Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, srpen 2015

2.8.2015, 16.8. 2015, 30.8.2015 Pohádky v Parku

Místo konání: Park Jana Palacha

Vstupné: zdarma

srpen Letní kino

7.8.2015 - 21:00 hodin

Fimfárum - Do třetice všeho dobrého

Závěrečná část loutkových adaptací pohádek Jana Wericha. Režie: Kristýna Dufková, Vlasta Pospíšilová, David Súkup (72 minut)

 

14.8.2015 - 21:00 hodin

The Doors - When You´re Strange

(USA 2009) První dokumentární film o skupině The Doors napsal a režíroval Tom DiCillio a komentář namluvil Johnny Deep. (titulky, 86 minut)

 

21.8.2015 - 21:00 hodin

Černý Petr 

(ČR 1963)

Filmová komedie nejenom o mladých lidech. Hudba: Jiří Šlitr, scénář a režie: Miloš Forman (84 minut)

 

28.8.2015 - 21:00 hodin

Rivalové

(USA 2013) Skutečný příběh Nikoho Laudy. Režie: Ron Howard (titulky 123 minut)

 

 

 

Začátky promítání jsou orientační. Promátá se až za úplného setmění. Pořádá SKS Svitavy. Akce se koná pod záštitou Jany Pernicové, náměstkyně hejtmana. Občerstvení zajišťuje Kavárna v Parku.

 

 

Místo konání: Park Jana Palacha

Vstupné: zdarma

9.8.2015 a 23.8.2015 Promenádní koncerty

Místo konání: Park Jana Palacha

Vstupné: zdarma

15. / So / 19:00 Písničkáři v parku

Místo konání: Park Jana Palacha

Vstupné: zdarma

26.8.2015 20:30 Medvěd !?!

BUBLINY (Dramatická školička) - Medvěd!?!

Úspěšné představení Dramatické školičky – Medvěd !?! bude mít ve Svitavách derniéru.
Na jaře roku 2014 začal soubor Bubliny Dramatické školičky ve Svitavách pracovat na novém představení Medvěd!?! - dle knižní předlohy z roku 1946, která svojí aktuálností členy souboru zaujala natolik, že se ji rozhodli inscenovat na prknech divadla Trám.
Celá hra vznikla díky jednotlivým členům, podpoře trpělivé vedoucí Jany Mandlové a skvělému loutkáři Karlu Šefrnovi. Do představení složila veškerou hudbu Anna Stenzlová a autorkou výtvarné realizace byla vedle Bublin zejména Kačka Stündlová.
Hned dvě předpremiéry na krajské přehlídce mladého amatérského divadla Svitavský Fanda a divadelním festivalu Trnfest v Městečku Trnávka započaly sérii mnoha repríz napříč republikou. Po premiéře v květnu 2014 následovaly reprízy na několika místech: národní přehlídka studentského divadla Mladá scéna v Ústí nad Orlicí, celostátní festival amatérského divadla Jiráskův Hronov, přehlídka DVD v Praze, představení pro ekologické hnutí Sever v Horním Maršově, přehlídka ke Světovému dni divadla pro děti a mládež v Praze, krajská přehlídka loutkového divadla Svitavský dýchánek, host celostátní přehlídky dětského divadla Dětská scéna ve Svitavách, celostátní přehlídka amatérského loutkářství Loutkářská Chrudim.
Soubor, který mezi tím již prošel zásadní obměnou členů, se rozhodl, že zakončí část své historie. Ve středu 26. srpna ve 20.30 se uskuteční neobvyklá venkovní poslední repríza v parku Jana Palacha. Jako host vystoupí soubor Oslovy taktéž z Dramatické školičky se svou novou hrou Oslovi (v případě nepříznivého počasí se představení nekonají). Ovšem také Bubliny se pustily do přípravy nové inscenace, kterou uvede při otevření nově zrekonstruovaného prostoru divadla Trám.
Matěj Nárožný

 

V PŘÍPADĚ NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ SE AKCE NEKONÁ!

Hrají: Marcelka Coufalová,Anna Ročňová,Beáta Soldánová, Anna Steznlová, Matěj Nárožný a Tomáš Mohr

Místo konání: Park Jana Palacha

Vstupné: zdarma

Pondělí 31.srpna 2015 v 19:00 CIRCUS PROBLEM

CIRCUS PROBLEM (acoustic-world music z města Prague)
Circus Problem je hudební těleso balkánského duchu, jenž se snaží vytáhnout na povrch hudebního světa nejen balkánskou, ale i folklór jiných oblastí . Neobvyklý nováček na české hudební scéně. Kombinací balkánské lidové hudby, diskotékového beatu a laciného popu si již získali mnoho fanoušků. Takto by se dal charakterizovat hudební styl vzkvétající kapely Circus problem. Už jen ten název svědčí , že tvář tohoto uskupení bude poněkud bláznivého charakteru. Circus problem vznikl na podzim roku 2012. Za sebou má již řadu pouličních vystoupení, klubových koncertů, oslav či privátních večírků a něco málo těch festivalů. Během svého působení kapela sklidila úspěchy i na zahraniční hudební scéně, jako např. Francie, Irsko, Švýcarsko a Německo. Momentálně vydávají své první autorské CD s názvem “Born not typical”.

 

Složení:

Jirka Čevela - akordeon, zpěv

Martin Sedlák - housle, zpěv

Bohdan Skibinsky - klarinet, backvokál

Martin "Ozzy" Zavoďan - tuba, backvokál

Jakub "Málek" Mašek z Málkova - eufonium, trombón, backvokál

Tomáš Knotek - bicí souprava, pochodový buben, backvokál

Doprovodný koncert Řezbářského memoriálu Aloise Petruse

 

Při nepříznivém počasí se koncert uskuteční v restauraci Pod Hodinami

 

www.bandzone.cz/circusproblem

 

 

Místo konání: Svitavy restaurace Pod Hodinami

Vstupné: zdarma

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací