Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, listopad 2013

3./NE/16:00 ALJAŠKA pobřeží Pacifiku

Expedici Leoše Šimánka se podařil čin, který doposud nemá obdoby – na nafukovacích člunech obeplout západní pobřeží Kanady a Aljašky.

 

Nově sestavená diashow, doplněná zatím nezveřejněnými fotografiemi, dokumentuje třetí, závěrečnou etapu této zcela neobvyklé plavby. Na panoramatickém plátně uvádí Leoš Šimánek neskutečně zajímavý svět – lidskou rukou nedotčenou přímořskou divočinu. Z vod Tichého oceánu se zvedají nebetyčné hory pokryté ledovci. Stékají z jejich úbočí, led se láme do nesčetných fjordů a kry vyplouvají hustě zalesněnou krajinou na otevřené moře. Fjordy se zařezávají hluboko do pobřeží, jsou rejdištěm mořských vyder, tuleňů, lvounů, dravých kosatek a velryb, které tam mají úžasné množství potravy. Do řek se táhnou rok co rok hejna lososů, kde na ně číhají medvědi a společně s bělohlavými orly je loví.

 

 

Leoš Šimánek vyrazil do aljašské divočiny již tradičně s manželkou, synem a dcerou, tentokrát doprovázeni dvojicí přátel. Celé krátké severské léto členové expedice strávili v přírodě, jaká není nikde jinde na světě!

Diashow doplňuje vydání fotografické knihy POBŘEŽÍ PACIFIKU -  Na nafukovacích člunech z Kanady na Aljašku, kterou vydal Leoš Šimánek ve svém nakladatelství ACTION-PRESS.

 

Více o autorovi, jeho diashow a knihách (včetně internetového knihkupectví) na webových stránkách: www.leossimanek.cz

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

6./ST/19:00/ Klicperovo divadlo - Koule

David Drábek: Koule – Příběh vrhačky

Divadelní zpracování skandální rozhlasové hry, která rozpoutala lavinu soudních žalob a mediálních emocí, aby se nakonec stala nejstahovanějším pamlskem na internetu a v anketě posluchačů rozhlasovou hrou roku. Atletická královna Milena už chřestí svými zlatými šperky a blíží se k Vám, Explozivní story o mistrovství světa, o zvedání trakařů i prvních lásek, o osudovém lyžařském kurzu a hororovém soustředění v Horažďovicích… ano, i o setkání s nedostižnou legendou Radmilou…
A k tomu všemu zpívá LIVE Karel Hála, doktor Cvach míchá anabolické steroidy, Jiřina Švorcová recituje o pionýrském odznáčku v intimních partiích a Štěpánka Haničincová pomáhá čertíku Bertíkovi odvelet do pekel soudruhy Husáka a Štrougala… Když přidáte navíc srdceryvnou výpověď zfetované laboratorní myši, dojde vám jedno: Pokud rozhlasová verze způsobila pobouření, tak divadelní verze opupínkuje celou českou kotlinu!!!

 

 

 

 

 

 

 

Režie: David Drábek. Dramaturgie: Markéta Bidlasová. Kostýmy: Simona Rybáková.

Scéna: Marek Zákostelecký. Hudba: Darek Král.
Hrají: Pavla Tomicová jako Milena, atletická královna, Zora Valchařová-Poulová jako Reportérka Lubica a Radmila, atletická legenda, Isabela Smečková Bencová jako Maskérka Miluška, Maminka, Potkana Vendulka a Moderátorka Ája, Kamila Sedlárová jako Asistentka a Sára Tlachecí, Jiří Zapletal jako Karel Hála, Moderátor Klubu seniorů, Doktor Cvach a Václav Klaun I., Tomáš Lněnička jako Režisér, Tatínek, Trenér Hácha a Moderátor Pája, Zdeněk Petrák jako vzpěrač Ivo Vozemba
www.klicperovodivadlo.cz
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 300,-Kč

7. / Čt / 19:00 / MUSICA DOLCE VITA – „Hudba královen“

MUSICA DOLCE VITA se věnuje interpretaci hudby všech stylových období a prezentuje se širokou škálou tematických koncertů (tříkrálový, velikonoční, mariánský, adventní, vánoční atd.). Soubor působí na české hudební scéně od roku 2005 a má na svém kontě stovky koncertů ve všech koutech naší vlasti. U zrodu tohoto tělesa stály dvě současné členky tria harfenistka Zbyňka Šolcová a mezzosopranistka Daniela Demuthová. Zakládajícím členem souboru byl také flétnista České filharmonie Jan Machat, jehož v roce 2007 nahradila špičková sólová flétnistka Žofie Vokálková, která přinesla do hry tria ženskou lehkost a brilantnost a též řadu nových podnětů a původních originálních skladeb.
Hudba královen je unikátní program sestavený výhradně ze skladeb žen skladatelek.
Žofie Vokálková – flétna; Daniela Demuthová – mezzosoprán; Zbyňka Šolcová – harfa
www.musicadolcevita.eu

 

Předprodej od 25. října v recepci Fabriky

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 160,- Kč (Pro členy KPH: 80,- Kč)

8./PÁ/17:00/ MICHAL JE KVÍTKO

Agentura Pragokoncert přiváží dětem ze Svitav a okolí pořad Michala Nesvadby „MICHAL JE KVÍTKO“ 

Michal v tomto pořadu dokáže, že  bez ohledu na počasí i roční období během představení rozkvete celé jeviště. Michal mění nejen scénu, ale i sám sebe. Ožívá i ošívá se v různých rytmech plážové - palmové Samby!              .. pokropte ho vodou a nikdy nezvadne. A to ještě nevíte, co se děje za plotem v Michalově zahrádce! Kopretina zpívá, kaktus do všeho mluví, konev má rýmu a umělá kytka z toho má dokonce legraci! 

MICHAL plně rozvíjí hru s barevnými samolepicími páskami. Bez ostychu vytáčí metry a metry pásek, ze kterých vyrábí květiny          jako živé – jen si přivonět!

Tak se přijďte bavit s námi! Už nyní se na vás moc těšíme!

Vstupenky zakoupíte v Informačním centru Svitavy – 461 534 300

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

13. / St / 17:00 / Večer pod lucernou s… Šimonem Pánkem

Beseda s významnou osobností sametové revoluce, ředitelem společnosti Člověk v tísni a zajímavým člověkem. Pořádá Středisko kulturních služeb, Gymnázium Svitavy, spolupořadatelem je Pontopolis o.s., podpořeno Českou rozvojovou agenturou.

 

 

Místo konání: klub Tyjátr

16. / So / 19:00 Rudy Linka Trio - "Re:connect"

Trio nejznámějšího českého jazzmana ve Spojených státech, kterému se jako málokomu podařilo prosadit na newyorské jazzové scéně. Časopisem Downbeat je řazen mezi 10 nejlepších kytaristů světa. Příznivci kvalitního jazzu se mohou těšit na skladby z posledního CD Tria "Re:connect".


Nástrojové obsazení:

Rudy Linka - guitar

Dan Fabricatore - bass

Norman Edwards – drums

 

Předprodej vstupenek od 1. listopadu v recepci Fabriky
 

Místo konání: Fabrika

Vstupné: 200,- Kč

25./PO/19:00/ Koncert Ivety Bartošové

Iveta Bartošová poprvé s novou kapelou. Premiérou nového projektu Iveta Bartošová & BAND bude  svitavský koncert v kulturním středisku Fabrika. V téměř dvouhodinovém vystoupení  zazní největší hity  dosavadní kariéry popové zpěvačky. Fanoušci se mohou těšit například na písně Léto, Málo mě zná, Víš lásko, Tichá píseň, Dej mi ruku, Láska má je zákon, Dva roky prázdnin, ale i nestárnoucí Knoflíky lásky nebo Červenám.

Koncert pořádá: World music agency - lp

 

Místo konání: Fabrika

Vstupné: 250,- Kč

27. / St / 19:00 / Všechnopartička s Karlem Šípem

Zábavná TALK SHOW baviče, moderátora a textaře Karla Šípa
tentokrát s jediným hostem J. A. Náhlovským.

Předprodej vstupenek v recepci Fabriky.
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 250,- Kč

28. / Čt / 20:00 / Elena Sonenshine Trio


Zvuku tria dominuje hlas české jazzové zpěvačky, která studovala na proslulé Berklee College of Music v americkém Bostonu. Elena pravidelně vystupuje na jazzových festivalech v zahraničí a její vynikající debutové album „You Go To My Head“ dokonce vyšlo přímo v USA. Repertoár obsahuje jak vlastní skladby včetně zajímavých jazzových úprav lidových písní, tak klasické standardy od A. C. Jobima, T. F. Wallera a H. Silvera, vždy přizpůsobené stylu a nástrojovému obsazení seskupení. Výjimečné napojení mezi zpěvačkou a jejími spoluhráči je dáno dlouholetou spoluprací, takřka empatická souhra vynikne zejména v improvizačních pasážích.

Elena účinkovala v letech 2005 a 2009 v koncertní sérii „Jazz na Hradě“, v roce 2005 objela celou Českou republiku jako velvyslanec Philips International Jazz Festivalu, o rok později koncertovala na festivalu Pražské jaro.
Elena Sonenshine Trio: Elena Sonenshine – zpěv, Mirek Linka – kytara, Petr Dvorský – kontrabas.
www.elenasonenshine.cz
Předprodej vstupenek od 11. listopadu v recepci Fabriky

Místo konání: Tyjátr Svitavy

Vstupné: 120, - Kč

29. / Pá / v 17:00 hodin / Slavnostní koncert k 30. výročí Svitavské dvanáctky

V pátek 29. listopadu v 17.00 hodin proběhne ve Fabrice Svitavy vzpomínkový pořad na 30 let života kapely  Svitavská dvanáctka.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pořadem bude provázet moderátor a zpěvák Karel Hegner. Jako gratulant vystoupí od 19 hodin Boskovická kapela s kapelníkem Zdeňkem Jindrou.

Myšlenka na vznik kapely vzešla od Otto Vaise a Kamila Kalvody. 
Do čela kapely se tehdy postavil právě Otto Vais.  V roce 1994 se stal  kapelníkem Roman Kalvoda.  Později se přidávali i muzikanti z jiných svitavských kapel, počet hráčů se ustálil na počtu 12 a v roce 1983 kapela uspořádala svoje první vystoupení.
Svitavská dvanáctka je kapela tří generací, nejmladší hráči ještě navštěvují základní školu a nejstarší jsou statnými šedesátníky. Svitavská dvanáctka, to je záruka příjemné zábavy a dobré dechovky!

 

 

 

 

 

 

 

Předprodej v recepci Fabriky od 15.11.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 80,- Kč

Pořady pro školy, listopad 2013

4. / Po / 8:30 a 15:10 / Divadelní agentura Praha: Matylda zasahuje

Neuvěřitelné příhody s písničkami, které znáte z večerníčků. Budete se smát nápadům kachny Matyldy, budete napnutí, jak to všechno dopadne, zda zase nezpůsobí víc škody než užitku.                               

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 40,- Kč

6. / St / 10:00 / 15. Dětský mezinárodní folklorní festival Tradice Evropy

Festival každoročně hostí dětské soubory nejméně ze čtyř zahraničních zemí, návštěvníci proto ocení především velkou pestrost programu a jeho výchovné působení na školní mládež.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 30,-Kč

19. / Út / 8:30 a 10:15 hodin / Divadlo Mimotaurus Praha: Daleká cesta Kanišky a Arašída

Inscenace, ve které jsou možnosti loutkového divadla využity k výletu do pitoreskního, fantastického světa. Scénu tvoří soustava kukátkových divadýlek a v nich žijí neuvěřitelné bytosti.

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 35,- Kč

Výstavy SKS, listopad 2013

12.11. - 12.12. Výstavy Fabrika

FOYER

Průzkum moderních ruin v Čechách
Filip Tesař, Pardubice:Fotografuji přes deset let a už je to nedílná součást mého života, možná i posedlost. Fotím rád vše hezké, zajímavé, originální, ale i tajemné a nevšední, právě jako industriální a jiné opuštěné stavby. Užívám si tu atmosféru samoty, rozpadu, vůni zatuchliny a záhadné zvuky, ozvěny dávné minulosti, obtisky lidí a jejich osudů, které zanechali ve starých fabrikách, rozpadajících se nemocnicích, zapomenutých zámcích, neboopuštěných vojenských základnách. Pohybuji se v komunitě urbexových nadšenců a snažím se řídit jejími nepsanými pravidly.

 

3. PODLAŽÍ
Všechny barvy Nepálu
Výstava velkoformátových fotografií z himálajské přírody i ze života obyčejných lidí v Nepálu nese stejný název jako humanitní projekt. Fotografie jsou prodejné a jeho cílem je získat finanční prostředky na výstavbu nové základní školy v chudém horském regionu Nepálu a tím podpořit mateřský projekt občanského sdružení Namasté Nepál. Vystavené fotografie jsou součástí výstavy, jejíž další části můžete zhlédnout v muzeu (Země tibetské tangky) a čajovně Namasté

 

4. PODLAŽÍ
Pavel Šedivý, Praha: Fotografie - fotografika                                                              

Tvůrčím zaměřením autora je počítačová fotografika, vycházející z vlastních fotografií. Asi polovinu prací představují fotografiky, ve kterých autor posouvá fotografie do této výtvarné polohy. Na výstavě jsou prezentovány portréty, příroda a zátiší.

 

 

 

 

——————————————————————————————————————————————————

Místo konání: Fabrika Svitavy

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací