Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, duben 2019

02.04.2019 Út v 19:00 hod. ZDENĚK IZER - NA PLNÝ COOLE

 

Těžký útok na vaši bránici!

 

 

Zábavný pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu oblíbené scénky, parodie, mnoho skvělých vtipů a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků

a zpěvaček.

Vystoupení je opět obohacené video projekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy
a převleky a světelnými efekty.

Herec a moderátor Zdeněk Izer se narodil 7. září 1966. Po nepřijetí na střední grafickou školu se vyučil automechanikem.

Komikem byl už ve svém dětství, k velké nevoli, jak sám říká, svých pedagogů. Není proto divu, že své povolání opustil a stal se moderátorem, hercem, ale hlavně skvělým komikem. Do podvědomí diváků se dostal ve dvojici s Markem Dobrodinským, v posledních letech jej nahradil Petr Freund.

Zdeněk Izer natočil mnoho zábavných televizních pořadů (Na Palmě!, Telebazar, Kinobazar, Pípšoubazar, Jen blbni! atp.). Nezapomenutelná je jeho série kazet a CD (Policejní akademie, Ve dne zataženo, v noci roztaženo!, Nemocnice na kraji vesnice a další). Velmi úspěšná jsou i jeho divadelní představení a profesionální moderátorství jakýchkoli akcí.

Když má výjimečně volno, věnuje se psovi, zahrádce a rybaření.

 

http://www.zdenekizer.cz/

 

 

Předprodej vstupenek od 4. 3. v recepci Fabriky a on-line na www.kultura-svitavy.cz

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 250 Kč v předprodeji , 300 Kč na místě

04.04.2019 Čt v 19:00 hod. VLADISLAV BLÁHA, kytara & ZUZANA LAPČÍKOVÁ, cimbál

 

 

 

Duo se svojí originalitou zvukově i repertoárově vymyká tradičním nástrojovým seskupením. Během krátké doby duo získalo pozornost publika i předních českých skladatelů jako jsou například Miloš Štědroň, Antonín Tučapský, Milan Tesař a Jan Meisl, kteří pro duo napsali své skladby, někteří další, své skladby pro duo v současnosti tvoří. Je to zejména atraktivní a dramatický způsob hudební komunikace s publikem v žánrově pestrých a zajímavých skladbách, co duu napomáhá vytvořit vřelé přijímání hudby publikem všech generací.

 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: 250 Kč, 150 Kč KPH

05.04.2019 - 06.04.2019 SVITAVSKÝ FANDA

 

Postupové kolo celostátní přehlídky experimentujícího divadla Šrámkův Písek, přehlídky studentských divadelních souborů Mladá scéna Ústí nad Orlicí a divadel poezie Wolkrův Prostějov.

Místo konání: Fabrika Svitavy,divadlo Trám

09.04.2019 Út v 16:30 hod. PŘEDNÁŠKA BOBA KARTOUSE (projekt Inkluze ve Svitavách)

 

Místo konání: Fabrika Svitavy -AUlA

11.04.2019 Čt v 19:00 hod. RADŮZA

 

 

Její umělecká dráha připomíná některé „pohádkové" životopisy. Na ulici ji v roce 1993 objevila Zuzana Navarová a již tři dny na to zpívala ve svatyni českých zpěváků, v pražské Lucerně. O pár týdnů později zde pak triumfovala jako „předskokanka" slavné americké písničkářky Susanne Vega, o šest let později měla stejnou čest při koncertě Mikea Oldfielda. Od té doby vydala několik velmi úspěšných sólových alb, která bez jakékoliv reklamy lámou rekordy v prodejnosti, získala několik zlatých Andělů a bodovala také v anketě Zlatý slavík. Díky své jedinečnosti a originálním písním, čerpajících především z české tradice, zaujala i publikum v zahraničí, například Polsku a ve Francii.

Tentokrát nám představí se svou kapelou průřez dosavadní tvorbou. Zazní nejen písně z nového alba Muž s bílým psem (říjen 2018), ale i písničky z prvních desek. Radůza se zvládne doprovodit na několik hudebních nástrojů, její zpěv hřmí, ale i jemně vypráví dojemné příběhy.

 

http://www.raduza.cz/

 

Předprodej vstupenek od 11. 3. v recepci Fabriky a on-line na www.kultura-svitavy.cz

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 350 Kč předprodej, 400 Kč na místě

12.04.2019 - 13.04.2019 Svitavský dýchánek

 

Loutkářská a dětská divadelní přehlídka Pardubického kraje
Krajská postupová přehlídka dětského divadla Pardubického kraje - Dětská scéna 2019
Krajská postupová přehlídka pro Loutkářskou Chrudim 2019

Pořádá Středisko kulturních služeb města Svitavy za finančního přispění Pardubického kraje a Ministerstva kultury ČR
 

Místo konání: Fabrika Svitavy

14.04.2019 Ne v 19:00 hod. DIVADLO JOSEFA KAJETÁNA TYLA (Plzeň): Stephen Sondheim / Hugh Wheeler: SWEENEY TODD - ĎÁBELSKÝ LAZEBNÍK Z FLEET STREET

 

Divadelní abonentní cyklus Jaro 2019

 

 

Jedinečný muzikálový thriller broadwayského barda Stephena Sondheima o kruté pomstě londýnského holiče Benjamina Barkera alias Sweeneyho Todda za nespravedlivé vyhnanství a odloučení od milované rodiny.

Sweeney obnovuje po návratu do Londýna svou někdejší holičskou živnost nad pekařským krámkem paní Lovettové. Kam však začnou Toddovi zákazníci mizet a kde náhle bere paní Lovettová materiál pro své lahodné masové bochánky?

Neobyčejný muzikál, proslavený filmovou adaptací s Johnny Deppem v titulní roli,
poprvé česky.

Premiéra 27. ledna 2018 na Malé scéně DJKT

Původní produkce na Broadwayi: Richard Barr, Charles Woodward, Robert Fryer, Mary Lea Johnson, Martin Richards ve spolupráci s Deanem a Judy Manosovými.
Uvedeno po dohodě s Music Theatre International (Europe).

Upozorňujeme diváky, že při představení se využívají speciální efekty.

hudba a texty písní: Stephen Sondheim / libreto: Hugh Wheeler / podle divadelní adaptace: Christophera Bonda / původní režie na Broadwayi: Harold Prince / instrumentace: Jonathan Tunick / překlad: Hana Nováková / režie: Lumír Olšovský / hudební nastudování: Jiří Petrdlík / dirigenti: Jiří Petrdlík, Dalibor Bárta / dramaturgie: Pavel Bár / pohybová spolupráce: Martin Šinták / scéna a kostýmy: Dave Benson / sbormistryně: Sára Bukovská / asistent režie: Martin Šefl / korepetice: Sára Bukovská, Pavel Kantořík / inspice: Tereza Topičová / nápověda: Monika Opalecká / sound-design: Matouš Pilný / light-design: Vratislav Mikan

Hrají:
Sweeney Todd: Jozef Hruškoci / paní Lovettová: Stanislava Topinková Fořtová / Anthony Hope: Adam Rezner, Pavel Režný / Johanna: Kateřina Falcová / Tobias Ragg: Pavel Klimenda / soudce Turpin: Radek Antonín Shejbal / biřic Bamford: Lukáš Ondruš / žebračka: Kristýna Bečvářová / Adolfo Pirelli: Ondřej Černý / Jonas Fogg: Roman Krebs / Company: Jan Fraus, Roman Krebs, Simona Lebedová, Charlotte Pščolková, Hana Spinethová, Martin Šefl, Venuše Zaoralová Dvořáková, Lucie Zvoníková

 

https://www.djkt.eu/sweeney-todd

 

Délka představení: 180 minu

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 400 Kč

15.04.2019 Po v 19:00 hod. Za hipíky a buddhisty do Himálaje

 

Místo konání: divadlo Trám

Vstupné: dobrovolné

17.04.2019 St v 19:00 hod. BLANKA ŠRŮMOVÁ, JAN SAHARA HEDL & NĚŽNÁ NOC

 

 

Externí koncert SKS

Hudební legendy Jan Sahara Hedl a Blanka Šrůmová a NĚŽNÁ NOC

5. září 2016 vyšlo v Praze debutové album formace Něžná noc Neměj strach. Písničky, skupina i album, to všechno vzniklo vlastně náhodou díky osobnímu setkání rockového písničkáře Jana Sahary Hedla se zpěvačkou Blankou Šrůmovou. Neplánované osobní partnerství po čase vyústilo ve vznik společné formace Něžná noc, která představuje současný repertoár na prvním albu Neměj strach.

Zpěvačka, textařka a hudebnice Blanka Šrůmová je spojena s kapelou Tichá dohoda. Pěveckou kariéru odstartovala už v osmdesátých letech ve skupině Balet, po roce 1989 začala spolupracovat s Danem Šustrem v obnovené kapele Tichá dohoda, s níž pak vydala všechna svá nejslavnější alba. Je autorkou a spoluautorkou mnoha hitů jako je například píseň Marioneta.

Textař a hudebník Jan Sahara Hedl, někdejší člen skupiny Precedens a Duševní hrob, vydal za svou kariéru několik singlových alb, z nichž největší úspěch mělo album Matka zebra. Písničkářská chytlavost je pro něj příznačná, songy jako Tisíc jmen či Dívka a noc se staly hity a hrají se dodnes. Jak Hedl sám říká, je už čtyřicet let věrný svému hudebnímu stylu, který nikdy neměl potřebu měnit. To se také stalo základem spolupráce s Blankou Šrůmovou, se kterou jej kromě práce pojí také partnerský vztah.

Nový repertoár je Saharovým návratem od bigbeatu k jeho kořenům – k písničce jako příběhu, a stejně přirozená a bez tlačení na pilu byla i cesta obou osobností zpět ke koncertování. Náladově album působí jemně až komorně, vyznění písní s typickým saharovským slovníkem odráží i ne vždy lehká období osobního života, kterými oba tvůrci Něžné noci prošli. Rovněž zvuk odráží náladu písní a návrat k písničkářství - dvě kytary, baskytara, bicí a občas piano.

 

Kapela hraje ve složení:

Jan Sahara Hedl : zpěv, kytara
Blanka Šrůmová : zpěv, klávesy
Tomáš Valášek : kytara
Martin Schneider : basa
Ivan Kadaňka : bicí

 

https://www.neznanoc.com/

 

Předprodej vstupenek od 25. 3. v recepci Fabriky a on-line na www.kultura-svitavy.cz
(V den koncertu na pokladně kina Vesmír)

Koncert na sezení bez rezervace míst.

 

 

Místo konání: Alternativní klub Tyjátr

Vstupné: 200 Kč předprodej, 250 Kč na místě

18.04.2019 Čt v 19:00 hod PETRA JANŮ & AMSTERDAM - "Jedeme dál"

 

 

Jedinečná rockerka Petra Janů a skupina Amsterdam se pro rok 2019 vydávají na energické turné s novým programem, jehož těžištěm jsou nejznámější a nejoblíbenější rockové písně, které pro zpěvačku napsal fenomenální skladatel Ota Petřina a jež na koncertech zazní v novém kabátě. Nebudou chybět ani největší hity a písně z aktuální desky Blázni. 

 

https://www.petrajanu.cz/

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 390 Kč

23.04.2019 Út v 19:00 hod. DIVADLO PETRA BEZRUČE (Ostrava): Jaroslav Žák, Hana Burešová: ŠKOLA ZÁKLAD ŽIVOTA

 

Divadelní abonentní cyklus Jaro 2019

 

 

Šplhouni, třídní krásky, záškoláci / Hudební komedie nejen pro pamětníky / Minuta ticha za propadlé / Studentská legrace i první lásky / iks, kosinus, parabola / Základ života je škola!

Divadelní adaptace knihy Študáci a kantoři, která je známá především díky slavným
a diváky tolik milovaným filmům Martina Friče. Herci a herečky navléknou podkolenky, uvážou si kravaty a naškrobí límečky, aby se spolu s diváky plni odhodlání vzdělávati se vrátili do školních lavic. Študácká duše je ale pořád stejná a nepřátelský učitelský sbor už se staví do šiku. O velké přestávce se budou dít věci! Přidejte se k nám, ale rychle... než zazvoní!

režie: Janka Ryšánek Schmiedtová / dramaturgie: Daniela Jirmanová / výprava: Markéta Sládečková / hudba: Norbert Lichý, Michal Sedláček / hudební nastudování: Michal Sedláček, Norbert Lichý / choreografie: Jana Ryšlavá

Hrají:
Jindřich Benetka, buřič a odbojník: Lukáš Melník / Áda Čuřil, repetent a záškolák: Michal Sedláček / Daniel Boukal, básník a estét: Ondřej Brett / Tonda Holous, fotbalový idiot: Vojtěch Říha / Václav Krhounek, šplhoun: Norbert Lichý / Karel Peterka, věčný čtenář: Jakub Burýšek / Anda Pařízková, správná žába: Sarah Haváčová, přezkoušela Magdaléna Tkačíková / Irma Jánská, třídní kráska: Pavla Gajdošíková / Marta Nováková, tiché děvčátko: Markéta Matulová / Kolísková, češtinářka a třídní sexty: Marcela Čapková / Lejsal, latinář a němčinář: Milan Cimerák / Gábrlík, matikář: Miroslav Kudela / Cafourek, chemikář a fyzikář: Dušan Urban / Lachoutová, suplentka: Markéta Haroková / Suchánková, dějepisářka: Kateřina Krejčí / ředitel, inspektor: Michal Weber / školník: Filip Kapusta

 

http://www.bezruci.cz/hra/skola-zaklad-zivota/

Délka představení: 135 minut

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

25.04.2019 Čt v 19:30 hod. Screamers: Smím prosit?

 

pořádá Řemen Rock Agency

vstupenky v předrodeji MIC Svitavy

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 290 Kč

26.04.2019 Ne Český videosalon 2019 65. ročník celostátní soutěže neprofesionální filmové tvorby.

 

Krajské kolo pardubického a olomouckého kraje.
Uvidíte filmové snímky nadšených amatérských filmařů i práci porotců.
vstup volný

Místo konání: Kino Vesmír

27.04.2019 So v 13:00 OBLASTNÍ KOLO PORTY


27. 4. ve 13:00, klub Tyjátr (Purkyňova 17, Svitavy)

 

www.tyjatrklub.cz


Oblastní kolo v tradičním portovním městě, které nabízí účast v soutěži pro muzikanty nejen z česko-moravského pomezí.

Uzávěrka přihlášek je 14. dubna 2019.

FACEBOOKOVÉ STRÁNKY OBLASTNÍHO KOLA

Přihlásit se můžete zde: http://www.porta-festival.cz/pro-soutezici/oblastni-kola

 

Vítěz Oblastního kola Porta Svitavy si zahraje na festivalu "Janouškovo Ústí, aneb muzikanti v Cakli " 9. - 10.8. 2019!

 

Vstupné pro veřejnost: 50,- Kč

Jako hosté vystoupí českobudějovická skupina EPYDEMYE (www.epydemye.cz).

Slovem vás provede moderátor Ondřej Komůrka.

Za zvukovým pultem usedne Jindřich Helekal.

V porotě usednou:

Miloš Dvořáček

Stáňa Plívová (SBB - Svitavský BigBand, Povijan)

Jan Přeslička (Epydemye)

Dagmar Veselá (PS Dalibor)

Robert Křepinský (Trdlo)

 

PŘIHLÁŠENÍ INTERPRETI A USKUPEN (ke dni 26. 3.):

01. Lubyn
02. Vendolband
03. Pavel Čadek
04. Frappé
05. Radovánky France a Josefa
06. Milan Hobza
07. Alfasrnec
08. Zoltan Zlota Landori
09. Milan Šťastný
10. Láďa Zítka

11.Antonín Jarůšek 

 

Veliké poděkování patří firmě Geodézie Svitavy, díky které obdrží vítěz svitavského kola Porty nádhernou vyřezávanou cenu z dílny uměleckého řezbáře Petra Steffana!

Kontakty:

Středisko kulturních služeb města Svitavy,
Vladislav Steinbauer
Wolkerova alej 92/18, 568 02 Svitavy

tel.: 461 535 220
mobil: 734 283 465
e-mail: vlada.steinbauer@kultura-svitavy.cz

Místo konání: Alternativní klub Tyjátr

27.04.2019 So v 20:30 hod. EPYDEMYE

 

Koncert hostů Oblastního kola Porty

 

Energická vystoupení, písně s českými texty, precizně sezpívané vokály – to všechno posluchače zaujalo natolik, že je kapela dramaturgy pravidelně zvána na hlavní scény velkých žánrových festivalů a ročně odehraje kolem osmdesáti koncertů. Epydemye si zahrála na Rock for People, festivalech Votvírák, United Islands či Open Air Přeštěnice.

 

Jan Přeslička – zpěv, akustická kytara, autor
Mirek Vlasák – zpěv, akustická kytara, autor
Lucie Vlasáková – zpěv, kontrabas

 

http://www.epydemye.cz/

 

Předprodej vstupenek od 8. 4. v recepci Fabriky a on-line na www

 

Místo konání: Alternativní klub Tyjátr

Vstupné: 180 Kč

28.04.2019 v 15:30 hod. Kouzelná školka-Michal k snídani

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 195 Kč přízemí ,185 Kč balkón

28.04.2019 Ne od 8:00 - 12:00 hod. Burza filatelie a sběratelství

 

Pořádá KF 05 - 78 Svitavy

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 20,-Kč, stůl: 50,-Kč

30.04.2019 Út v 19:00 hod. KRISTINA FIALOVÁ, viola a JITKA ČECHOVÁ, klavír

 

 

Kristina Fialová je odbornou kritikou oceňována především za dokonalou techniku, ohnivý temperament a sofistikované hudební cítění. Po získání titulu absolutního vítěze na mezinárodní soutěži Michala Spisaka v polských Katovicích v roce 2013 se mladé violistce otevřely cesty nejen na přední evropská pódia.

Jitka Čechová je uznávaná česká klavíristka a členka Smetanova tria.Po absolutoriu hry na klavír na pražské konzervatoři u Jana Novotného studovala dále na pražské AMU u profesora Petera Toperczera. Patří mezi nejvýraznější české mladé klavíristy současnosti, mimo jiné je také známa jakožto propagátorka a samozřejmě i vynikající interpretka klavírního díla Bedřicha Smetany, Jehož kompletní klavírní dílo nahrála pro vydavatelství Supraphon.

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 250 Kč, 150 Kč KPH

Výstavy SKS, duben 2019

01.04.2019 - 30.04.2019 Výstavy

Foyer
Výstava ročníkových prací žáků svitavského Gymnázia
Vystavují žáci výtvarného oboru pod vedením p. učitelky Evy Bulvové

2. pasáž
Vzory rozšiřují obzory (Lesní klub pro děti Napísek)
Výstava z návštěv odborníků, kteří navštívili Lesní klub pro děti Napísek. Kouzelné okamžiky a atmosféru zachytil na  fotografiích Pavel Juřík a průvodci dětí.

 

3.patro
Miroslav Kočí: Mýma očima
Jedná se o první výstavu Miroslava Kočího, který upřednostňuje přirozený projev a minimální úpravy.

4.patro
Martin Faltejsek - Domácí epos
Vystavený soubor autoportrétních fotografií pojí společné téma - vztah k místu -
k Lanškrounu a Podorlicku. Tyto autoportréty jsou útěky z betonové džungle, úniky od rozlítané reality a restartováním sebe samého.

 

Výstavní prostory kina Vesmír a divadla Trám

1.patro a 2.patro
Proměny 8
Charita Svitavy pořádá výstavu výtvarných prací klientů centra denních služeb Světlanka, které vytvořili pod vedením MgA. Tomáše Krásy. Výstava potrvá do 19. dubna

 

Divadlo Trám
Obrazy Jindry Pevného
Výstava je tématicky spojená s divadelní přehlídkou POSED, která se uskutečnila ve dnech 16. a 17.11. v Divadle Trám.

Od 1.5. 2019 budou všechny výstavní prostory (spolu s  MMG a několika dalšími)
věnovány fotografiím z 39. ročníku  Národní soutěže a výstavy amatérské fotografie.

 

Místo konání: Fabrika Svitavy - foyer, 2.podlaží, 3. podlaží,Areál Kina Vesmír,Divadlo Trám

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací