Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, srpen 2019

10.08.2019 So v 19:00 hod. Písničkáři v parku

 

 

SOBOTNÍ KONCERT PÍSNIČKÁŘŮ SE USKUTEČNÍ
V KAVÁRNĚ V PARKU!


S ohledem na nepříznivou předpověď počasí se akce Písničkáři v parku přesouvá pod střechu a to do přilehlé Kavárny V parku.
Radary zatím slibují déšť, chladnější teploty a nárazy větru.......
Pokud by měl nastat meteorologický zázrak a déšť by
z předpovědí zmizel, platila by původní varianta konání -
pódium v parku.
KAPACITA KAVÁRNY JE OMEZENÁ, PROTO PŘIJĎTE VČAS.

 

 

Mirka Miškechová (SK) 

https://www.facebook.com/mirkamiskechovaband

 

Petr Lüftner

http://petrluftner.cz/

 

Eliška Lüftnerová

https://www.facebook.com/eliskaluftnerova

 

Vstup zdarma

Místo konání: Park Jana Palacha

18.08.2019 ne v 16:00 hod. PROMENÁDNÍ KONCERT: DECHOVÝ ORCHESTR SVITAVSKÁ DVANÁCTKA

 

Svitavská dvanáctka hraje široký repertoár české a moravské dechovky, koncertní skladby i modernější skladby v úpravě pro klasickou dechovku.
Od roku 2008 má kapela ve svém repertoáru první dechovkový muzikál v ČR Noc na Karlštejně spojený s videoprojekcí.
Jsme kapela tří generací, nejmladší hráči ještě navštěvují základní školu a nejstarší jsou statnými šedesátníky.
Svitavská dvanáctka, to je záruka příjemné zábavy a dobré dechovky 

Místo konání: Park Jana Palacha

25.08.2019 Ne v 15:00 a 16:00 hod. POHÁDKY V PARKU: DŘEVĚNÉ DIVADLA JANA HRUBCE

Princezna na hrášku

 

 

Dramatizace pohádky H. Ch. Andersena je dílem Vlasty Špicnerové. Výprava a režie Jan Hrubec. Známá pohádka o zkoušce, zda je princezna pravá či falešná, je rozšířena o rodinné téma: Maminka (stará královna) nechce ještě svého synka (prince) oženit a tak ji přijde vhod, že se mu nedaří přivézt ze světa tu „pravou – opravdovou princeznu.“ Problém nastává, když jednoho deštivého večera na hradní bránu zabouchá „pravá princezna…“

(Pro děti od tří let)

 

Honza a drak

 

 

Klasická marionetami hraná pohádka o - odvážném Honzovi, nešťastném králi a princezně v nesnázích. O popletené mámě, lakomém baronovi a kouzelné stařence. O králově cvičené žábě, o dříví které roste daleko. O silném mlynáři a jeho řece. Ale hlavně o lásce a obětavosti a také o tom, že i velká smůla se může změnit v nečekané štěstí.

(Pro děti od tří let)

Místo konání: Park Jana Palacha

26.08.2019 Po v 18:00 hod. FRAPPÉ (Brno)

 

 

Koncert v rámci akce Týden otevřených ateliérů

Nově vzniklá folková kapela navazující na písničkářské duo A. Václavová & P. Kurečka. Klavír, kytara, housle, někdy podpořené perkusemi, písně hravé, energické i melancholické, důraz na texty a hudební různorodost. Folk jako výchozí žánr často opředen prvky spousty jiných hudebních vlivů...

 

https://bandzone.cz/frappe?at=gallery&ii=2611132

 

Petr Kurečka - klavír, zpěv

Adéla Václavová - kytara, zpěv
Franta Brůža - cajon, perkuse
Terka Homolová - housle, xylofon, zpěv

Místo konání: zahrada Muzea

28.08.2019 St v 18:00 hod. ALFASRNEC (Brno)

 

Koncert v rámci akce Týden otevřených ateliérů

Kamarádi, kteří kromě společné pracovní vášně v nejmenované IT firmě, hrají rádi folk.
Kapela koncertuje od roku 2016 a jejich styl popisují jako hrající Macho-folk s prvky femin-folku. Prostě optimistické hudební písničky o lásce a jiných fajných věcech.
V letošním roce se kapela zúčastnila Oblastního kola Porty ve Svitavách, odkud si odvezla krásné třetí místo - Ocenění poroty za celkový hudební projev.

Alfasrnec:

Standa Münster - basová kytara, doprovodný zpěv
Víťa Sykoj Sykáček - sólová kytara, foukací harmonika, hlavní zpěv
Michal Mahal Koždoň - - 12s. kytara, foukací harmonika, zpěv

 

https://bandzone.cz/alfasrnec
 

Místo konání: zahrada Muzea

Vstupné: zdarma

30.08.2019 Pá ve 20:00 hod. SLZA Svitavy Ukulele Ensemble

 

Rok 2014

Skupina Slza o sobě dala poprvé vědět v říjnu roku 2014, kdy veřejnosti představila debutový singl Lhůta záruční, který se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube.

Rok 2015

V roce 2015 Petr Lexa a Lukáš Bundil přispěli do českého éteru dalšími dvěma hity a klipy Celibát a Katarze (průvodní píseň seriálu Přístav), které se všechny dostaly do TOP 5, a posbírali několik hudebních cen.

Důležitý milník přišel s jejich debutovým albem Katarze (listopad 2015), které záhy po vydání získalo vzácné ocenění multiplatinová deska. Následovala ocenění Český Slavík v kategorii Objev roku a Hvězda internetu.

 

Rok 2016

Kapela prochází dalším úspěšným posunem v hudební kariéře. Do světa vypustila singl Fáze pád a hymnu festivalu Léto lásky, kterou si s ní zazpívali nejoblíbenější čeští interpreti. Na podzim se pak fanoušci dočkali také videoklipu k baladě Pouta. V říjnu duo překvapilo své posluchače výjimečnou fotoknihou s názvem Slza obrazem, která na Petra Lexu a Lukáše Bundila nahlíží objektivem fotografa Jindřicha Kodíčka. Ten populární kapelu zachytil z větší blízkosti a odhaluje tak obrazy, které byly fanouškům doposud skryty. Jarní i podzimní část KATARZE TOUR 2016 byla záhy vyprodána a show Slzy si nenechalo ujít přes 31 000 návštěvníků.

Kromě fanoušků, kteří Slze přibývají neuvěřitelnou rychlostí, kapelu chválí i hudební kritici. Jejich debut, jenž na podzim získal trojplatinu, byl nominován také v Hudebních cenách Anděl. Slza se rovněž dostala do TOP 5 v kategorii Kapela roku v anketě Český Slavík.

 

Rok 2017

Jaro tohoto roku patřilo zbrusu novému singlu a videoklipu Ani vody proud, který byl první vlaštovkou z očekávané druhé desky. Další singl Holomráz kapela vydala na podzim, jen pár týdnů před stejnojmenným albem.
Symbolem alba je kontrast žáru, jenž představuje pozitivní emoce, a mrazu, který představuje emoce negativní. V každé z deseti písní se odráží fakt, že každý z nás v životě zažívá nepříjemné momenty a situace. Důležitým poselstvím pozitivně laděného alba je však nenechat se jimi pohltit a užívat si okamžiky radosti a štěstí a čerpat z nich.
Slza se tento rok opět dostala do TOP 5 v kategorii Kapela roku v anketě Český Slavík.


Rok 2018
Tento rok byl pro kapelu ve znamení živých koncertů. Na jaře se Slza představila na svém doposud největším halovém turné, na které navázala úspěšným podzimním pokračováním a její vystoupení tak zhlédlo více než 20 000 diváků. Fanoušci si mohli nejen na turné, ale během léta i na řadě festivalů, užít naživo nové písně z alba Holomráz. Velký úspěch měl mezi posluchači stejnojmenný hit Holomráz, ale také duet Na srdci se Celeste Buckingham. Na začátku léta se videoklipu dočkala i píseň Nový obzory.


Rok 2019
11. dubna představuju kapela Slza novou píseň a videoklip Paravany. Jedná se o první singl z chystané třetí desky, jejíž vydání je naplánováno na podzim letošního roku.
Dvojice singl napsala ve spolupráci s anglickým skladatelem Oliverem Somem v Berlíně, na produkci pracovala v Londýně s Brity Nickem Atkinsonem a Eddem Hollowayem, kteří stojí například za zvukem celosvětového megahitu Be Alright od Deana Lewise.
Vydáním Paravanů končí pro kapelu několikaměsíční pauza od sociálních sítí, nicméně práce na desce jsou již v plném proudu. Do tvorby písní se spolu s Lukášem nyní pouští i Petr, který ve spolupráci s Xindlem X nově pracuje také na textech. V létě čeká kapelu Slza řada festivalů a samostatných koncertů, na nichž zároveň představí nové pojetí svých vystoupení.

Po skončení koncert kapely Slza vystoupí Svitavy Ukulele Ensmeble.

NÁMĚSTÍ BUDE OD 18:00 UZAVŘENO. VSTUP NA MÍSTO KONCERTU
BUDE UMOŽNĚN OD 19:00.

POKLADNY A VSTUPY:
2X horní část náměstí na úrovni M.I.C.,
2X dolní část náměstí (u Ott. domu a prodejny O2)


VSTUPY (ULIČKY) OD MÁCHOVY ALEJE A FABRIKY BUDOU UZAVŘENY.
PROSÍME VŠECHNY NÁVŠTĚVNÍKY O VYUŽITÍ HORNÍCH NEBO DOLNÍCH VSTUPŮ.
DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.


V případě nepříznivého počasí se koncert uskuteční
v Multikulturním centru Fabrika.

Vstupenky na koncert pouze na místě.
 

Děti do deseti let mají vstup zdarma.

Místo konání: náměstí Míru

Vstupné: 100 Kč

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací