevné světlo.

Místo konání: Fabrika Svitavy - 3. podlaží

1.4.2012 Miroslav Sychra: Dvacet let s fotoaparátem po Svitavách.

Výběr autorových nejlepších fotografií města Svitavy a okolí. Fotografie adjustované v rámech a na plátně pro využití v interiéru, rovněž ukázky starších kalendářů a pohlednic.

Místo konání: Fabrika Svitavy - 4. podlaží

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací