Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, říjen 2016

01.10.2016 So v 13:30 hod. Pohádkový les

16:30 Pohádkový karneval divadýlka Mrak

Místo konání: areál rybníka Rosnička

03.10.2016 Po 12:00 - 18:00 ,04.10.2016 Út 08:00 - 19:00, 05.10.2016 St 8:00 - 12:00 Bazárek

Místo konání: Fabrika Svitavy

04.10.2016 Út v 19:00 hod. MIKI RYVOLA & PŘÁTELÉ + předkapela Rendez-fou (acoustic / Jihlava)

Miki Ryvola, Pavel Zajíc a Pavel Jim Drengubák (členové skupiny Nezmaři) v pořadu hrají nejhezčí písně bratrů Wabiho a Mikiho Ryvoly. Zazní písničky, které se už dávno staly klasikou jako Bedna o Whisky, Tereza, Mrtvej vlak, Září a další, ale i swingové melodie, které byly základem tvorby "Ryvolovek".

Trio RENDEZ-FOU je následníkem tria HONZÍKOVA CESTA. Duší obou uskupení byli a jsou autoři repertoáru, zpěvačka JANA GREGÁRKOVÁ - H...AVLOVÁ a kapelník HONZÍK FOUS. Srdcem Rendez-fou je fiktivní básník a němý cajonista DAVID VACULA. První formace vznikla v r. 2001, Rendez-fou navázali v r. 2013. V r. 2015 nastoupili vítězstvím v Notování (podělili se o ně s Isarou) na "vítěznou vlnu". Po ní se týden před Třeboní svezli na Portu do Řevnic a zvítězili! Ve finále HK 2016 kapela hrála jako čtvrtá a zaslouženě se umístila jako první! Večer se Rendez-fou představili jako vítězové HK na hlavní scéně, která je očekává i v příštím, 26. ročníku festivalu Okolo Třeboně.
Zatímco po Honzíkově cestě zůstala dvě oficiální CD, Rendez-fou se v současné době těší na nahrávání debutového alba ve studiu Sound24.cz Josefa Balcara.
 

Předprodej vstupenek od 21. 9. 2016 v recepci Fabriky
V den konání si můžete zakoupit vstupenku v pokladně kina Vesmír.

Místo konání: Tyjátr

Vstupné: 200 Kč

08.10.2016 So v 19:00 hod. TATA BOJS

TATA BOJS (+ předkapela The Fellas)
Tata Bojs je jednou z nejoriginálnějších českých kapel s hravými a často (sebe)ironizujícími texty a hudbou. Její jádro tvoří Milan Cais (bicí, zpěv, texty, vizuální stránka) a Marek "Mardoša" Huňát (baskytara, zpěv, texty),

kteří kapelu v roce 1988 také založili.

TATA BOJS:

MILAN CAIS
zpěv, bicí, (o)smyčky, klávesy, basa, kytara, ptáčci, tleskání

MARDOŠA
basa, iPad, tleskání

DUŠAN NEUWERTH
kytara, basa, tleskání

VLÁĎA BÁR
kytara, basa, tleskání

JIŘÍ HRADIL
klávesy, kohout, tleskání

www.tatabojs.cz

 

THE FELLAS:
Akustická rokenrolová kapela The Fellas (dříve známá jako Goodfellas) slaví úspěchy především díky typickému akustickému zvuku a energickým živým koncertům. Za osm let existence odehrála přes pět stovek vystoupení v Česku i po Evropě. Vzestup kapely zaznamenala i Akademie populární hudby, která ji zvolila Objevem roku 2011. Cenu získali The Fellas za debutové album Robbery Blues, které nahráli ve studiu Philadephonic v Kalifornii (ještě pod původním jménem Goodfellas) pod dohledem známého amerického producenta Chrise DiBeneditta. Ze spojených států přivezla kapela také materiál na dva videoklipy, které byly k vidění ve vysílání TV Óčko, České televize a dalších stanic. Vedle ceny akademie získala kapela s poslední deskou taky cenu za Objev roku v anketě Žebřík 2011 a Musicserver.cz zvolil Robbery Blues za jednu z pěti nejlepších domácích desek roku. Po roce se deska dočkala i mezinárodní pozornosti a vyšla na respektovaném labelu Paté Records v Rakousku, Německu a Švýcarsku. Od té doby kapela vydala několik nových singlů, píseň We Should Care byla zároveň titulní písní k novému českému filmu Zejtra napořád (2014, rež.: Rudolf Havlík). Na rok 2016 oznámili Fellas nové album Scarecrow. Aktuální novinkou je první singl It's Not Fair.

www.thefellasmusic.com

 


 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350 Kč

09.10.2016 ne v 15:00 hod. Divadlo jednoho Edy Červená Karkulka, Nepořádný křeček

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 50Kč, rodinné pasy.

10.10.2016 Po v 19:00 TROJÍ PORCE, TROJÍ TREFA

Unikátní program složený ze tří částí – kázání evangelia, aktuálně a neotřele, divadelního představení Oskar a růžová paní (podle novely francouzského spisovatele E. E. Schmitta, v režii Hany Mikoláškové, umělecké šéfky Zlínského divadla) a koncertu kapely. Účinkují Štěpán Hájek (farář z brněnského klubu Desert), Ivana Hloužková a Vladimír Hauser (herci Divadla Husa na provázku) a ekopunková kapela Zelené koule. 

                                      

                                                                                                                                              

VÝTĚŽEK BUDE VĚNOVÁN ORGANIZACÍM PEČUJÍCÍM O NEMOCNÉ DĚTI!

https://www.hithit.com/cs/project/2058/troji-porce-troji-trefa

http://stepanhajek.mysteria.cz/

http://www.ceskatelevize.cz/porady/1098528273-krestansky-magazin/310298380060004netradicni-bohosluzby-v-klubu-desert

Místo konání: klub Tyjátr a divadlo Trám

Vstupné: 150 Kč

10.10.2016 Po v 17:30 Kubánský večer

  

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: Dobrovolné

11.10.2016 Út v 19:00 hod. JAROSLAV WYKRENT s doprovodnou skupinou In Blue

aroslav Wykrent patří k nejvýznamnějším hudebním skladatelům a textařům české populární hudby. V šedesátých létech byl jedním z původních členů hudební skupiny Synkopa, která patřila ke špičce mezi rodícími se bigbeatovými kapelami té doby. Po létech aktivního hraní a zpívání ve skupině Synkopa se proslavil (kromě vlastního hitu Agnes - hudba: Drahoslav Volejníček) především jako dvorní textař a autor Marie Rottrové. Jeho písničky a texty se staly skutečnými hity: Lásko, Řeka lásky, To nic, …. V roce 1985 získal cenu Mladého světa Bílá vrána. Jeho výrazná umělecká osobnost se úspěšně rozvíjela. Klubové vystupování mu vyneslo pověst uznávaného písničkáře. Po nemoci, která přerušila jeho hudební činnost, se vrátil na jeviště především jako host Marie Rottrové. Mimo jiné se věnuje moderování pořadů věnovaným hudbě v Českém rozhlase. Nadále se také zabývá textařskou prací (např. CD Josefa Streichla nebo Věry Špinarové). V roce 2014 je Nadací Život umělce vyznamenán „Cenou Senior Prix 2014 za celoživotní mistrovství“.

 

V říjnu 2014 vyšlo nové CD Jaroslava Wykrenta s názvem „Už to prostě není ono“. Název víceméně symbolizuje autobiografické pojetí alba. Písně s neobyčejnými texty připomenou posluchači bezpočet lidských prožitků, které sem tam potkávají každého. Deska tak vyniká pestrostí stejně vzrušivou, jak umí být sám život. Zkušený písničkář Jaroslav Wykrent předkládá posluchačům osobní leporelo folkových balad, rockové přímočarosti a bluesových pocitů. Album je ozdobeno instrumentálními výkony saxofonisty Rudolfa Březiny, spoluúčastí několika významných hostů a v neposlední řadě výbornými výkony muzikantů z doprovodné skupiny IN BLUE.

Předprodej vstupenek od 27. 9. 2016 v recepci Fabriky. 

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 150 Kč

12.10.2016 St v 19:00 hod. ONE MAN SHOW TÁTA

(Nejen) o těchto úvahách je nová česká one man show TÁTA.
Vstup dětí do našeho života všechno změní. Jaké to je stát se otcem? Pánové, nejste v tom sami, přijďte se podívat, jak se to dá s humorem zvládnout a přežít. Ženy se naopak na chvíli dostanou do hlavy mužům a pochopí dosud nepochopené.
V hlavní a jediné roli se představí známý slovenský herec a táta v jednom - Roman Pomajbo, táta tří krásných dcer, který má k tématu hodně co říct. „Být tátou je úžasné! Být dobrým tátou si ale vyžaduje hodně odvahy, odhodlání a zručnosti. A také správného chlapa, který se s vámi rád podělí o vlastní zkušenosti a poradí vám, jak na to… Náš táta má totiž skvělé nápady a tajné finty, jak prožít šťastné otcovství...,“ říká Roman Pomajbo, kterého mnozí jistě znají ze slovenské Partičky či z českého muzikálu Touha.
Večer plný dobré nálady a humoru je zaručený!

 

předprodej na : http://tojemujzivot.cz/akce/tata-2016/

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350 Kč

14.10.2016 Pá v 19:30 hod. Hamlet

Záznam divadelního představení Royal Shakespeare Company z Londýna!
Premiéra v říjnu letošního roku.
Tato nadčasová klasika je pojímána moderně a svěže. V titulní roli: Paapa Esseidu.

Režie: Simon Godwin

Místo konání: Kino Vesmír

Vstupné: 200 Kč

15.10.2016 So v 19:00 hod. SLET BUBENÍKŮ - „KTOŽ SÚ BOŽÍ BUBENÍCI“ (The Best Of 15 Years)

15. ročník Sletu bubeníků s podtitulem Ktož sú boží bubeníci hledá inspiraci v bohatém hudebním portfoliu Evropy. Zatímco husité cizí vojska zaháněli zpěvem, 21. století národy stmeluje rytmem Sletu bubeníků.

Geograficky je Slet rozkročen od pouští Blízkého východu až po Vltavu. V rámci dvouhodinového koncertu zazní inspirace gregoriánským chorálem, husitskými písněmi, můžeme se těšit na hřmotné bubenické polyrytmické groovy, hrané na bicí soupravy, tympány, elektroniku a basové bubny. Rytmickou smršť posílí mužské hlasy sboru Affetto a izraelská zpěvačka Kamila Kama, přinášející do programu silný, výrazový zpěv a prvky performance.
Základ sestavy tvoří jako vždy hráči na klasické západní bicí nástroje používané v rockové i etnické hudbě (Pavel Fajt, Pavel Koudelka). Perkuse bude obhospodařovat Tomáš Reindl. Hutné spodky podpoří bubeník Milan Cais (Tata Bojs) , jehož umělecký rozptyl slibuje výlet do dalších hudebních i výtvarných oblastí. Atmosféru dotváří izraelský světoběžník Alex Bershadsky na elektrickou basu. A ani letos nechybí v týmu ženský element. Pozvání přijala izraelská performerka a zpěvačka Kamila Kama. Hutné spodky podpoří bubeník Miroslav Šonka, jehož rozpjetí pokrývá hudební rozptyl od klasiky po metal.
Celkem se na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Tento pestrý globálně-hudební mix každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem.

Letošní program Sletu bubeníků bude v mnoha ohledech jiný než předchozí.
Mnoho ročníků bylo věnováno střetu etnické hudby a evropského pojetí hry a kombinací hudebních stylů a žánrů z celého světa.


Umělecký vedoucí Sletu bubeníků Pavel Fajt upřesňuje: "Již dlouho mi v hlavě zní kombinace silných, hřmotných, polyritmicky komponovaných a žánrově neurčitých bicích partů hraných převážně na evropské bicí nástroje, spolu se zpěvovými party z dob, kdy vznikalo evropské hudební povědomí, s gregoriánskými chorály s jejich duchovním rozměrem v kombinaci s bojovně působícími husitskými písněmi. Válečné hordy husitů a táboritů, a jejich touha a nadšení po změně tvořily dějiny. Bojové písně husitů před každou bitvou otřásaly sebevědomím nepřátel a pomáhaly jím vítězit. Tyto písně zazní ve velmi netradičních, bubnových aranžích na letošním Sletu."

Svým pojetím je Slet bubeníků naprosto ojedinělý a unikátní a získal si velké renomé v celém hudebním světě. Název Slet bubeníků není náhodný, protože hudebníci se opravdu slétávají z různých zákoutí hudebního světa, z různých stylů a z různých domovských skupin. Ti se vždy napřed na mnoho dní uzavřou před světem na odlehlém místě v Jizerských horách, kde společně vzývají hledačství a hudební inspiraci. Každý hudebník vnáší do společné dílny své muzikální zkušenosti, vlastní kulturní tradici, hudební vzdělání; každý do společného tvoření přichází s vlastními nápady. Výsledek tohoto globálního tavícího bubenického kotle je vždy fascinující. Dochází k prolnutí všech možných hudebních směrů, etnických vlivů a inspirací. Každoročně vznikají nové skladby, které jsou pak živě předvedeny na koncertě.
První ročník se uskutečnil v roce 2001, letos tedy máme již 14. ročník.
Celkem se na pódiu každý rok rozezní až dvě tuny nástrojů - bicích souprav, činelů, mnoha etnických bubnů, kláves a elektroniky, ale i lidské hlasy, gongy, perkuse, barely. Tento pestrý globálně-hudební mix každoročně poutá pozornost odborné i laické veřejnosti a koncerty bývají nezapomenutelným hudebním zážitkem.
Informace
 

Sestava:
Pavel Fajt www.pavelfajt.com
Pavel Koudelka http://sletbubeniku.cz/pavel-koudelka/
Kamila Kama www.KamaKamilaMusic.com
Alex Bershadsky http://sletbubeniku.cz/alex-bershadsky/
Miroslav Šonka https://www.youtube.com/watch?v=4DxjppXLpUw, https://www.youtube.com/watch?v=6rtfkGj-1aw
Tomáš Reindl http://sletbubeniku.cz/tomas-reindl/
Affetto www.affetto.cz

Předprodej vstupenek od 19. 9. 2016

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350 Kč

17.10.2016 Po v 19:00 hod. JAZZ Q MARTINA KRATOCHVÍLA S OSKAREM PETREM

azz Q má v dějinách českého jazzu i rocku mimořádné postavení: v letech 1970-1983 mu vyšlo sedm dlouhohrajících desek, nejen chválených recenzenty, ale často i komerčně úspěšných. Jen tři z nich se však dosud objevily v reedicích na kompatních discích. První období existence souboru, 1964 - 1970, zůstává téměř nezmapováno. Jazz Q založili Martin Kratochvíl a Jiří Stivín, ovlivněni free jazzem a jinými exkluzivními jazzovými proudy. Přestože skupina tehdy koncertovala po celé Evropě a dostalo se jí řady ocenění, žádnou desku nevydala. Jen částečnou představu o tehdejším repertoáru si lze tvořit podle alba Coniunctio (1970),společného díla Jazz Q a Blue Effectu. Fúze jazzu a rocku tady má spontánní a často vyloženě dobrodružnou podobu. Různorodost prezentovaných skladeb však zároveň byla ukazatelem vnitřních rozporů ve skupině; po Stivínově odchodu v ní ideově i skladatelsky začal dominovat Martin Kratochvíl. Jazz Q si pak přes řadu personálních změn udržel zcela jasnou a vyrovnanou tvůrčí kontinuitu. Nahrávky z let 1971 - 1991 teď byly soustředěny na osmialbu Martin Kratochvíl & Jazz Q. První postivínskou sestavu, již ovlivněnou rockem, ale stále zřetelně jazzovou, reprezentuje album Pozorovatelna.

S příchodem britské zpěvačky Joan Dugganové a výměnou sólových kytaristů (Luboše Andršta nahradil František Francl) se zvuk posunul směrem k meditativnímu art rocku, což dokumentuje deska Symbiosis. V letech 1974 - 1975 tvořily podstatnou část repertoáru přejaté rockové a soulové skladby; Jazz Q tak svým způsobem dočasně nahrazoval nedostatek rocku na českých podiích. Od alba Elegie (nahráno 1976) je Jazz Q opět instrumentální skupinou hrající výhradně kompozice svého vedoucího, komplexně spojující zdánlivě vzdálené hudební jazyky; zjednodušeně řečeno, Kratochvíl se inspiroval Leošem Janáčkem stejně jako Milesem Davisem, vedle křehkých, hloubavých melodií se neztrácela ani rocková dravost. Zatímco na Coniunctiu se jazz a rock halasně střetávaly, tady jde o tvorbu vnitřně zcela konzistentní. I když Jazz Q hrál dosti náročnou hudbu, měla překvapivé prodejní úspěchy. Například následujícího alba Zvěsti se v Československu a v sousedních zemích prodalo 200 000 výlisků, což dnes zní naprosto neuvěřitelně. Hodokvas a Hvězdoň plynule pokračovaly v této vyrovnané a vytříbené linii. Zawinulovské rejstříky Kratochvílových syntezátorů sice postupem času mohly působit trochu fádně, to ale vynahrazovaly kompoziční kvality a přínos ostatních hudebníků, vždy velmi schopných instrumentalistů.

Souběžně Kratochvíl skládal a natáčel filmovou hudbu, mezi vedlejšími projekty skupiny bylo i album Paprsky s Helenou Vondráčkovou (1978). Deska Hvězdoň (nahraná v roce 1981) však kupodivu albovou diskografii Jazz Q uzavřela. Uprostřed osmdesátých let se objevily jen dva singly se zpěvačkou Janou Koubkovou, několik dalších narhávek z té doby (s Petrem Flynem či Michaelem Kocábem) bylo publikováno až roku 2001 na Albu, které nikdy nevyšlo. Souhrnné vydání tedy vzbuzovalo velká očekávání - nejen proto,že příznivci skupiny tak po mnohaletých odkladech konečně dostali šanci pořídit si nahrávky, které dosud vyšly jen na vinylech. Zároveň není žádným tajemstvím, že Martin Kratochvíl disponuje bohatým archivem nevydaných záznamů a před pár lety v rozhovorech mluvil o pozoruhodných vydavatelských plánech - na další písničkovou desku, sestavenou z archivů, nebo zachovaných, zatím nikdy nevydaných nahrávkách ze šedesátých let

 

Předprodej vstupenek od 4. 10. 2016 v recepci Fabriky

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 200 Kč

19.10.2016 St v 19:00 hod. Matyáš Novák

Matyáš Novák (nar. 20. 6. 1998) začal hrát na klavír v pěti letech. V současné době je studentem gymnázia J. K. Tyla v Hradci Králové, Konzervatoře Pardubice a od září 2013 rovněž studentem věhlasné klavírní akademie Incontri col Maestro v italské Imole.

 

http://matyasnovak.eu/

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 160 Kč (členové KPH 80 Kč)

20.10.2016 Čt od 9:00 do 17:00 hod. Přehlídka středních škol

Místo konání: Fabrika Svitavy

22.10.2016 So ve 20:00 hod. Koncert skupiny Do větru s točením klipu

Místo konání: klub Tyjátr

Vstupné: zdrama

23.10.2016 Ne v 15:00 hod Damúza Praha: Houpací pohádky

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 50Kč, rodinné pasy.

24.10.2016 Po v 19:30 hod. Screamers a Techle Mechtle: Videopůjčovna

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 260 Kč, předprodej v Informačním centru

25.10.2016 Út v 19:00 hod. Divadlo DRAK (Hradec Králové) Jiří Havelka: POSLEDNÍ TRIK GEORGESE MÉLIÈSE

Divadelní abonentní cyklus 2016 / 2017

 

 

„Byl předurčen zdědit po otci obchod s obuví, ale místo toho si odmala rád kreslí.

V Londýně uvidí kouzelnické vystoupení a je jím natolik fascinován, že se sám stane kouzelníkem. Koupí vlastní divadlo, které má stále vyprodané, protože nechává zmizet ženy a promění je v motýly… Pak se účastní prvního promítání bratří Lumiérů. Stane se geniálním filmovým tvůrcem, který vytvoří první filmový ateliér na světě.“ Georges Méliès (1861 – 1938), francouzský filmový režisér a významný průkopník kinematografie.
Nová inscenace Divadla Drak je inspirována pozoruhodným životním příběhem a dílem průkopníka kinematografie George Méliése. Zavede diváky do lákavého prostředí kouzelníků, triků a magie. Kouzelnické triky, které Méliés dokázal jako první neuvěřitelně nápaditým způsobem využít ve filmovém médiu, si dodnes zachovávají svou výtvarnou poezii. A především mají mnoho pokračovatelů. Na Méliésův svět plný bezbřehé imaginace je dokonce i smrt krátká, neboť celuloid, iluze a fantazie jsou zbraně,
které snad mohou i Zubatou porazit…
Nebo ne? To se dozvíme na konci cesty fascinujícím životním příběhem největšího filmového kouzelníka všech dob.

V Divadle Drak se poprvé představuje režisér Jiří Havelka, který patří k nejtalentovanějším režisérům současné české divadelní scény. Jeho inscenace získaly řadu ocenění, v minulosti režíroval např. v Divadle Ypsilon, Divadle Archa, v Dejvickém divadle nebo Hadivadle. Je také hercem a spoluautorem přestavení známého Divadla VOSTO5. V roce 2007 získal Cenu Alfréda Radoka jako talent roku.

Režie: Jiří Havelka, Výprava: Marek Zákostelecký, Dramaturgie: Dominika Špalková, Hudba: DVA

Hrají: Jan Popela, Johana Vaňousová, Luděk Smadiš, Milan Hajn, Milan Žďárský

Délka představení: 50 minut (bez přestávky)

http://draktheatre.cz/

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 400 Kč

26.10.2016 St v 19:00 hod. DIVADLO PALACE (PRAHA) - MARC CAMOLETTI: MANŽELSKÝ POKER

Poker je naprosto geniální hrou především z toho důvodu, že díky své zdánlivé jednoduchosti, která přebíjí skrytou komplexnost, může oslovovat nejširší spektrum klientů. Přestože je poker považován za karetní hru, jedná se spíše o střet...
V životě nastávají situace, kdy dochází k „vyložení karet na stůl“, takže „karty jsou rozdány“ a jednotlivá kola vysvětlování a slovních říček, které ve své hře popsal slavný autor, mistr francouzské konverzační komedie Marc Camoletti (mimochodem autor jedné z našich nejúspěšnějších komedií A do pyžam) Vás dokonale pobaví.

Překlad: Jaromír Janeček, Režie: Petr Hruška, Výprava: Miroslav Král                                                                               

                 

         Hrají:

Bernard
Jiří Langmajer

Jacqueline
Daniela Šinkorová

Gertruda
Kateřina Pindejová

Brigitte
Adéla Gondíková / Andrea Kerestešová / Jana Bernášková

Jennifer
Andrea Kerestešová / Michaela Sejnová

Bertrand
Jan Krafka

Robert
Petr Stach / Milan Tichý

Vstupenky již nyní v prodeji v recepci Fabriky     

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 370 Kč sál , 350 Kč balkón

28.10.2016 Pá v 17:00 hod. POSED

POSED 28. října 2016


POSED – tedy POdzimní SEtkání Divadel letos poprvé propojí vnitřně nové prostory Areálu kina Vesmír.: divadla Trám a klubu Tyjátr. Setkání divadelníků s muzikou. Vše v jednom dni na jednom místě – v Areálu kina Vesmír. Co nás čeká? Před kinem nás přivítá kapela, která nás bude provázet celým večerem až do noci… a k tomu dvě divadelní představení!


Program:
16:30 před kinem kapela Tyjátrio
17:00 divadlo Trám DAMÚZA: Sólo Matches
18:00 klub Tyjátr kapela Tyjátrio
19:00 divadlo Trám Bas-les-pattes: Don Quichot
20:00 klub Tyjátr kapela Tyjátiro

 

Kdo vystoupí na POSEDu?
Studio DAMÚZA Praha: Sólo Matches
Studio DAMÚZA působí na divadelní scéně od roku 1999. Od počátku se orientovalo především na ambiciózní projekty studentů a čerstvých absolventů DAMU. Této linie se stále drží a podporuje ji. Inscenace Sólo Matches je inspirovaná světem starých zápalek, H. Ch. Andersenem a sny, které přicházejí a odcházejí. Hřejivá i mrazivá zimní pohádka o tom, že setkání a samota ...

 

Bas- les- pattes (Francie): Don Quichot
Francouzský soubor Bas- les- pattes (česky to znamená: Ruce pryč) je poloamatérský divadelní soubor z malého města Villecresnes nedaleko Paříže. Existuje již 35 let. V čele stojí Isabelle Durand, která studovala na katedře loutkového divadla DAMU v Praze. Do Čech jezdí její různé divadelní skupiny mnoho let. Ve Svitavách uvítáme Isabelle a její soubor již počtvrté. Představení Don Quichot: Můžeme fantazírovat, podstoupit i nesmyslné boje, ale ztratíme-li fantazii, staneme se za živa mrtvými.

 

Kapela Tyjátrio
Talentovaný brněnský kvintet, který si dle svých slov "sám sebe daroval na Vánoce roku 2015", oplývá jedinečnou předností - hraje si pro radost muziku, kterou jeho členové opravdu prožívají. Ať už je to hospodská halekačka, rozervaný šanson či swingová jízda, nic z toho nesklouzává k lacinému pitvoření, muzikanti ctí originál, nesnaží se být za každou cenu současní.
Název kapely vtipně souzní s názvem našeho klubu, kde muzikanti zahrají!

 

Letošní POSED – po rekonstrukci divadla Trám, Dramatické školičky a klubu Tyjátr – se nestane tvůrčí dílnou, jak tomu bylo takřka vždy. Prostě – měli jsme všichni spíše budovatelské, než umělecké a tvůrčí, starosti… A tak přivítáme ty, kteří nás potěší.
Letošní POSED bude inspirativní. Vzhledem k programu bych řekl, že velmi inspirativní! Proto Vás všechny zvu na Den výročí vzniku České republiky – tedy 28. října – do divadla Trám a klubu Tyjátr na setkání s dobrým divadlem a muzikou. Věřte, letošní POdzimní SEtkání Divadelníků bude stát za to!
Hezký divadelní a hudební podzim.


Petr Mohr

Místo konání: klub Tyjátr a divadlo Trám

29.10.2016 So v 16:00 hod. Taneční kurzy pro páry

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 300 Kč za pár

30.10.2016 Ne v 16:00 hod. Halloween

Pořádá: MC Krůček

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 90 kč pro členy MC , 120 Kč pro nečleny MC

Pořady pro školy, říjen 2016

07.10.2016 Pá v 8:30 a 10:15 Bilbo Compagnie: Klaun Pingu

Komedie se nechává volně inspirovat slavným večerníčkem o tučňákovi Pingu.
Doporučeno pro MŠ, 1. stupeň ZŠ, veřejnost

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 40 Kč

17.10.2016 Po v 8:30 a 10:15 hod. Malé divadélko Praha: O Sněhurce

Klasická loutková pohádka o Sněhurce a sedmi trpaslících.

Doporučeno pro MŠ, 1. – 2. ročník ZŠ, veřejnost

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 40 Kč

25.10.2016 Út v 10:15 hod. Pískomil se vrací: Rytmus nás baví

Důležité upozornění

Představení v 8:30 je zrušeno.

Kapela Pískomil se vrací hraje živou energickou hudbu, při které se nikdo nenudí. Představení má atmosféru opravdového koncertu a navíc zpívají a hrají vše naživo!

Doporučeno pro MŠ, 1 stupeň ZŠ, veřejnost

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 45 Kč

Výstavy SKS, říjen 2016

09.10.2016 Výstavy

foyer od 10. 10.
Milan Kment, Č. Třebová: Street foto New York – Brno – Washington
Autor výstavy fotografuje téměř 40 let, má za sebou několik výstav, občas fotografie publikuje v časopisech. Je nadšeným cestovatelem, má rád přírodu a hory, je to pro něho i velké fotografické téma. Motivy spojené se street foto jsou jeho dalším tématem. Vystavovaný soubor fotografií konfrontuje dění a lidi dvou světových metropolí, New Yorku a Washingtonu, s ulicemi Brna, které patří k jeho oblíbeným městům.

2. podlaží-pasáž do 9. 10. 
„Dějiny udatného českého národa a pár bezvýznamných světových událostí“
Výstava leporela v nadživotní velikosti s komiksovým příběhem od pravěku až po současnost. Autorkou výstavy je spisovatelka a výtvarnice Lucie Seifertová.

 

3. a 4. podlaží
Bohuše Hácová, Ústí n. Orl.: Taiwan mýma očima
O Taiwanu se píše mnohé, ale číst o tom nebo to na vlastní oči vidět a na vlastní kůži zažít je věc zcela jiná. Projeli jsme ostrov doslova křížem krážem. Malebné pláže jihu vystřídala bujná zeleň východního pobřeží. Atmosféru jsem se snažila zachytit na svých fotografiích.

 

Areál kina:
The Tap Tap: Načerno - kresby černého humoru autorů časopisu Sorry
Smysl pro černý humor je specificky česká vlastnost a prochází napříč celou naší společností. Zasmějte se společně s námi vtipům o lidech s hendikepem. Všechny vybrané vtipy prošly tvrdou cenzurou členů kapely The Tap Tap – nejtemnější odstín černé legrace je tedy opravdu spolehlivě zaručen. Repríza výstavy.

 

Divadlo Trám
Eva Chlubnová, Svitavy: Lidé a jiné pohádky
Kresby a pohádky mají jedno společné, čisté a jasné linie, nekomplikovanost
 

Místo konání: Fabrika Svitavy - foyer, 2.podlaží, 3. podlaží,Areál Kina Vesmír,Divadlo Trám

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací