Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, únor 2017

Ne 5.2.2017 v 15:00hod Na muzice ve Fabrice aneb Tančíme s dechovkou

K dobré náladě a tanci vám zahraje DO Astra Svitavy pod vedením Pavla Pospíšila a se zpěváky Liborem Cupalem a Janem Dvořákem.
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: Vstupné: 60 Kč / senioři 40 Kč

Ne 5.2.2017 v 15:00hod Divadlo Víti Marčíka: Bajaja

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 80 Kč, rodinné pasy

Út 7.2.2017 v 17:15hod Ovčáček čtveráček z bohnické léčebny satelitem do našeho kina Vesmír!

Milí přátelé,
Rád bych Vás pozval na setkání s mluvčím našeho prezidenta. Uskuteční se již v úterý 7.února v 17:15 v našem kině Vesmír:


Ovčáček čtveráček z bohnické léčebny satelitem do našeho kina Vesmír!

V úterý 7. února 2017 bude od 17:15 v našem kině Vesmír vysílán přímý satelitní přenos z derniéry nekorektního kabaretu Ovčáček čtveráček Městského divadla Zlín.
Jde o mimořádně úspěšnou a divácky populární hru autora, režiséra a také ředitele zlínského divadla, Petra Michálka. Producentem přenosu je distribuční label prenosydokin.cz. Derniéra inscenace proběhne v Praze v Divadle za plotem v areálu Psychiatrické nemocnice Bohnice a v prosinci byla vyprodána za 8 minut od zahájení prodeje. Zlínské divadlo muselo z časových a organizačních důvodů odmítnout nabídky na hostování s Ovčáčkem čtveráčkem v desítkách českých měst. Přímý satelitní přenos do kin tak zůstává ideálním způsobem, jak toto žádané představení zpřístupnit co nejširšímu publiku v celé České republice.

„Ovčáček mě jako dramatická postava fascinuje,“
   uvedl režisér a autor představení Petr Michálek

Fenomén Ovčáček čtveráček
   Režiséra Petra Michálka inspiroval až absurdní sled událostí okolo udělování státních vyznamenání loni na podzim. Hra vznikla za jeden týden! Našel vynikající uměleckou paralelu s Havlovskou postavou Hugo Pludka ze Zahradní slavnosti, který dosahuje společenského vzestupu pomocí dokonalého ovládnutí obsahově vyprázdněných frází. Kabaret je tak parodií na mediální svět, který relativizuje pravdu a objektivní skutečnost. Marek Příkazký je pak ideální představitel Ovčáčka čtveráčka, který se do titulní postavy přímo vtěluje. „Je docela těžké vzít si na mušku někoho, kdo působí jako parodie sebe sama. Ale hradní mluvčí se nevědomky projevil jako geniální scénárista a byla by škoda toho potenciálu nevyužít,“ prozradil herec. Na jevišti se kromě Ovčáčka potkají manželé Bradyovi, Dalajláma, naši čelní představitelé, čínský prezident nebo Daniel Hůlka a další.

Tak vzhůru do kina na Ovčáčka. Je to fakt čtveráček…


 

https://www.youtube.com/watch?v=xpSUPSEm-zQ

Místo konání: Kino Vesmír

Vstupné: 200 Kč

Pá 10.2.2017 v 17:00hod MINIFEST 2017

MINIFEST 2017
aneb nonstop divadelní a hudební večer s divadlem DOMA a jeho přáteli.
17:00 – COPY BAND, J. Karafiát: Broučci (divadlo DOMA), 17:30 – KALIBOL Svitavy,
18:15 – bratři Čapkové: Ze života hmyzu (divadlo DOMA), 19:15 SYxtet – svitavský vokální xtet, 20:00 – M. Mackenzie: Emílie (divadlo DOMA), 20:45 – Pavla Boučková & Jiří Michálek,
21:30 – David Prokeš: piano jazz , 22:00 V. Havel: Havlovy kraťasy (GT Hlinsko),
23:00 - J.W.Goethe: Faust a Markétka (divadlo DOMA). . . a  další hosté – regionální spisovatelé, muzikanti a divadelníci. 

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: Dobrovolné

Ut 14.2.2017 v 18:00 Valentýnský večer

ZŠ Riegrova 

Místo konání: Fabrika Svitavy

15.02.2017 St v 19:00 hod. Milan Al-ashhab

Milí přátelé,
Rád bych Vás pozval na koncert Kruhu přátel hudby ve středu 15. února v 19:00 hodin do Ottendorferova domu: Milan Al-Ashab – houslový recitál

Milan Al-Ashhab
Narodil se v roce 1992. Hře na housle se začal věnovat v pěti letech na Základní umělecké škole v Chomutově. O rok později přestoupil na ZUŠ v Mostě do třídy profesorky Květoslavy Hasilové, pod jejímž vedením pokračoval ve studiích i na Konzervatoři v Teplicích. Od roku 2012 je posluchačem Hudební fakulty Akademie múzických umění v Praze ve třídě prof. Ivana Štrause. Na svém kontě má spoustu ocenění z národních i mezinárodních soutěží. Mezi nejvýznamnější patří 1. cena a titul absolutního vítěze na Mezinárodní houslové soutěži Jaroslava Kociana v Ústí nad Orlicí v roce 2006 a 1. cena v soutěži Georga Philippa Telemanna v polské Poznani v r. 2007. V roce 2010 získal 2. cenu na soutěži Luise Spohra ve Weimaru. V roce 2014 se stal absolutním vítězem soutěžní přehlídky konzervatoří České republiky. Vystupoval jako sólista mnoha orchestrů (Česká filharmonie, Hofer Symphoniker, Janáčkova filharmonie Ostrava, L'armonia terrena atd.) a má za sebou desítky celovečerních recitálů. Rovněž se zúčastnil mistrovských kurzů u osobností, jakými jsou např. Shlomo Mintz, Ida Haendelová a další.

Program svitavského koncertu:
J. S. Bach: Sarabanda a Giga z Partity č. 2 d-moll
N. Paganini: Nel cor piu non mi sento
J. S. Bach: Largo a Allegro Assai ze sonáty č .3 C dur
H.W.Ernst: Variace na irskou lidovou píseň – Poslední růže léta
…….. přestávka ………
J. S. Bach: Adagio a Fuga ze Sonáty č. 1g-moll
N. Paganini: Caprice č.11
N. Milstein: Paganiniana

 

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 160 Kč (členové KPH 80 Kč)

So 18.2.2017 v 17:30hod Slavnostní koncert k 10. výročí vzniku Svitavského dětského sboru ze ZUŠ ve Svitavách


 Pod vedením sbormistryně Dany Pražákové bude účinkovat přípravný sbor  Svitavánek, koncertní Svitavský dětský sbor, bývalí zpěváci SDS,  Melodie z Březové nad Svitavou a Kantilény ze ZUŠ v Luži. Vystoupí  Kristýna Ševčíková, Tereza Vorbová, Petra Švancarová - bývalé zpěvačky, které se dál věnují sólové dráze.U klavíru se vystřídají současní i dřívější korepetitoři  - Karolína Benešová, Marcela Černá, Lenka Fikejzová, Vojtěch Boštík, Martin Pražák.

Místo konání: Fabrika Svitavy

19.02.2017 Ne v 18:00 hod. DS HÝBL Č. TŘEBOVÁ - J. VOSKOVEC A J. WERICH: BALADA Z HADRŮ

Hra je poctou francouzskému bouřlivákovi, tulákovi a prokletému básníkovi Francois Villonovi, který miloval hospody, rvačky a ženy...

Předprodej vstupenek od 23. 1. 2017 v recepci Fabriky

Režie: Jiří Jireš

Hrají: A. Pávek, M. Svobodová, P. Reindl, O. Plíva, O. Dobrovský, L. Lánová a další

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 80 Kč

Ne 19.2.2017 v 15:00 Divadlo Kejklíř: O kouzelné kuličce aneb jak Vojta k šikovnosti přišel

Diváci uvidí velké jarmareční loutky i celé kejklířské vystoupení. Hrají Vojta Vrtek a Jenda Brůček.

Místo konání: Divadlo Trám

Vstupné: 80 Kč / rodinné pas

20. 2. 2017, Po v 19:00 JIŘÍ SUCHÝ, JITKA MOLAVCOVÁ & ORCHESTR DIVADLA SEMAFOR

   
  Jedna z velkých osobností české kultury, Jiří Suchý, se představí za  doprovodu orchestru divadla Semafor pod vedením Jiřího Svobody.  Společně s jeho dlouholetou kolegyní Jitkou Molavcovou nás pozve do  zlaté éry Semaforu. V programu zazní všechny známé písničky, jako např.  Pramínek vlasů, Klokočí, Blues pro tebe, Lípa zelená, Marnivá sestřenice  a další

 Jiří Suchý, polovina z autorské dvojice Suchý & Šlitr, je znám především  jako zpěvák, textař, herec. Divadlo, které založil právě s Jiřím Šlitrem, se  stalo všedesátých letech kultovní scénou české kultury a na vstupenky na představení se stály stometrové fronty. Většina písniček napsaná autorskou dvojicí
Suchý & Šlitr zlidověla a dodnes se mnozí interpreti české popmusic k jejich odkazu hlásí.

Jitka Molavcová nastoupila do Divadla Semafor v roce 1970, stala se jednou ze semaforských „girls“, kde zpočátku zpívala v originále zejména francouzské šansony. Hlavní role přišla ve Smutku bláznivých panen a ve hře Faust, v které v ní Suchý definitivně našel jevištního partnera, od té doby tvoří nerozlučnou uměleckou dvojici. Nejslavnější je samozřejmě spojení Jonáš – Melicharová.

Tímto zveme všechny, kteří mají rádi humor a písničky geniální autorské dvojice na tento jedinečný koncert.

 

http://www.semafor.cz

http://www.vm-art.cz

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 390 Kč

21.02.2017 Út v 19:00 hod. Miláček Anna

 

 

Světově proslulá komedie o tom, že není šikovné přivést si domů milence právě, když má váš manžel v ložnici svou přítelkyni. Ještě, že je tu služka Anna...

Délka představení: 135 minut s přestávkou

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 370 Kč sál, 330 Kč a 300 Kč balkón

22.02.2017 St v 19:00 hod. LUBOŠ POSPÍŠIL & 5P

Matador české hudební scény s hlasem, který si nespletete a jeho kapela 5P přivezou
v rámci letošního turné Route 66 především staré hity, zazní ale i novinky ze zlaté Soukromá elegie (2014). Protagonistův jedinečný tenor doprovodí bubenice Pája Táboříková (též Jasná páka), klávesista Ondřej Fencl (též V. Merta trio, Marsyas, Schodiště), kytarista Mirek Linhart (též YoYo Band) a baskytarista Martin Štec (ex-Vltava, Ivan Hlas, M. Rottrová).

 

http://www.lubospospisil.cz

 

 

 

Předprodej vstupenek od 23. 1. v recepci Fabriky. V den koncertu na pokladně kina Vesmír.
Koncert na sezení bez rezervace míst.

Místo konání: Tyjátr

Vstupné: 200 Kč

23.02.2017 Čt v 17:00 hod. Jazzová jízda

Vystoupí:
Jazzové combo Petra Jeníčka ZUŠ Svitavy
+
Kryštof Jeníček, j.h.: akordeon

Místo konání: klub Tyjátr

So 25.2.2017 v 16:00 hod Taneční večer pro dospělé


Místo konání: Fabrika Svitavy

Pořady pro školy, únor 2017

St 1.2.2017 v 8:30 a 10:15 Sůl nad zlato

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na námět B. Němcové volně zpracovala Božena Šimková (autorka Krkonošských pohádek). Král neporozumí slovům milované dcery Marušky, kterými chtěla svému otci vyjádřit lásku a oddanost, nepochopí, že sůl pro ni znamená vzácnost, bez které se nedá žít a v náhlém výbuchu hněvu vyžene Marušku z domu. Tím přivolá na království kletbu, kterou může zlomit jen svým prozřením a přiznáním chyby. Aby autorka přiblížila příběh dnešním dětem, polidštila poněkud strnulé postavy klasické pohádky.

http://www.dappraha.cz/

Délka představení: 60 minut

Doporučeno: pro MŠ, 1. st. ZŠ   

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 40 Kč

Čt 2.2.2017 v 9:00 a 11:00 Agentura Travellers: Básně a blues

Přerovský herec, básník a divadelní režisér Čestmír Beťák (nar.1952) je znám svou láskou  k světové i české poezii. Mezi jeho nejoblíbenější básníky patří například Charles Baudelaire, Jacques Prévert, František Hrubín  nebo Josef Kainar. A byly to právě básně slavného přerovského rodáka Josefa Kainara, které jej inspirovaly ke spolupráci s dalším Přerovákem, kytaristou Ivanem Němečkem. Jejich společným dílem je pásmo poezie a kytarové hudby věnované stému výročí Kainarova narození (nar. 29. června 1917), nazvané podle známého výboru Básně a blues.

http://bandzone.cz/travellers?at=info

 

Délka představení: 50 minut

Doporučeno: pro 2. st. ZŠ, gymnázia 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 50 Kč

Po 20.2.2017 v 8:30 a 10:15 Divadlo Kejklíř: O kouzelné kuličce aneb jak Vojta k šikovnosti přišel

 Představení navazuje na tradici jarmarečních divadelníků a kejklířů a plně využívá různé kejklířské a artistické techniky, živou muziku a loutkoherectví spojené s činohrou. To vše zahraje Vojta Vrtek spolu      s Jendou Brůčkem. Diváci tak uvidí plnohodnotné divadelní představení s velkými jarmarečními loutkami a zároveň i hotové kejklířské vystoupení.
Pohádka vychází z jedné varianty klasické pohádky o "kouzelné kuličce", jejíž síla tkví ve víře ve vlastní schopnosti člověka. Vojta, prostý, jednoduchý, nešikovný hoch je postaven před situace, které musí řešit jinak než obvyklým způsobem. Vytrvalostí, trpělivostí a spolehnutím na vlastní úsudek nakonec překoná intriky, proradného komořího, hloupých loupežníků i nevíru vlastní mámy v jeho schopnosti. Tak z něj postupně vyrůstá šikovný a sebevědomý ženich princezny – a (kupodivu) komediant…

 

  http://www.kejklir.com/

 

      Délka představení: 50 minut       

      Doporučeno: předškolní MŠ, 1. st. ZŠ

  

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 45Kč

Výstavy SKS, únor 2017

01.2.2017 - 28.2.2017 Výstavy ve Fabrice

Fabrika


FOYER
Gymnázium Svitavy: 8. Výstava výtvarného oboru
Studenti svitavského gymnázia představí kolekci maleb a kreseb, která vznikla pod vedením profesorky výtvarné výchovy Mgr. Evy Bulvové.

 

2. PODLAŽÍ
Nadace J. Plívy - výtvarný kroužek: Malování se Stáňou
Výtvarné práce s různou tématikou tentokrát od nejmenších dětí, které tvořit teprve začínají. 

 

3. PODLAŽÍ

Impuls Hradec Králové: Premiéra 2016
Výstava oceněných fotografií XXVII. ročníku soutěže. V letošním ročníku bylo porotě předloženo 589 fotografií od 68 autorů. Premiéra je fotografická soutěž, kterou každoročně vyhlašuje Impuls Hradec Králové, centrum podpory uměleckých aktivit ve spolupráci s Volným sdružením východočeských fotografů, z.s. Hradec Králové. Soutěž je určena pro všechny zájemce o fotografii a nebyla omezena věkově ani žánrově. Jedinou podmínkou bylo, aby soutěžící fotografie nebyly dosud nikde vystaveny ani publikovány. V soutěži jsou úspěšní i svitavští autoři!

 

4. PODLAŽÍ
Fotoklub OKO Ústí nad Orlicí: Klobouky a kloboučky
Móda světem vládne! Svou podmanivou nápaditostí ovládla i třináct autorů a členů FK. Vstupte s námi na promenádní přehlídku 43 fotografií s parádní ozdobou hlavy - květy ve všech podobách, oblíbenými předměty tvůrců i nositelek, ovocem počínaje a dalšími pochutinami konče. I zde o vtipné kreace není nouze. Zveme vás na návštěvu lázeňské kolonády, Slovácka, karnevalu v Benátkách nebo kraje Chorvatska.

 

Areál kina Vesmír a divadlo Trám
SvitARTy – výstava mladých svitavských výtvarníků
Vystavují: Anna Bulvová, Tomáš Mohr, Adam Sodomka, Barbora Samuelová, Klára Šumberová, Zdeňka Kovářová, Simona Švihelová a Jakub Ducháček. 

Místo konání: Fabrika Svitavy - foyer, 2.podlaží, 3. podlaží,Areál Kina Vesmír,Divadlo Trám

Plesy, únor 2017

pá 3.2.2017 v 19:00hod Ples Obchodní akademie

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 100Kč / předprodej stání, 110Kč stání na místě v den konání

So 4.2.2017 v 20:00hod Ples Dalibor

přeprodej Fabrika od 17.1.2017

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 200 Kč

Pá 10.2.2017 v 19:30hod Svitavský ples

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350 Kč

Pá 17.2.2017 v 19:00 hod Maturitní ples Oktáva A

Místo konání: Fabrika Svitavy

Pá 24.2.2017 od 19:00 hod Maturitní ples SZŠ Svitavy

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 100,-Kč / místenka 160,-Kč

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací