Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, srpen 2016

07.08.2016 Ne v 16:00 hod. PROMENÁDNÍ KONCERTY V PARKU

Hrají: DH Pohoranka Sebranice

Místo konání: Park Jana Palacha

13.08.2016 v 19.00 hod. PÍSNIČKÁŘI V PARKU

Viv + Petr Linhart + Jirka Hilčer & Barbara Neničková (Helemese)
Za nepříznivého počasí se akce uskuteční v kavárně V Parku.

 

Místo konání: Park Jana Palacha

14.08.2016 v 15:00 a 16:00 hod. O PRINCEZNĚ S DLOUHÝM NOSEM, SNĚHURKA A SEDM TRPAJZLÍKŮ

POHÁDKOVÁ NEDĚLE

Hrají: Divadlo Koráb Brno

Místo konání: Park Jana Palacha

20.08.2016 So v 19:00 hod. Kapely v parku

Kapela KOPJAM se začala scházet v Jevíčku na podzim roku 2010. Repertoárově se odrazila od cover verzí zásadních bigbítových skladeb a přes nové úpravy původních autrských věcí skládá a vytváří skladby vlastní, rockové s českými texty.

Kapela hraje v sestavě dvě kytary, housle, basa a bicí. Všichni členové prošli v minulosti různorodými hudebními uskupeními. Skladatelsky směr a image utváří zejména kytarista Petr Kopčem Smékal, kterého doplňují druhou kytarou Milan Hublík, zpěvačka a houslistka Bára Křivinková, na basu Petr Janeček a za bicími Kuba Hrbata.

KOPJAM se poprvé hudebně ukázal a vylezl v Modre na Slovensku v září roku 2011.

Kapelu můžete potkaj zejména v jejím “domácím” prostředí na rozličných hudebních akcích v okolí Jevíčka, Svitav a Brna.

www.bandzone.cz/kopjam

 

Svitavská kapela Do větru hraje muziku, která vychází z písničkářských tradic. Je směsí žánrů rock-folk-funky a výrazné latino rytmiky. K základním motivům písní se připojují jazzové prvky či vlivy klasické hudby
“Větráci” hrají v různých sestavách od roku 1999, v kapele se vystřídala řada šikovných muzikantů. Současnou sestavu tvoří
Lukáš Moravec - zpěv, kytara, trombon
Lenka Moravcová - flétna, zpěv
Veronika Bartošová - zpěv
Martin Křeček - kytara, zpěv
Pavel Tichý - baskytara
Jan Afro Jovbak - bicí, perkuse
Za dobu působení skupina vydala čtyři CD. První z nich vlastním nákladem v roce 2003 neslo název “Hudba dohrává”. V pořadí druhé cd, “Myšlenky do větru”, vyšlo v roce 2006 u vydavatelství FT Records. V roce 2010 vyšlo v distribuci FT Records album Blíženci a roku 2013 album Tanečnice
Autorem písní a textů je Lukáš Moravec. Výsledná forma a aranže vznikají ve zkušebně s přispěním všech členů
Do větru vystupují na hudebních festivalech, v klubech atd. Domovskou scénu mají ve Svitavách v alternativním klubu Tyjátr, kam si v půlročních intervalech zvou zajímavé hosty

www.dovetru.cz

 

Vstupné zdarma

ALE MŮŽETE MUZIKANTŮM PŘINÉST NĚCO DOBRÉHO NA ZUB

V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční ve Fabrice od 19:30.

Místo konání: Park Jana Palacha

21.08.2016 Ne v 16:00 hod. PROMENÁDNÍ KONCERTY V PARKU

Hrají: DO Astra Svitavy

Místo konání: Park Jana Palacha

28.08.2016 Ne v 15:00 a 16:00 hod. ULHANÁ PRINCEZNA , POHÁDKY PROTI PLÁČI

POHÁDKOVÁ NEDĚLE

Hrají: Divadlo ŠUS Rokycany

Místo konání: Park Jana Palacha

31.08.2016 v 18:00 Svitavané sobě 2 aneb Svitavské umělecké imprese

Účinkují: Petr Beneš Quartet - Jana Musilová - František Černý a přátelé (Markéta Poulíčková, Zbyněk Raušer, Lukáš Moravec a Pavel Tichý).
+ Křest knihy SVITAVSKÉ IMPRESE fotografa Miroslava Sychry.
Kmotrem knihy je významný fotograf a pedagog prof. Jindřich Štreit
Moderuje Ondřej Komůrka

 

Svitavané sobě 2 aneb Svitavské umělecké imprese

Pod tímto poněkud dlouhým a složitým názvem se skrývá krátká a jednoduchá myšlenka. Uspořádat koncert, setkání svitavskách rodáků, kteří v životě něco dokázali a dostali se trochu dál, než za označení přeškrtnutá cedule s názvem obce Svitavy. Vím, že těch lidí je mnohem víc, než ty, jejichž jména si přečtete na plakátu. Ale, věřte, tohle není poslední koncert, setkání se svitavskými osobnostmi. Je prostě jenom první. Připravujeme další. Dnes jsme vybrali tři:
Petr Beneš: narodil se ve Svitavách. Od pět let začal navštěvovat hodiny klavíru na svitavské ZUŠ. V roce 1991 vyhrál celostátní klavírní soutěž v Pardubicích. Vystudoval Konzervatoř Jaroslava Ježka v Praze – obory klavír a skladba. Zde vyučuje jazzovou improvizaci. Hrál s mnohými orchestry i big bandy. V roce 2013 založil vlastní kvintet.
Petr Beneš je skladatel a učitel, kterého přestalo naplňovat hrát hudbu jiných, takže zkomponoval vlastní, založil kvartet a natočil album.
Jana Musilová: narodila se ve Svitavách. Zde vystudovala gymnázium. V roce 1990 absolvovala Katedru syntetických divadelních žánrů na brněnské JAMU.
Jana je herečka – je členkou Městského divadla v Brně. Zde ztvárnila mnoho činoherních a divadelních rolí. S divadlem projela celou Evropu. Hrála v televizních seriálech, účinkovala v zábavných televizních pořadech.
Jana je zpěvačka – pravidelně koncertuje. Uvedla řadu koncertů složených z muzikálových filmových i populárních skladeb. Od roku 20013 se zaměřuje na šansonové koncerty. Spolupracuje s velkými orchestry. Koncertuje s pianistou Petrem Maláskem. Vydala několik sólových alb.
Jana je moderátorka a dabérka.
František Černý – narodil se ve Svitavách. Od svých patnácti let je aktivní muzikant. Je několikanásobným vítězem PORTY se skupinami KANAFAS a POVIJAN. Je rockový muzikant – KAPITOL, VERZE 5, MY.
František je loutkář – svitavské Céčko. Později hrál s bratry Formany – Prodaná nevěsta a jiné.
František byl také dramaturgem Divadla U Hasičů.
V roce 1988 soplu s Jiřím Břenkem založil První Českomoravskou nezávislou hudební společnost – dnes Čechomor.
František je taky filmový herec – Knoflíkáři, Rok ďábla a jiné.
František je skladatelem hudby pro divadlo, TV, rádio, i reklamní hudby.
František organizuje mnoho let Vánoční bigbít a mnoho dalších akcí ve Svitavách a všude jinde.
A spolu s třemi osobnostmi ze světa hudby se setkáme s Miroslavem Sychrou, abychom se stali účastni křtu jeho knihy fotografií z našeho města: Svitavské imprese.
Miroslav Sychra – se narodil ve Svitavách. Je český fotograf., bývalý československý politik, po roce 1989 poslanec Federálního shromáždění za OF, později ODS. Miroslav Sychra se věnuje tvorbě komerčních tiskovin a kalendářů.
Zároveň se již více než 30 let věnuje tvorbě koncipovaných zátiší s víceméně abstraktní tématikou s důrazem na kompozici, světlo a estetickou stránku.
Svitavské imprese – název knihy nás inspiroval k pojmenování tohoto koncertu, setkání. Kmotrem knihy se stane – ne náhodně slavný český fotograf Jindřich Štreit, který má ke Svitavám osobní vztah.
A tak Vás všechny zvu do Fabriky poslední prázdninový podvečer na setkání s našimi přáteli, kterým se v životě cosi dobrého podařilo!

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: zdarma

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací