Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, květen 2017

09.05.2017 Út v 19:00 hod. KOMORNÍ SCÉNA ARÉNA (Ostrava) William Shakespeare - Něco za něco ( DAC )

 Na tisíc hříchů jedněm projde snadno, druhé jen jeden přivede až na dno.
 Autor: William Shakespeare, Překlad: Martin Hilský, Režie: Ivan Krejčí Hudba: Nikos  Engonidis, Dramaturgie: Tomáš Vůjtek
 Hrají:  Štěpán Kozub, Marek Cisovský, Pavel Cisovský j.h., Josef Kaluža, Albert Čuba, Vladislav Georgiev, Michal Čapka, Petr Panzenberger,Šimon Krupa, Přemysl Bureš j.h., Šimon Krupa, Pavla Dostálová, Tereza Cisovská, Zuzana Truplová, Alena Sasínová-Polarczyk
Představení v rámci Divadelního abonentního cyklu. Délka představení: 160 minut (s přestávkou)

http://www.divadloarena.cz

 Vstupné: 400 Kč

Místo konání: Fabrika Svitavy

10.05.2017 St v 19:00 hod. Talk show Ivo Šmoldas a Jana Rychterová

Komponovaný pořad je plný inteligentního humoru a písniček, ve kterém Ivo Šmoldas probere různá témata, která ho nejen momentálně napadají, ale i delší dobu “pálí”. A také témata, k nimž ho inspirují právě zpívané písničky Jany Rychterové.
Jana Rychterová je zpěvačka, která si písně sama skládá, zpívá i doprovází. Své posluchače dokáže rozplakat i rozesmát, její písně jakoby opisovaly to, co je kolem nás. Zpívá o lásce i nelásce, jídle i pití, tu se dotkne hlubokého smutku, jinde si vystřelí z lidské blbosti, najde i útěchu pro duši. Jana je také vtipnou a pohotovou moderátorkou, nejen v Českém rozhlase - Rádio Junior a klub rádia Junior a v ČrO 2.
Ivo Šmoldas vystudoval Filozofickou fakultu, pracoval jako redaktor a překladatel. Napsal několik knih. V poslední době je širší veřejnosti známý jako herec, moderátor a glosátor. Vystupuje v různých diskuzních pořadech, kde je oblíbený pro svůj originální humor.
Říká se, že smích prodlužuje život - proto vsaďte na tento pořad!

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: předprodej 250 Kč/ na místě 300 Kč

10.05.2017 St v 18:00 hod. Absolventský koncert ZUŠ

Místo konání: Ottendorferův dům

12.05.2017 Pá v 18:00 hod. Svitavský vůl 2017

Slavnostní předání výroční ceny Svitavského klubu Laurus výtvarníkovi, grafikovi, ilustrátorovi, designerovi, vydavateli, autorovi dětské literatury, textaři, muzikantovi a cestovateli Martinu Sodomkovi. 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: Dobrovolné

12.05.2017 Pá v 9:00 a ve 20:00 hod. MAJÁLES

Průvod masek od Fabriky, program v park Jana Palacha


Koncert na Lánské zahradě


Among the Wasted, W.A.F., Jakub Děkan & kapela, DJ Karpa
V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v klubu Tyjátr.


Předprodej vstupenek v recepci Fabriky a v Městském informačním centru

Místo konání: Fabrika, park Jana Palacha, Lánská zahrada

13.05.2017 So od 8:00 do 22:00 37. ROČNÍK NÁRODNÍ SOUTĚŽE A VÝSTAVY AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE 2017

 

Slavnostní předání cen soutěže a zahájení výstavy (Trvání výstavy: 13. května až 10. června 2017)
16:00 - Setkání fotoklubů

Místo konání: Fabrika, Městské muzeum a galerie

13.05.2017 So od 8:00 do 17:00 hod. 37. ROČNÍK NÁRODNÍ SOUTĚŽE A VÝSTAVY AMATÉRSKÉ FOTOGRAFIE 2017

v učebnách FABRIKY: workshopy, přednášky, dílny

Místo konání: Fabrika Svitavy

16.05.2017 Út v 17:30 hod. Roztančená Scarlett

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: do 3 let zdarma, 3 -15 let 40 Kč,dospělí 100 Kč

St 17.5.2017 v 19:00 / divadlo Trám OK PERCUSSION DUO


OK PERCUSSION DUO
Martin Opršál, Martin Kleibl – marimba, vibrafon, bicí nástroje.
Brněnské OK Percussion Duo existuje na české hudební scéně od roku 2007.  Od svého prvního vystoupení na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, soubor hrál na desítkách koncertů a hudebních festivalů v zahraničí (USA, Švýcarsko, Maďarsko, Polsko, Slovensko) a v České republice. Výrazným znakem dua je jeho mnohostranný žánrový záběr. Ten se projevuje ve třech interpretačních rovinách. Klasická linie je postavena na skladbách současných českých a světových autorů (Vít Zouhar, Pavel Zemek, František Emmert, Pavel Blatný, Miloš Štědroň, Zdeněk Král a vítěz Pulitzer Prize, Karel Husa…)a využívá rozsáhlý instrumentář nejrůznějších bicích nástrojů. Mnoho skladeb bylo souboru napsáno a věnováno. Klubový program přináší kompozice členů a vlastní aranžmá jazzových standardů. Z nástrojů jsou nejčastěji použity jazzová bicí souprava, marimba a vibrafon. Pódiová show využívá speciální sestavu bubnů a činelů a celá je postavena na skladbách členů dua. Přestože uvedené tři programy jsou žánrově odlišné, díky široké hudební zkušenosti obou interpretů se vzájemně prolínají.
Martin Opršál za dobu svojí aktivní hráčské kariéry hrál ve většině zemí Evropy, v Japonsku a Koreji. Úzce spolupracoval např. s Joe Zawinulem, Claudio Abbadem, Ivou Bittovou ad. Jeho hudební prioritou je hra na marimbu. Již od dob studií na JAMU se věnuje koncertní činnosti na tento nástroj, včetně uvádění českých a světových premiér. Současně je činný také pedagogicky, jako docent a vedoucí katedry bicích nástrojů na JAMU v Brně, a také přednáškami na seminářích a workshopech. V roce 1999 vydal CD Reverberations se sólovou a komorní hudbou pro marimbu.
Martin Kleibl je jedním z nejvýraznějších hráčů nastupující generace. Absolvent JAMU dále získával zkušenosti při dvou ročních studijních pobytech v USA v univerzitní třídě proslulého pedagoga Eda Sopha. Věnuje se interpretaci hudby klasické (člen Filharmonie Brno), jazzové (je zván ke spolupráci v řadě projektů předních českých i zahraničních interpretů), i hudbě experimentální (spolupráce se švýcarským Paul Klee Ensemble). I přes interpretační všestrannost zůstává jeho hlavním nástrojem bicí souprava, s využitím jak v hudbě jazzové a populární, tak v hudbě klasické. Pedagogicky působí na JAMU.

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 160,-Kč, členové KPH 80,-Kč, předprodej v recepci Fabriky od 2.5.

18.05.2017 Čt v 17:30 hod. Roztančená Scarlett

TO NEJLEPŠÍ -  taneční večer soukromé taneční školy

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: do 3 let zdarma, 3 -15 let 40 Kč,dospělí 100 Kč

19.05.2017 Pá ve 20:00 hod. BLANKA ŠRŮMOVÁ & JAN SAHARA HEDL A NĚŽNÁ NOC

 

 

Hudební legendy 90. let Jan Sahara Hedl a Blanka Šrůmová se vracejí na česká  pódia

 v netradičním duetu, se kterým koncertují po českých klubech.

 5. září 2016 vyšlo v Praze debutové album formace Něžná noc Neměj strach.  Písničky, skupina i album, to všechno vzniklo vlastně náhodou díky osobnímu  setkání rockového písničkáře Jana Sahary Hedla se zpěvačkou Blankou  Šrůmovou. Neplánované osobní partnerství po čase vyústilo ve vznik společné formace Něžná noc, která představuje současný repertoár na prvním albu Neměj strach.

Zpěvačka, textařka a hudebnice Blanka Šrůmová je spojena s kapelou Tichá dohoda. Pěveckou kariéru odstartovala už v osmdesátých letech ve skupině Balet, po roce 1989 začala spolupracovat s Danem Šustrem v obnovené kapele Tichá dohoda, s níž pak vydala všechna svá nejslavnější alba. Je autorkou a spoluautorkou mnoha hitů jako je například píseň Marioneta.

Textař a hudebník Jan Sahara Hedl, někdejší člen skupiny Precedens a Duševní hrob, vydal za svou kariéru několik singlových alb, z nichž největší úspěch mělo album Matka zebra. Písničkářská chytlavost je pro něj příznačná, songy jako Tisíc jmen či Dívka a noc se staly hity a hrají se dodnes. Jak Hedl sám říká, je už čtyřicet let věrný svému hudebnímu stylu, který nikdy neměl potřebu měnit. To se také stalo základem spolupráce s Blankou Šrůmovou, se kterou jej kromě práce pojí také partnerský vztah.

Nový repertoár je Saharovým návratem od bigbeatu k jeho kořenům – k písničce jako příběhu, a stejně přirozená a bez tlačení na pilu byla i cesta obou osobností zpět ke koncertování. Náladově album působí jemně až komorně, vyznění písní s typickým saharovským slovníkem odráží i ne vždy lehká období osobního života, kterými oba tvůrci Něžné noci prošli. Rovněž zvuk odráží náladu písní a návrat k písničkářství - dvě kytary, baskytara, bicí a občas piano.

 

Kapela hraje ve složení:

Jan Sahara Hedl : zpěv, kytara
Blanka Šrůmová : zpěv, klávesy
Ondřej Ekrt : kytara
Martin Schneider : basa
Ivan Kadaňka : bicí

http://www.blankasahara.cz

Předprodej vstupenek od 19. 4.  v recepci Fabriky. V den koncertu na pokladně kina Vesmír.

Koncert na sezení bez rezervace míst.

 

Místo konání: Alternativní klub Tyjátr

Vstupné: 200 Kč

So 20.5.2017 v 13:30 14. setkání harmonikářů a heligonkářů z celé republiky

Lidové písničky v podání nadšených harmonikářů a heligonkářů z celé republiky. Nesoutěžní přehlídka s širokým repertoárem písní a přehlídkou krásných nástrojů – pianovek, chromatik a heligonek. Některé novější, jiné hodně staré, možná už z první republiky. Tyto krásné nástroje znovu získávájí na své popularitě ve všech hudebních žánrech. Toho bývá důkazem i tato přehlídka. Každoročně bývá příjemným překvapením, kolik se zúčastní nových mladých harmonikářů a harmonikářek. Věková hranice účinkujících je od šestiletých až po devadesátníky. Přehlídka začíná mladými talenty ze ZUŠ ve Svitavách, pod vedením paní učitelky Zobačové. Přicházejí „bardi“ harmonikářů, kteří nevynechají toto setkání již několik let a stále sklízejí velký úspěch publika. Uvidíte a uslyšíte křehké dívky i bodré mladíky v krojích. Těšte se tedy nejen na lidové písně, známé i ty skoro zapomenuté, ale také na skladby vážné či převzaté od autorů současných. Mnohdy i překvapení v podobě vystoupení  vlastního aranžmá.
Tradiční přehlídka harmonikářů a heligonkářů proběhne v sále Fabriky, kde stále přibývající počet posluchačů zpívá i tančí. Atmosféra je vždy příjemná a uvolněná. Na závěr se na jevišti shromáždí všichni harmonikáři a zpěváci a společně s publikem zazpívají nepsanou hymnu harmonikářů – Hašlerovu „Tu naši písničku českou“ a také světoznámou „Škodu lásky“.
Pořádá Středisko kulturních služeb města Svitavy ve spolupráci s dechovým orchestrem Svitavská dvanáctka.

 


Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 70Kč

24.05.2017 St v 18:00 hod. Koncert pěveckých sborů

ZUŠ Svitavy 

Místo konání: Fabrika Svitavy

27.05.2017 So ve 13:00 hod. Den rododendronů + Voříškijáda

Místo konání: Park Jana Palacha

31.05.2017 St v 18:00 hod. Absolventský koncert ZUŠ

Místo konání: Ottendorferův dům

Pořady pro školy, květen 2017

17.05.2017 Po v 8:30 a 10:15 hod. Divadlo Julie Jurištové Praha: Šípková Růženka

Klasická pohádka na motivy bratří Grimmů.

V jedné zemi za devatero horami a devatero řekami se v království krále Ctirada narodí princezna Růženka. Přizvané sudičky dají Růžence do vínku moudrost, krásu a štěstí. Ale sudička, která nebyla pozvána, vyřkne nad Růženkou zlou kletbu. Podaří se princi Janovi a jeho sluhovi Jakubovi zrušit neblahou věštbu a princeznu Růženku od kletby osvobodit?
Vždyť přece láska ta všechno překoná, láska je silnější než zlo...

Délka představení: 65 minut
Doporučeno: pro MŠ, 1. st. ZŠ
 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 50 Kč

Výstavy SKS, květen 2017

01.05.2017- 31.05.2017 Výstavy

Fabrika foyer

Fotoklub Safír Turnov: Současná tvorba      
PhDr. Vladimír Birgus: Jeden z vítězů 4. Národní soutěže amatérské fotografie   (1976) 


3. podlaží
Ze sbírky Svazu českých fotografů: AKT


2. a 4. podlaží
AMFO Slovensko 2016: Slovenská amatérská fotografie – národní soutěž

Areál kina

1. patro
Tomáš Hladík: Vítěz ocenění SČF Vzpomínka na prof. Ludvíka Barana 2016


2. patro
Asociace české videokultury Medialog o.s.: Fotografové, kteří si na nic nehrají 

              
kavárny :
Kavárna Rošambo - KPF Karlovy Vary: Dvojice
Kavárna V Parku - FK Omega Hradec Králové: Dvojice

Místo konání: Fabrika Svitavy - foyer, 2.podlaží, 3. podlaží,Areál Kina Vesmír,Divadlo Trám

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací