Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, listopad 2016

01.11.2016 Út v 18:30 Kurzy tance pro mládež

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 50 Kč

02.11.2016 v 19:00 OSTRICH QUARTET

 

Ostrich Quartet je v současnosti nejlepší a nejzajímavější mladá jazzová parta

v České republice!

Štěpán Flagar – saxofony, klarinet: Na tenor saxofon začal hrát v roce 2010, od roku 2014 je studentem Anton Bruckner Privatuniversitat v rakouském Linzi.

Jan Kavka – piano, klávesy: Lektor jazzového piana Lidové konzervatoře Ostrava. Od 2013 student Akademie Muzyczne Karola Szymanowskiego v Katovicích. Studoval skladbu na Janáčkově konzervatoři v Ostravě, na moravské jazzové scéně se podílí na různých projektech, hraje též v dalších seskupeních (Jan Kavka Trio, Bandaband, El Rey).

Martin Kocián – kontrabas: V roce 2010 začal s kontrabasem, od roku 2014 je studentem Anton Bruckner Privatuniversitat v rakouském Linci.

Michal Wierzgoń – bicí: Na bicí hraje od dětství a stejně jako jeho dva spoluhráči je studentem Anton Bruckner Privatuniversitat v Linci. Příležitostně se věnuje také skladatelské činnosti.

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 200 Kč

03.11.2016 Čt v 18:30 hod. Kurzy tance pro mládež

prodloužená lekce

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 70 Kč

05.11.2016 So v 16:00 hod. Kurzy tance pro taneční páry

pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 300 Kč za pár

06.11.2016 Ne v 15:00 hod. Loutky bez Hranic Praha: Příběh malé Lupitiny

 Příběhy malé Lupitiny G." - mexická oslava  Dušiček je  barevná, veselá a smrtečky i smrťáci  se s radostí schází  a společně vyprávějí své  příběhy. Pojďme se podívat  do rodiny malé  Lupitiny González, kde právě začíná Día  de los  Muertos - mexický sváteční Den mrtvých. Bude  se tančit, bude se zpívat a bude se vyprávět. I  zde, v  Zemi mrtvých, se všichni rádi od srdce  zasmějí! Veselá  loutková výprava do Mexika za  tamní barevnou oslavou  Dušiček, abychom si  připomněli, že smrti není třeba se  bát, protože je  to přirozená součást našeho života. Po  představení výtvarná dílna - magnetické loutky.  40min  představení, 30-40min dílna.Příběhy  malé  Lupitiny G." - mexická oslava Dušiček je  barevná,  veselá a smrtečky i  smrťáci se s  radostí schází a  společně vyprávějí své  příběhy.  Pojďme se  podívat do rodiny malé Lupitiny  González, kde  právě začíná Día de los Muertos -  mexický  sváteční Den mrtvých. Bude se tančit,  bude se  zpívat a bude se vyprávět. I zde, v Zemi  mrtvých,  se  všichni rádi od srdce zasmějí!  Veselá loutková  výprava  do Mexika za tamní  barevnou oslavou  Dušiček,  abychom si  připomněli, že smrti není  třeba se bát,  protože  je to přirozená součást  našeho života. Po p  ředstavení výtvarná dílna -  magnetické loutky.  40min  představení, 30-40min  dílna.

 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 80 Kč, rodinné pasy

09.11.2016 St v 8:00 a 10:00 hod. Nehodou to začíná

Dopravně vzdělávací projekt pro mladé a začínající řidiče.
Pořádá DEKRA CZ a.s.  

Místo konání: Fabrika Svitavy

09.11.2016 St v 18:00 hod. Honzíkova cesta aneb možná příjde i…

 

Jedná se o hudebně – divadelní autorský projekt studentů Střední pedagogické školy Litomyšl. Dějiny hudby v netradičním pojetí, od pravěku po současnost. Hrají: Jan Filipi, Ondřej Štantejský, Bára Ďurišová, Michaela Chrásková, Michaela Matoušková, Zuzana Nováková, Anna Rejmanová, Aneta Sojková, Anna Stenzlová, Markéta Valentová, Vladimír Vejrosta j.h. režie, scénář: S4.C a Daniela Krčmářová

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: Dobrovolné

11.11.2016 Pá v 18:00 hod. Veselá Trojka

předprodej v MIC Svitavy

Pořádá ŘEMEN ROCK AGENCY

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 220 Kč

12.11.2016 So v 18:00 hod. Předávání cen - Osobnost města Svitavy

Během slavnostního ceremoniálu vystoupí svitavský pěvecký sbor SYxtet,

PS Dalibor Svitavy a Žesťový soubor ZUŠ Svitavy pod vedením Lukáše Moravce.
Večerem provází Přemysl Dvořák

Místo konání: Fabrika Svitavy

14.11.2016 Po v 19:00 hod. Dívčí válka -Zrušeno

 

Bohužel Vám musíme oznámit, že je zrušeno divadelní představení Dívčí válka. Představení které se mělo konat dne 14.11.2016 je zrušeno ze zdravotních důvodů pana F.R.Čecha. Ještě jednou se Vám omlouváme za vzniklé komplikace. Vstupné bude vrácené na místě zakoupení vstupenky,                                                                    

 

Hrají: Sandra Pogodová, F.R.Čech, Mojmír Maděrič, Jiří Štědroň, Oldřich Navrátil,Roman Skamene, Petr Jablonský, Petr Martinák, Evžen Hájek, Bedřic

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 389 Kč přízemí, 369 Kč balkón

15.11.2016 Út v 19:00 hod. JAROSLAV HUTKA

 

 

Legendární československý folkař se svými písničkami Náměšť, Morava, Havlíčku Havle, Stůj břízo zelená...
Koncertní program plný pohody.

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 150 Kč

16.11.2016 V 19:00 HOD. Věra Špinarová

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 390 kČ

18.11.2016 Pá v 18:00 hod. Koncert pro Slané děti & Vzpomínkový večer na Jiřího Břenka

Program:

1. Dechový orchestr ZUŠ Svitavy – pod vedením Jaroslava Dvořáka
2. Monty + Nekapela
3. Točkolotoč
4. František Černý + Karel Holas – Čechomor

Večerem provází Mario Kučera
Benefiční koncert na pomoc léčby onemocnění cystickou fibrózou +výročí dvacet let od předčasného odchodu skvělého svitavského muzikanta a divadelníka Jiřího Břenka, zvaného Čenda


Koncert se koná pod záštitou starosty města Svitavy Davida Šimka

Dechový orchestr ZUŠ Svitavy hraje pod vedením Jaroslava Dvořáka, který je zároveň uměleckým vedoucím dechového orchestru Svitavská dvanáctka a muzikantem několika dalších těles. V orchestru hrají žáci, kteří momentálně studují v ZUŠ Svitavy a mají zájem si zahrát dobrou dechovou hudbu a využít tak příležitost k hraní koncertů na veřejnosti. Pod vedením pana učitele Dvořáka mají úspěchy u nás doma i v zahraničí. Pravidelně je můžete slyšet při letních promenádních koncertech v Parku Jana Palacha nebo při Slavnostech dechových hudeb na svitavském náměstí. Za školu se zúčastňují krajských a dalších soutěží, odkud si vždy odvážejí dobrá ocenění.

Monty & Nekapela
Plnotučné tóny z vinic pod Pálavou.
Jiří “Monty” Motyčák je písničkář, textař, skladatel a multiinstrumentalista, kterého doprovází Nekapela.
Monty se autorsky nebo instrumentálně podílel na mnoha hudebních albech a jak sám říká „hrál s kdekým“.
Když jsme Montyho oslovili, zda by přijel zahrát na Koncert pro Slané děti, neváhal ani minutu, okamžitě obtelefonoval spoluhráče z Nekapely a přislíbil účast.
Možná také proto, že pracuje ve zdravotnictví, v brněnské Fakultní nemocnici u sv. Anny.
Montyho spoluhráči z Nekapely jsou: Milan Šána (housle, kvinton, mandolína, flétny, klavír), Jiří Kuchař (saxofon,
basová kytara, akustická kytara, klavír, zpěv), Petr Kamiš (bubínky, bubny, chrastítka, cingrlátka)

 

Svitavská kapela Točkolotoč

vznikla v roce 1984 jako rodinná kapela, kterou založili bratři Peštové, jejich bratranci a strýc. Jejich hudba čerpá z romských kořenů, které využívá jako unikátní koření a míchá je do moderního stylu. Ráda se nechává inspirovat jazzem, rockem, folkem, big beatem, reggae nebo hudebními vlivy z Dálného Východu. Ve své době patřila mezi nejoriginálnější a nejúspěšnější kapely v ČR. Poté, co v roce 1986 vyhrála Portu, začal kapele kolotoč vystoupení. Jedním z mezníků bylo i účinkování na koncertě „SOS proti rasismu“, který se pod záštitou Václava Havla konal v roce 1990 na Staroměstském náměstí v Praze a kde kapela vystupovala spolu s Paulem Simonem nebo Pražským výběrem. V dalších letech si zahrála s hvězdami, jako jsou například R.E.M., jejich hudba nadchla Franka Zappu nebo folkovou legendu Peta Seegera. Během své kariéry vydala kapela Točkolotoč tři alba (Čhave Svitavendar; Kale Bala, Kale Jakha a So has oda has), vystoupila na mnoha významných světových festivalech, v televizních i rozhlasových pořadech a odehrála stovky koncertů v ČR i zahraničí.

František Černý  textař, skladatel, kytarista, zpěvák  a herec František Černý aktivně hraje od svých patnácti let; je několikanásobným vítězem PORTY se skupinami KANAFAS a POVIJAN, dále rocková minulost (KAPITOL,VERZE 5), loutkoherecká (Soubor C Svitavy), divadelní (dramaturgie Divadla U Hasičů). V roce 1988 spoluzakládá Českomoravskou hudební společnost, dnes Čechomor.
František Černý se objevil také v několika TV a filmových rolích, např. jako taxikář ve filmu Knoflíkáři. Sám sebe si zahrál ve snímku Rok ďábla.
Z divadelních rolí jmenujme postavu Franty ve hře Prodaná nevěsta nebo postavu muzikanta v Kouzelníkovi z Lublinu.


Karel Holas vystudoval brněnskou konzervatoř. Hrál v celé řadě hudebních skupin, například: ETC, ZOO, TŘI SESTRY či DOBROHOŠT. Spolupracoval a hrál na albech A. Stivella, M. Kubišové, J. Dědečka, Vladimíra Mišíka, O. Petra, P. Nováka, Tiché dohody, Tří sester, ZOO, Jarka Nohavici.a jiných. Od roku 1994 hraje na pětistrunné housle a zpívá ve skupině Čechomor.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 50 Kč

19.11.2016 So v 16:00 hod. Kurzy tance pro taneční páry

pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 300 Kč za pár

20.11.2016 Ne v 15:00 hod. Damúza Praha: Batosnění

Pohádková ukolébavka pro batolata od 10 měsíců do 3 let a jejich rodiče.
Dva hrdinové - Pom a Luli. Kuk! A jsou na světě. Ťap, ťap, ťap…putují postelovou krajinou-nekrajinou a potkávají Béé, Haf, Trututú, BAF!, Brum. Cesta je dlouhá, víčka jsou těžká. Pšt! a dobrou noc. Představení nabízí dětem první kontakt s divadlem - je interaktivní, respektuje jejich potřeby a citlivě je uvádí do světa zvuků, hlasů, pohybů, dotyků, loutek.
Omezený počet na 25 dětí s rodiči, nutná rezervace předem na recepci ve Fabrice.

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 80 Kč, rodinné pasy

21.11.2016 v 19:00 hod Divadlo Na Jezerce (Praha) Eric-Emmanuel Schmitt: Manželské vraždění

Divadelní abonentní cyklus 2016 / 2017

(předprodej od 7.11.2016)
Vstupné: 400,- Kč

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 400 Kč

22.11.2016 Út Cesta za Korunou Himálaje a Korunou světa Radek Jaroš

Zveme Vás na cestopisnou a motivační přednášku nejúspěšnějšího českého

horolezce Radka Jaroše, která se uskuteční 22.11.2016 od 18 h do 20 h

Fabrika Svitavy, Wolkerova alej 92/18, Svitavy - velký sál

Přednáška je zdarma, ale je nutné se předem registrovat na webu : csas.cz/jaros
Přihlášení platí vždy pouze pro jednu osobu.

Místo konání: Fabrika Svitavy

23.11.2016 St v 19:00 hod. VLASTA REDL A KAPELA

Vlasta Redl - samorostlý všeuměl (skladatel, textař a zpěvák, spisovatel, studiový hráč, aranžer, hudební režisér a producent, podílel se na téměř 60 albech, taktéž autor divadelní a filmové hudby). Jeho hudební tvorba je žánrově nevyhraněná a proto těžko definovatelná, snadno rozpoznatelný je ale jeho osobitý autorsko-aranžerský rukopis, který často kombinuje tradiční melodické a harmonické linie moravského a slovenského folklóru s progresivními prvky současných hudebních směrů (rock, r&b, jazz, funky, blues).
V Naší nové kapele kromě mě hrají, zpívají, tančí a mnoho jiných věcí pro pobavení publika (a sami sebe) provádějí
Marcel Buntaj nebo Marcel Gabriel - bicí, perkuse
Martin Gašpar nebo Petr Vavřík - baskytary, zpěv
Borek Nedorost nebo Juraj Tatár - klávesy, zpěv
Ruda Březina nebo Michal Žáček - saxofony, flétny
Matěj Morávek a já - kytary, zpěv

obvykle ve dvou základních sestavách, které jsme pro rozlišení (podle místa původu instrumentalistů) překřtili na ZÁPADNÍ (WESTERN SESSION) Vavřík, Gabriel, Nedorost, Morávek, Redl + Březina a VÝCHODNÍ KONFERENCE (ORIENT EXPRESS) Buntaj, Gašpar, Tatár, Morávek, Redl + Žáček

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 300 Kč

pá 25.11.2016 17:00 Na muzice ve Fabrice aneb Tančíme s dechovkou

K dobré náladě a tanci vám zahraje DO Svitavská dvanáctka pod vedením Romana Kalvody

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 60 Kč, senioři: 40 Kč

25.11.2016 v 19:00 Divadlo DOMA Svitavy - Ze života hmyzu

Svět motýlů, chrobáků a mravenců je odrazem   našeho světa  - cynická satira na lásku, bohatství a válku. Premiéra. Režie: Radka Oblouková.
 

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: Dobrovolné

25.11.2016 v 17:00 Na muzice ve Fabrice aneb Tančíme s dechovkou

 

 

K dobré náladě a tanci vám zahraje DO Svitavská dvanáctka pod vedením Romana Kalvody.

předprodej 11.11.2016

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 60 Kč, senioři: 40 Kč

27.11.2016 v 14:00 Kurzy tance pro taneční páry

pro začátečníky, mírně pokročilé, pokročilé
Vstupné na jednotlivé lekce 300 Kč

Místo konání: Fabrika Svitavy

27.11.2016 Ne, 4.12.2016 Ne, 11.12.2016 Ne, 18.12.2016 Ne Vánoce ve Svitavách 2016

 

Místo konání: náměstí Míru a kostel Navštívení panny Marie

28.11.2016 v 19:00 ARS CAMERALIS

 

Soubor se věnuje neznámé nebo málo známé vokálně – instrumentální hudbě. Je znám u nás i v cizině svojí dvojí interpretační činností, obsahující středověkou hudbu 13. až 15. století a hudbu současnosti.
 

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 160 Kč, KPH: 80 Kč

29.11.2016 Scarlett

10:00 představení pro školy
17:30 představení pro veřejnost
Vstupné: děti do 3 let zdarma, děti do 15 let 40 Kč, MŠ a ZŠ 30 Kč, dospělí 100 Kč

Místo konání: Fabrika Svitavy

30.11.2016 v 8:15 a 9:15 Tobiáš - Straka v říši Entropie

Pořádá Městská knihovna
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 50 Kč

Pořady pro školy, listopad 2016

02.11.2016 St v 9:00 a 10:15 hod. Slávek Janoušek: Koťata – písně nejen pro děti

 

 

Slávek Janoušek je známý písničkář, textař, skladatel i bývalý herec.

Slávek Janoušek se mimo svou vlastní tvorbu věnuje festivalu Janouškovo Ústí.  Prvních pět ročníků do roku 1989 se Slávek Janoušek staral o dramaturgii. Od roku 1991 je festival plně v jeho režii.
Koncert pro školy a školky s písničkami Slávka na texty Jiřího Žáčka. Pojďte si je zazpívat! Kdo si zpívá, s kým rytmus šije, tomu dobře bývá, tomu líp se žije.
Doporučeno: MŠ, 1. st. ZŠ, veřejnost. Vstupné:  40 Kč

 

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 40 Kč

03.11.2016 Čt v 10:00 hod. Dětský mezinárodní folklorní festival Tradice Evropy

Letos k nám zavítají taneční soubory a páry z těchto zemí - Maďarska, Polska a Rumunska, vystoupí také český soubor z Pardubic nebo Ostravy. Poznejte jejich kulturu i zvyky!

Doporučeno: MŠ, ZŠ, ZUŠ, nižší roč. gymnázia , veřejnost

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 30 Kč

24.11.2016 v 8:30 a 10:15 Divadlo Scéna: Vánoční hvězda

Vánoce? Co znamenají? Veverky Zubka a Drápek během svého putování budou poznávat vánoce a to, že pro každého totiž znamenají úplně něco jiného.
Doporučeno: MŠ a 1. st. ZŠ, veřejnost  
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 40 Kč

Výstavy SKS, listopad 2016

do 10.11.2016 od 15.11.2016 Výstavy ve Fabrice

Místo konání: Fabrika Svitavy - foyer

3.11.2016 5 Třebíčských fotografů

Místo konání: Svitavy Fabrika

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací