Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, únor 2014

1. / So / 20:00 / LASER FANTAZIJA

Speciální taneční párty s top laserovými efekty. Premiéra velké párty, na které vystoupí
4 různí dj´s z různých koutů Moravy, jako např. Dj ASS, MIKE FILL, Von der Heide, kdy tato párty bude doplněna o speciální laserové efekty.
Pořadatelé zajišťují autobusové svozy a rozvozy z akce.
Akci nepořádá SKS

Místo konání: Fabrika

Vstupné: 80,- Kč

2. Ne/16:00 / Karneval

Veselý karneval pro malé i velké pouze v maskách!
Pořádá: MC Krůček a DDM
Předprodej v recepci Fabriky

Místo konání: Fabrika

Vstupné: za rodinu 110 Kč pro nečleny, 90 Kč pro členy.

6. / Čt / 19:00 / Moravské klavírní trio (KPH)

Moravské klavírní trio se objevuje na naší koncertní scéně od roku 1997, kdy vzniklo z iniciativy členů Státní filharmonie Brno - vedoucího skupiny II.houslí Jiřího Jahody a violoncellisty Rudolfa Mrazíka, kteří přizvali ke spolupráci pianistku Janu Ryšánkovou.

Hned v následujícím roce se soubor úspěšně prezentoval na soutěži v italském Vercelli. V roce 1999 usedl k violoncellovému pultu Miroslav Zicha, profesor brněnské konzervatoře a Janáčkovy akademie múzických umění v Brně.
Za dobu své již více než desetileté existence ansámbl absolvoval stovky koncertů v ČR i v zahraničí a je pravidelným hostem nejrůznějších hudebních festivalů (České doteky hudby, Pardubické hudební jaro, Festival Janáček a Luhačovice, Mahler Jihlava, Trenčianská Hudobná Jar, Dny české kultury v Burgosu). Kromě stěžejních skladeb triového repertoáru prověřených sítem času se soubor věnuje i interpretaci současné tvorby žijících autorů (R. Ištván, C. Kohoutek, L. Faltus, P. Novák-Zemek, E. Zámečník, C. Kohoutek) , společným projektům s jinými instrumentalisty (klarinet, viola) a nahrál několik nahrávek pro Český rozhlas.

Nepřehlédnutelnou činností souboru je je též spolupráce tria s operními sólisty všech hlasových kategorií (Y. Tannenberger, J. Wallingerová, M. Králíková, R. Samek, Z. Korda a další), pro něž vznikla z pera violoncellisty nápaditá aranžmá téměř kompletního koncertně prováděného světového operního a operetního repertoáru.
Soubor tvoří již vyzrálé umělecké osobnosti, díky čemuž dospěl k charakteristickému hudebnímu projevu - dokonalé souhře a nezaměnitelnému expresívnímu výrazu, což je vysoce hodnoceno nejen odbornou kritikou, ale setkává se i s živým ohlasem široké hudební veřejnosti. O tom svědčí opakovaná pozvání k vystupování na významných koncertních pódiích.
Předprodej vstupenek od 24. 1. v recepci Fabriky

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 160,- Kč (členové KPH: 80,- Kč)

9. Ne / 15:00 / Martin Hak Brno: O Červené Karkulce

Byla jednou jedna malá holka a kromě toho, že měla moc ráda červenou barvu na všem, co nosila, taky si ráda hrála na zahrádce pod oknem do kuchyně.


 

 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 50,- Kč / rodinné pasy

14. Pá / 17:00 / Na muzice ve Fabrice

K tanci i poslechu zahraje Dechový orchestr Astra Svitavy pod vedením kapelníka Pavla Pospíšila


 

 

 

Místo konání: Fabrika

Vstupné: 50,-Kč

23. Ne / 15:00 / Divadlo Já to jsem Drahotěšice: Kolotoč pohádek

Dvě klasické (lidové) pohádky (O Jeníčkovi a Mařence, O velké řepě) a třetí na požádání (O kohoutkovi a slepičce) propojené a v celku tradičně zpracované divadlem ,,Já to jsem" Vás přivedou do světa loutek (marionet) hrajících své příběhy na našem kolotoči. Hrají: Adam Berger a Vítězslav Marčík ml.
 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 50,- Kč / rodinné pasy

25. 2. 2014 / 19:00 / CZECH VIRTUOSI & ESTHER YOO

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!

KONCERT CZECH VIRTUOSI SE USKUTEČNÍ O DEN POZDĚJI, V ÚTERÝ 25. 2. 2014 V 19.00 HODIN. 

ZAKOUPENÉ VSTUPENKY ZŮSTÁVAJÍ V PLATNOSTI.

                                                                                                                                                                                    

Komorní orchestr Czech Virtuosi (umělecký vedoucí K. Procházka) vznikl a zahájil svou koncertní činnost právě před dvanácti lety. Anglicko-italský název představuje zemi původu jakož i úroveň, kterou soubor hodlá reprezentovat.
Za období své bohaté koncertní činnosti má ansámbl na kontě na 300 koncertů, z nichž dobrá třetina patří pódiím zahraničním. Členy souboru jsou koncertní mistři a sólisté na dechové nástroje dvou brněnských těles – Filharmonie a Janáčkovy opery. Doménou orchestru je hudba Mozartova, čemuž odpovídá i základní obsazení orchestru – 33 hráčů; jen ve Vídni soubor provedl souborně čtyři Mozartovy opery, některé z nich v nově restaurovaném zámeckém divadle v Schönbrunnu. V širokém repertoáru tělesa jsou však zastoupena – v odpovídajícím obsazení - i díla světovým mistrů od baroka po současnost a to nejen skladby symfonické, ale i duchovní (kantáty a oratoria) a závažná díla operní - každoročně se účastní festivalu “Pocta Verdimu“ v Brně
S Czech Virtuosi přijede do Svitav Esther Yoo.

Poprvé jako sólistka stála před orchestrem již v osmi letech, v prestižních světových soutěžích vybojovala řadu prvních a druhých cen. Letos bezmála desetkrát vystoupí s věhlasnými evropskými orchestry, mj. s Filharmonickým královským orchestr a dirigentem Lorinem Maazelem. Na pódiu se objeví „anděl“, krásná, oduševnělá bytost, která se během několika sekund zkoncentruje pro naprosto bezchybný, strhující výkon, ať hraje skladby jakékoli technické a interpretační náročnosti. Czech Virtuosi ji na „moravském miniturné“ provází již potřetí, opět na čtyřech koncertech. Před dvěma lety – sotva patnáctiletá - hrála třikrát Prokofjevův koncert; stoprocentní výkon neohrozila ani extrémní zima v kostele v Doubravníku. V minulém roce již v přímém přenosu do televize a rozhlasu provedla Sibelia a krátce nato Beethovena.
Předprodej vstupenek v recepci Fabriky od 11. 2. 2014

Místo konání: Fabrika

Vstupné: 160,- Kč (členové KPH: 80,- Kč)

26.února 2014 -19:00 hodin Věra Špinarová & Adam Pavlík BAND

KONCERT, KTERÝ PRO VÁS MÁME PŘIPRAVENÝ NA ÚNOR 2014
Věra Špinarová patří ke stálicím naší rockové i populární hudby a pro svůj nenapodobitelný sytý hlas i pro temperamentní a vitální vystupování na koncertech se stala jednou z nejoblíbenějších zpěvaček.
Na svém kontě má celou řadu krásných hitů, například Meteor lásky, Music box, Bílá jawa 250, Raketou na Mars nebo Měj mě rád. Největším hitem se však stala píseň Jednoho dne se vrátíš, jejíž melodie je z filmu Tenkrát na západě. Jako prestižní záležitostí v roce 2007 bylo pozvání na koncert Joe Cockera, který nemá nikdy na svých koncertech hosty ani předskokany.

Věru Špinarovou doprovodí skupina Adam Pavlík BAND. Adam Pavlík - klávesy, zpěv; Petr Žůrek – bicí; Ivo Šindel – kytara, klávesy, zpěv; Jiří Hrabovský – basa, zpěv; Milan Sýkora – kytary, zpěv
www.spinarova.cz

Předprodej vstupenek od 2. 12. v recepci Fabriky

 

VYPRODÁNO

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: VYPRODÁNO

27. února / ČT / 19:00 / Divadlo Kalich PRAHA

Miguel De Cervantes – Milan Lasica – Julius Satinský – Vladimír Strnisko: 

DON QUIJOTE
Klasika, jak ji neznáte. Španělskou klasiku si Milan Lasica a Július Satinský původně upravili pro sebe. Po Satinského odchodu hledal Lasica, které herecké dvojici by hru předal. Osobitá úprava klasického příběhu z dílny slovenské legendární dvojice v podání českých hereckých hvězd Jiřího Lábuse
a Oldřicha Kaisera, doplněná o písničky Jaroslava Filipa a Miroslava Kořínka s texty Milana Lasicia Tomáše Janovice. Slovenská premiéra se uskutečnila 10. listopadu 2006 ve Štúdiu L+S.


Režie: Vladimír Strnisko; Scéna: Ivo Žídek; Kostýmy: Josef Jelínek;
Hrají: Jiří Lábus a Oldřich Kaiser

Hudba: Jaroslav Filip a Miroslav Kořínek; Texty písní: Milan Lasica a Tomáš Janovic

Překlad a dramaturgie: Jan Kolář

www.divadlokalich.cz
Délka představení: cca 115 minut s přestávkou

Místo konání: Fabrika

Vstupné: 300,-Kč

Pořady pro školy, únor 2014

7. Pá / 8:30 a 10:30 / DOcela MAlé divadlo Svitavy: R.U.R. aneb Děsivý sen

Známý příběh o světě, kterému technika přinesla zkázu civilizace, nekončí temně. Karel Čapek věří, že jedinou nadějí pro budoucnost je láska, zázrak nového života. Ve hře divadla DOMA se láska objeví v nečekané podobě. Po představení následuje povídáním o cestě divadla na Island.
Doporučeno pro SŠ a 7. – 9. roč. ZŠ 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 30,- Kč

24. Po / 8:30 a 10:15 / Divadlo Já to jsem Drahotěšice: Kolotoč pohádek

Doporučeno pro MŠ,1.st. ZŠ 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 35,-Kč

Plesy, únor 2014

1.-28.2.2014 PLESY - ÚNOR

Ples SOU 

7.2.2014 19:00

Ples Pěveckého sdružení Dalibor

8.2.2014 20:00

Městský ples

21.2.2014 20:00

Zahraje kapela Lucky Band

Ples OA Svitavy - 4A 

28.2.2014 19:00

Vstupenky jsou k dostání od 16.12.2013 v předprodeji za 100,- a na místě za 120,- proto neváhejte a kupujte. 

Velká párty ve stylu Havaje

Zahraje Vám DJ Rodrigo a kapela Moca Band.

Celým večerem Vás provede moderátor Lukáš Hejlík

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací