Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, únor 2015

1. / Ne / 15:00 / Karneval

pořádá MC Krůček

Místo konání: Fabrika Svitavy

6. / Pá / 17:00 – 21:00 Na muzice ve Fabrice

K tanci a poslechu zahraje tentokrát KAPKA - kapesní kapela ve složení Petr Šimáček a Dana Sokolová, známí z televize Šlágr. Bohatý repertoár tanečních skladeb v tom nejkvalitnějším provedení a zvuku.

 

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 50 Kč

8. / Ne / 15:00 / Divadlo Loutky bez hranic Praha- Bramborové království

Král Brambor Bramborovič I. a jeho choť královna Brambora Bramborovna II. vyhlašují, že kdo zneškodní strašného draka Friťáka, který se usadil na Bramborovém kopečku, dostane ruku princezny Bramborky a půl bramborového pole k tomu - kdo se odváží bojovat proti takovému nepříteli? Že by statečný princ Karotka?

Akční bramborová pohádka  s loutkovou bramborovou dílnou- pro děti od 3 let
 

Místo konání: Trám Svitavy

9. / po / 20:00 Listování s Lukášem Hejlíkem

Představení Gottland
Pořádá Městská knihovna Svitavy

Místo konání: Tyjátr

Vstupné: 80 Kč

11. / St / 19:00 Wihanovo kvarteto

WIHANOVO KVARTETO je jedním z předních smyčcových kvartet, jež v nedávných letech vznikla z velké české interpretační školy. Kvarteto je tvořeno čtyřmi původními členy (Leoš Čepický - housle, Jan Schulmeister – housle, Jakub Čepický – viola, Aleš Kaspřík – violoncello) si získalo mimořádný věhlas za interpretaci, jak domácího českého repertoáru, tak i mnoha nejpřednějších děl kvartetního repertoáru období klasicismu a romantismu i děl moderních.
Jeho rozvíjející se obdivuhodná mezinárodní kariéra zahrnuje vystoupení na předních festivalech v Evropě a na Dálném východě. Pravidelně koncertuje v USA a podniklo turné po Austrálii a Novém Zélandu, jež se setkalo se značným ohlasem. Je častým hostem ve Velké Británii a jeho vystoupení j sou často na pořadu vysílání jak Radia 3, tak i koncertů Wigmore Hall, Bridgewater Hall, South Bank a v mnoha jiných místech. Wihanovo kvarteto patří v současné době mezi špičková kvarteta v České republice. Soubor vznikl v roce 1985 na Akademii múzických umění v Praze, kde jeho členové studovali ve třídě Profesora A. Kohouta, violloncelisty Smetanova kvarteta. Wihanovo kvarteto pokračovalo ve studiu na vysoké hudební škole v Mnichově. V roce 1988 získal soubor 1. Cenu v Mezinárodní hudební soutěži "Pražské jaro" a cenu české hudební mládeže pro nejmladšího finalistu této soutěže. Členové tohoto kvarteta jsou nositeli mnoha soutěžních ocenění.
V roce 1990 zvítězilo Wihanovo kvarteto v Mezinárodní soutěži komorní hudby v Trapani na Sicílii. V Londýně v dubnu roku 1991 udělila souboru porota jednomyslně 1. cenu. 

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 160,- Kč (členové KPH: 80,- Kč)

12. / Čt / 19:00 / Bratři Ebenové

Koncert k novému albu "Čas holin"
V roce 2014 vydali Bratři Ebenové nové album Čas holin a zároveň oslavili 30 let od vydání prvního alba „Malé písně do tmy“ (1984).
V době vydání alba „Malé písně do tmy“ působila kapela jako bratrské trio - Marek, Kryštof a David a byli na české hudební scéně svým přístupem zcela ojedinělí. Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena (1929 – 2007) dostali klasické hudební vzdělání, zároveň však vstřebávali vlivy moderní folkové, jazzové a rockové muziky. Svou schopností čerpat ze všech těchto zdrojů a umění používat různé neobvyklé hudební nástroje, vznikl absolutně netradiční, na české scéně nenapodobitelný „ebenovský zvuk“. Navíc ve spojení s výjimečnými texty Marka byli Bratři Ebenové pro folkovou scénu zjevením.
Kapela na četnost vydávání nových alb nijak nespěchá, o to spíš se však čekání vyplatí. Další album vzniklo až o jedenáct let později ve spolupráci s Karlem Plíhalem - "Tichá domácnost" (1995). Na albu se již objevili muzikanti kapely ETC... a stejně jako na předchozím albu i kontrabasista Jaromír Honzák. Ti spolupracují s kapelou dodnes. Tedy i na následujících albech "Já na tom dělám" (2002)
Po vydání alba začali Bratři Ebenové znovu koncertovat, natočili koncertní DVD "Ebeni v zahradě" (2004), nahráli hudbu pro novou sérii večerníčků Mach a Šebestová, pro pohádkové CD "Pohádky bratří Grimmů" (s písničkami Bratří Ebenů), několik audioknih (Muž, který sázel stromy, Adventní kalendář) a také hudbu k seriálu České televize "Poste Restante". V roce 2008 vyšlo velmi úspěšné řadové album „Chlebíčky“. V říjnu 2014 vyšlo aktuální album „Čas holin“.
Kromě tria bratří Ebenových – tedy Marka, Kryštofa a Davida tvoří kapelu rytmika působící mimo jiné v kapele ETC Vladimíra Mišíka – Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse) a Pavel Skála (akustické a elektrické kytary). Kapelu dnes již neodlučně doplňuje vynikající jazzový kontrabasista Jaromír Honzák.
www.bratriebenove.cz

Předprodej od 5. 1. 2015 v recepci Fabriky

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 300 Kč

14. / So / 17:00 / Taneční večer pro páry

Začátečníci a mírně pokročilí od 17:00 do 20:30
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 180,-Kč/pár

17. /Út / 18:00 / Kateřina Dubská - autorské čtení

Pořádá Městská knihovna Svitavy

Místo konání: Tyjátr

Vstupné: dobrovolné

21. / So / 17:00 / Taneční večer pro páry

Začátečníci a mírně pokročilí od 17:00 do 20:30
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 180,-Kč/pár

24. / Út / 18:00 / Valentýnský taneční večer

Pořádá ZŠ Riegrova

Místo konání: Fabrika Svitavy

Pořady pro školy, únor 2015

26. / Čt / 08:30 a 10:15 Divadýlko Andromeda Praha: O čarodějné krčmě

Kouzla, čáry, víly, ale také spousta písniček čeká děti v naší hudební pohádce o záchraně Lesněnky ze strašidelné krčmy. Bude zachránce silák Divobij či Chytrolín nebo to dokáže drvoštěp Kuba? Určeno pro MŠ a 1. stupeň ZŠ. 

Místo konání: kino Vesmír Svitavy

Vstupné: 40 Kč

Výstavy SKS, únor 2015

1.2.2015 Gymnázium Svitavy: 6. Výstava výtvarného oboru

Studenti svitavského gymnázia představí kolekci maleb a kreseb, která vznikla pod vedením profesorky výtvarné výchovy Mgr. Evy Bulvové.

 

Místo konání: Foyer Fabrika

1.2.2015 Děti patří domů, o. s. Svitavy: Výstava děl dětí a mladých lidí z pěstounské péče

V lednu proběhla v prostorách Fabriky vernisáž děl dětí a mladých lidí z pěstounské péče. Přijďte se podívat na fotografie, kresby, básně talentovaných mladých lidí s úryvky připravované knihy Dagmar Zezulové.

Místo konání: Fabrika Svitavy - 3. podlaží

1.2.2015 Impuls Hradec Králové: Premiéra 2014

Výstava oceněných fotografií XXV. ročníku soutěže neprofesionálních fotografů.

Místo konání: Fabrika Svitavy - 4. podlaží

14. / So / 15:00 / Wit Pichurski: UNESENIE - sochařské vertikály

Vernisáž 15.2. v 15 hodin, zahrají The Dozing Brothers

Místo konání: Fabrika Svitavy - pasáž 2. podlaží

Plesy, únor 2015

7. /So / 19:00 Ples Papera

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350 Kč (vyprodáno)

13. / Pá / 19:00 Ples Gymnázia Svitavy Oktáva

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 120,- Kč předprodej, 140,-Kč na místě

19. / Čt / 13:00 – 18:00 Valentýnský ples Domova na Rozcestí

Místo konání: Fabrika Svitavy

28. /So / 20:00 Ples pěveckého sdružení Dalibor

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 200 Kč

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací