Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, únor 2016

01.02.2016 v 19:00 hod. Vladimír Mišík & ETC

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do roku 2007 vydal Vladimír Mišík & ETC… 10 řadových alb a několik dalších kompilací.

předkapela: JAMIE MARSHALL's AMPLIFIED ACOUSTIC BAND (UK/CZ)

Aktuální sestava ETC: Vladimír Mišík – kytara, zpěv; Petr „Kulich“ Pokorný – kytara
Pavel Skála – kytara, zpěv; Jiří Veselý – basa, harmonika; Jiří Zelenka – bicí, zpěv
Vladimír Pavlíček – housle

http://www.vladimirmisik.cz/

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 250 Kč

02.02.2016 v 17:30 Vystoupení pěveckých sborů ZUŠ


 

Místo konání: Fabrika Svitavy

04.02.2016 v 19:00 hod. La Gioia

La Gioia vznikla v roku 2008. Prezentuje hudobný štýl, pop operu, ktorý spája populárnu hudbu a operný spev. LA GIOIA je zoskupenie troch spevákov, ktorí interpretujú populárne piesne v štýle belcanta. Repertoár tria tvoria nielen skladby svetovej hudobnej scény, ale najmä pozoruhodné úpravy známych slovenských a českých hitov, ktoré v podaní La Gioia znejú doteraz nepočutým, originálnym spôsobom.
LA GIOIA v preklade z talianskeho jazyka znamená radosť. A práve s radosťou, hispánskym temperamentom a talianskou vášňou prichádza LA GIOIA, aby ponúkla nevšedný a na hudobnej scéne jedinečný hudobný zážitok.

La Gioia:

Peter Ďurovec, spevák - barytón, sa narodil v roku 1974. Odbor operný spev vyštudoval na Vysokej škole muzických umení v Bratislave. Po ukončení štúdia pôsobil ako sólista v Štátnej opere Banská Bystrica. Tu stvárnil množstvo postáv svetového operného repertoáru. Okrem operných stvárnil aj operetné a muzikálové postavy ako člen zboru v divadle St. Pölten v Rakúsku. Práve tu sa podieľal na množstve predstavení aj produkčne Momentálne sa venuje koncertnej činnosti. Je jedným zo zakladajúcich členov formácie LA GIOIA.

Peter Ševčík, spevák - barytón, sa narodil v roku 1976 v Topoľčanoch. Vyštudoval na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch odbor operný spev v triede prof. Evy Pacovskej. Počas štúdií sa zúčastnil niekoľkých medzinárodných i domácich speváckych súťaží. Po ukončení štúdia a získaní absolutória účinkoval v Armádnom umeleckom súbore v Bratislave. Absolvoval spevácke kurzy u prof. Viktórie Stracenskej, ako aj u sólistky SND Denisy Šlepkovskej. Svoje skúsenosti zúročil pri zakladaní formácie LA GIOIA.

Matej Vaník, spevák - tenor a skladateľ sa narodil v roku 1977 v Banskej Bystrici. Vyštudoval Pedagogickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Taktiež bol členom Opery SND. Ako sólový spevák stvárnil rôzne postavy v muzikáloch napríklad Verklikár, Alžbeta Bátoryová. Má na svojom konte aj vlastný popový album s názvom LYRIKA. V úlohe skladateľa debutoval detským muzikálom O Červenej čiapočke uvedenej aj v Činohre SND. Je spoluzakladateľom originálnej vokálnej formácie LA GIOIA. Podieľal sa na rôznych popových a gospelových projektoch.

http://www.lagioia.sk/sk/home

Místo konání: La Gioia

Vstupné: 280

10.02.2016 v 19:00 Renata a Igor Ardaševovi

Klavírní duo dvou skvělých brněnských klavíristů, Renaty a Igora Ardaševových.Jejich bohatý repertoár jak pro čtyřruční klavír, tak pro dva klavíry mohli obdivovat posluchači tuzemských i zahraničních festivalů.

Igor Ardašev
Igor Ardašev reprezentuje už dlouho české pianistické umění na mezinárodním fóru. Jeho talent byl formován zprvu otcem, později na konzervatoři i na JAMU Inessou Janíčkovou, v mistrovských kurzech Paulem Badurou-Skodou v Rakousku a Rudolfem Serkinem v USA. Kromě úspěchů v dětských soutěžích se Ardašev v osmdesátých a devadesátých letech minulého století stal laureátem Čajkovského soutěže v Moskvě, soutěže Pražského jara, soutěže královny Alžběty v Bruselu (zde získal též cenu belgického rozhlasu a televize) a soutěže Marguerite Long-Jacques Thibaud v Paříži.
Roku 1990 obdržel 1.cenu v soutěži Marie Callasové v Aténách. Interpretační úroveň dovoluje virtuózně disponovanému a filozoficky orientovanému pianistovi pořá
dat samostatné recitály, hrát čtyřručně i na dva klavíry s manželkou Renatou a spolupracovat s komorními soubory a vynikajícími světovými orchestry a dirigenty (Česká filharmonie, Pražská komorní filharmonie, Královská liverpoolská filharmonie, BBC Londýn).

Je zván na renomované evropské hudební festivaly (Schleswig-Holstein,Jodoigne v Belgii,Hannover,Neapol,Pražské jaro apod.).Z jeho nahrávek připomínáme Čajkovského koncert b moll, Janáčkovu Žárlivost s Rudolfem Firkušným, Dvořákovy Slovanské tance a klavírní verzi Smetanovy Mé vlasti s manželkou Renatou, kompozice Lisztovy, Martinů, Ježkovy, Prokofjeva, Musorgského a Beethovenovy.

Renata Ardaševová
Přerovská rodačka absolvovala konzervatorní studia v Ostravě u Marty Toaderové. Souběžně studovala i kompozici u Milana Báchorka. Na brněnské JAMU pokračovala u své předchozí pedagožky a později ve třídě vyhledávané prof. Inessy Janíčkové. Svůj mimořádný talent pak rozvíjela dále na mezinárodních interpretačních kurzech u takových osobností jakými jsou Rudolf Kehrer, Vera Gornostaeva nebo
 Lev Naumov.

Nepopiratelné úspěchy zaznamenala Renata Ardaševová i v řadě mezinárodních soutěží. Je vítězkou soutěží Virtuosi per musica di pianoforte v Ústí nad Labem, Bedřicha Smetany v Hradci Králové, Chopinovské soutěže v Mariánských Lázních a v r.1992 získala cenu The Gordon Trust Prize na skotské mezinárodní soutěži v Glasgowě. Úspěšná byla i ve skladatelské soutěži Generace, jejíž vítězkou se stala v r. 1987.
Pianistka o jejíž úhozové technice a herní kultivovanosti píše kritika v superlativech, zahájila bohatou koncertní činnost již na konci studií. Uplatňovala se jako sólistka i komorní hráčka. Spolupracuje s významnými domácími i zahraničními solisty, mezi které patří Michaela Fukačová, Bohuslav Matoušek, Pavel Wallinger, Carmine Lauri, Lars Anders Tomter, Jana Walingerová, Jozef Podhoranský, Tomáš Kořínek a další solisté a komorní soubory. Známým se stalo především Duo Ardašev, v němž se spolu s Igorem Ardaševem uplatňovala jak v čtyřruční hře, tak ve hře na dva klavíry. Jejich výkony je přivedly na četná evropská koncertní pódia od Španělska po Řecko a pohotově je zachytila firma Supraphon, pro níž natočili Dvořákovy Slovanské tance, Legendy a cyklus Ze Šumavy, Smetanovu Mou vlast a v live nahrávce společně s Komorní filharmonií Pardubice Koncert pro dva klavíry J. L. Dusíka. Renata Ardaševová je vítanou sólistkou mnoha koncertních řad a festivalů doma i v zahraničí. Účastnila se pravidelně mezinárodního projektu České sny, mezinárodních festivalů Concentus Moraviae, Janáčkův Máj, Ohridske Leto v Makedonii, a dalších, společně s orchestrem National des Pays de la Loire podnikla turné po Francii, letos vystoupí na festivalu Pražské Jaro. Její umění znají také posluchači v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Bulharsku, Velké Británii, Holandsku, Dánsku, Lotyšsku, Turecku a v dalších zemích. Pedagogicky působí rovněž na Jamu v Brně.


www.ardasev.com

 

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: Vstupné: 160,- Kč (členové KPH 80,- Kč)

19.03.2016 v 19:00 hod. Stopařův průvodce Galaxií

Další představení z cyklu scénického čtení Listování.

Předprodej v knihovně.

Místo konání: klub Tyjátr

Vstupné: 80 Kč

18.02.2016 v 18:00 Valentýnský taneční večer

ZŠ Riegrova

Místo konání: Fabrika Svitavy

18.02.2016 od 15: 00 do 17:00 Školní karneval ZŠ Riegrova

Místo konání: Fabrika Svitavy

20.02.2016 od 15:30 (16:00) Taneční večer pro páry

POZOR, tento termín pouze začátečníci a mírně pokročilí, hodina začátku se bude odvíjet od počtu přihlášených účastníků
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: celý kurz: 750 Kč za pár, cena za lekci: 300 Kč za pár

22.02.2016 - 28.02.2016 od 10:00 do 18:00 hod. Výstava voskových figurín - Zvláštní lidé,Katastrofy lidského těla

 

 

Zvláštní lidé
Katastrofy lidského těla

Seznamte se s velice zvláštními lidmi, s osobami jejichž postižení bylo prokletím, ale i darem.

Od pradávna se v naší společnosti vyskytovali jedinci svým zevnějškem výrazně vystupující z davu. Společnost se jich stranila, ale zároveň byla přitahována jejich zvláštnostmi. Z postižení takových lidí často pramenila neskutečná síla a odhodlání vzepřít se osudu a předvést okolí svůj neobyčejný vzhled jako dar, chtěli být respektováni a uznáváni. Pracovali v cirkusech a panoptikách ,mnohdy se naučili i neuvěřitelným kouskům, kterými ještě více podněcovali zvědavost návštěvníků.
Předkládáme Vám jedinečnou možnost poznat tyto výjimečné lidi na vlastní oči, můžete spatřit lidi se dvěma hlavami, dvěma obličeji, čtyřma očima, několik siamských dvojčat nebo muže s vlčím syndromem…
Podle dobových pramenů bylo umělci v petrohradském antropologickém muzeu vytvořeno 25 věrných napodobenin z vosku, byly použity lékařské oční a zubní implantáty a do vosku vpichované pravé lidské vlasy, proto sochy působí dokonale živým dojmem.Výstava je díky svému tématu unikátem.

 

Školní výpravy při počtu více jak 10 dětí……………….. 30 Kč/ os. + doprovod zdarma

Držitelé ZTP/P  zdarma
 

Místo konání: Fabrika Svitavy -AULA

Vstupné: Dospělí 80 Kč,děti 40 Kč,studenti 6 0 Kč,ZTP 40 Kč,důchodci 40 Kč

28.2.2016 v 19:00 PÁTÁ DOHODA

Pokračování knihy moudrosti starých Toltéků. Pátá dohoda nás zavádí do hlubší roviny našeho sebeuvědomování a navrací nás k našemu vrozenému pravému já. Toto pokračování Čtyř dohod, které změnily životy milionům lidí po celém světě, připomíná největší dar, kterým se můžeme obdarovat: svobodu být sám sebou.

Autor: Don Miguel Ruiz, Jaroslav Dušek

Hrají: Jaroslav Dušek, Zdeněk Konopásek, Pjér La Šéz

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350 Kč

29.02.2016 v 18:00 Sportovec roku

Místo konání: Fabrika Svitavy

Pořady pro školy, únor 2016

02.02.2016 v 8:30 a 10:15 Divadlo Scéna Zlín: Sindibád mořeplavec

Příběh provoněný exotikou a orientem, plný humoru a napětí, na motivy Pohádek z tisíce a jedné noci.
Doporučeno: 3. – 7. ročník ZŠ, nižší ročníky SŠ, veřejnost
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 45 Kč

19.02.2016 v 8:30 a 10:15 Divadlo Koráb Brno: Dlouhý, Široký a Bystrozraký

V klasické pohádce v provedení divadla Koráb hrají herci, loutky a v hojné míře písničky.
Doporučeno: MŠ, 1. – 3. ročník ZŠ, veřejnost
 

Představení v 10:15 zrušeno pro nedostatek diváků

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 40 Kč

Výstavy SKS, únor 2016

01.02.2016 Výstava Únor 2016

Místo konání: Fabrika Svitavy

01.02.2016 Ing.Mijat Mandić

Místo konání: Fabrika Svitavy

01.02.2016 Bohuše Hácová,Eva Kovářová

Místo konání: Fabrika Svitavy

04.02.2016 Výstava oceněných fotografii soutěže neprofesionálních fotografů

Místo konání: Fabrika Svitavy

Plesy, únor 2016

05.02.2016 Maturitní ples Gymnázium Octáva

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 120 Kč předprodej, 140 Kč na místě

10.02.2016 od 13:00 do 18:00 Valentýnský ples Domov na rozcestí Svitavy

K poslechu a tanci zahraje kapela „ABC“
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 160 Kč

12.02.2016 v 19:00 Maturitní ples Obchodní Akademie 4.B


 

Místo konání: Fabrika Svitavy

13.02.2016 v 19:00 Ples Qanto

Místo konání: Fabrika Svitavy

19.02.2016 v19:00 Maturitní ples Střední zdravotnická škola

Místo konání: Fabrika Svitavy

27.02.2016 ve 20:00 Ples PS Dalibor

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 200 Kč

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací