Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, leden 2014

20. / Po / 19:00 / Divadlo MALÉhRY BRNO - BIOSTORY

Komedie "BIOSTORY" je o hledání .......kdo hledá, najde!
BIO totiž nemusí označovat jen produkty ekologického zemědělství, může znamenat i něco jiného. Například ...Být In Okamžitě, anebo B.I.O. - Bohužel I Okraden!
Dřív člověk hledal uznání ve vnějším světě, dnes hledá sám sebe! A obojí může být dobrý byznys...
Děj je zasazen do prostředí fiktivního "Bio-kurzu,
kde se setkávají tři ženy. Výživová poradkyně na mateřské dovolené, zubní hygienistka a psychiatrička". Pomocí praktik duchovního mistra Dušana Hunky se snaží nalézt samy sebe a být BIO. ..BIO totiž nemusí označovat jen produkty ekologického zemědělství, může znamenat i něco jiného. Například ...Být In Okamžitě, anebo B.I.O.- Bohužel I Okraden !

režie: MALÉhRY; scénář: Daniela Zbytovská; scéna: Pavel Matoušek
Hrají: Daniela Zbytovská, Barbora Seidlová, Nikola Zbytovská
www.divadlomalehry.cz
 

Místo konání: Fabrika

Vstupné: 300,-Kč

22.ledna / St / 19:00 / CLARINET FACTORY + ALAN VITOUŠ

Představte si hudební dílnu nebo laboratoř, do níž vám dodají trochu klarinetového umění, klasické hudební vzdělání, trochu ethna, jazzu a dejme tomu i minimalismu. Vy dodáte chuť improvizovat, nakoupíte nejmodernější elektroniku a technologie, pozvete zajímavé hosty a začnete zkoumat, tvořit a hlavně komunikovat s posluchači.  Z prostředí, jež vytvoříte,  pak  vzejde svébytný žánr, jenž může mít leccos společného se zavedeným termínem crossover, ale ještě svobodněji se dá vyjádřit jako „hudba bez hranic".

Vaše Clarinet Factory

 

Žánry: klasika, jazz, crossover, ethno, minimalismus, elektronika, filmová a divadelní hudba, soudobá hudba, improvizace a původní tvorba

Petr Pepino Valášek - basklarinet; Vojta Nýdl - klarinet, zpěv; Luděk Boura - klarinet Jindřich Pavliš – klarinet; Alan Vitouš – perkuse

 

https://www.youtube.com/watch?v=tID64IHOfZY&feature=youtu.be

 

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 160,- Kč (členové KPH – 80,- Kč)

29. / St / 20:00 / MydyRabycad&TheDozingBrothers (Malá hudební scéna SKS)

MydyRabycad - mladá electroswingová kapela z Prahy, která vznikla v roce 2012, aneb Jazz trochu jinak aneb Moderní nahrávací postupy a hudební minulost nemusí být vždycky v rozporu…
První česká electroswingová kapela, z jejíhož vystoupení je cítit energii popředních evropských electroswingových kapel jako jsou ParovStelar Band a CaravanPalace. Stylová párty s kapelou MydyRabycad (electroswing de Prague) je plná taneční hudby, inspirované jazzovým hudebním stylem  minulého století aneb Cestujte s námi v čase do doby elegantních rób, šviháckých obleků, big bandů a těch nejdivočejších večírků!

Žofie Dařbujánová – zpěv + Mikuláš Pejcha –  saxofon, flétna, doprovodný zpěv + Jan Drábek – baskytara, kontrabas, doprovodný zpěv + NèroScartch – syntezátor, sampler, kytara, doprovodný zpěv

 

TheDozingBrothers Neméně energická svitavská parta se zásobou jazzové a dixielandové hudby z počátku 20.let minulého století.

Ti, kdo vás spolehlivě roztancují jsou:

Pavel Dřímal (trumpet and vocal), Marek Poštulka (clarinet),MartinMohr (ukulele), Ondřej Hapala (guitar), Petr Čížek (Bass guitar),Tomáš Mohr ( drums and washingboard), Dominika Fišerová (vocal) Barbora Koutná (violin)
a Adam Sodomka (saxophone).
 

Místo konání: Tyjátr

Vstupné: 120, - Kč

Pořady pro školy, leden 2014

13. / po / 8.30 a 10.15 / Sněhurka

Malé divadélko Praha       
Klasická loutková pohádka o Sněhurce a sedmi trpaslících je určena pro nejmenší diváky.
Text je doplněn písničkami a živým doprovodem houslí, kytary, zobcové flétny a rytmických nástrojů.   Loutky jsou řezané marionety.

Vhodné pro děti od 3 - 9 let. Délka představení: 45 minut (MŠ+1.st.ZŠ)
 

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 35 Kč

20. / po / 8:30 a 10:15 / RÁKOSNÍČEK A JEHO RYBNÍK

Divadlo Scéna Zlín         
Za mlhou hustou tak, že by se dala krájet je rybníček Brčálník. Na první pohled vám může připadat docela obyčejný, ale už na ten druhý zjistíte, že se v něm dějí podivuhodné věci. Bydlí tam totiž Rákosníček. Roztomilý zelený skřítek sršící nápady. Vyrazte s námi do jeho světa, plného hravosti, humoru a písniček, vyrazte s námi za Rákosníčkem.
Délka představení: 60 minut   (MŠ+1.st.ZŠ)
 

Místo konání: Fabrika

Vstupné: 45,-Kč

Výstavy SKS, leden 2014

1.-31.1.2014 Výstavy leden

FABRIKA SVITAVY
FOYER 
Jiří  Křiklava
obrazy a fotografie z cyklu Doteky

Autor ve svých obrazech postupně dospěl od poetických námětů k abstraktní malbě ovlivněné zážitky z cest a poslechem hudby. Další částí jeho práce jsou umělecké fotografie, pro které hledá inspiraci při svých toulkách Českomoravskou vysočinou. Je hledačem, jenž přetváří zasutý, prostý i opuštěný svět do neobyčejného poetického kouzla. Na obrazech i fotografiích pracuje v cyklech. Na této výstavě jsou zastoupeny soubory: Zrození, Doteky a Poezie opuštěností.

 

3. PODLAŽÍ
IMPULS H. Králové: Atmosféra divadelního festivalu aneb Ulice plné komediantů. Nejlepší fotografie divadelní atmosféry v ulicích města Hradce Králové, foyer a stanech divadel z mezinárodního festivalu Divadlo evropských regionů a Open air programu v rámci workshopu pořádaném SAK IMPULS a VSVF v Hradci Králové.

 

4. PODLAŽÍ
Všechny barvy Nepálu
Výstava velkoformátových fotografií z himálajské přírody i ze života obyčejných lidí v Nepálu nese stejný název jako humanitní projekt. Fotografie jsou prodejné a jeho cílem je získat finanční prostředky na výstavbu nové základní školy v chudém horském regionu Nepálu a tím podpořit mateřský projekt občanského sdružení Namasté Nepál.

 

TRÁM 
Jsem podivný pták
výstava obrazů Jindřicha Pevného

Místo konání: Fabrika a divadlo Trám

Plesy, leden 2014

1.-31.1.2014 PLESY - LEDEN

Ples Gymnázia
11.1.2014 19:00

Vstupenky v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč..
Předprodej: 4.B GYSY, Informační centrum Svitavy, Fabrika Svitavy

Zahraje kapela Brillant band

Ples OA - 4B
17.1.2014 19:00

Vstupenky v předprodeji 100 Kč, na místě 120 Kč v IC a OA - 4.B

Celým večerem Vás budou provázet moderátoři TOMÁŠ ZÁSTĚRA a TOMÁŠ NOVOTNÝ

Zahraje kapela Skelet a Dj Rodrigo

Ples Gymnázia Oktáva

24.1.2014 19:00

Lístky v prodeji v Oktávě A, Fabrice a Informačním centru.

120,- v předprodeji
140,- na místě

Ples Zálesáku Svitavy
25.1.2014 20:00

Tentokrát ve stylu filmových a seriálových postav

Hraje: Mefisto a DJ MATY
Cena: 200 Kč
Prodej vstupenek na tel. 732 504 588 nebo na david.simek@svitavy.cz

Ples SZŠ
31.1.2014 19:00

 

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací