Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, duben 2020

01.04.2020 v 19:00 hod. MATYÁŠ NOVÁK

 

 

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 250 Kč, 150 Kč KPH

02.04.2020 Čt v 19:00 hod. KLEC (Post klezmer z Prahy)

 

Koncert v rámci Měsíce holocaustu

 

Šest pánů ve středních letech. Kluby, svatby, oslavy, synagogy, kostely. Bigbítová sestava s hudebním projevem, kterému se eufemisticky říká přirozený. Klezmerové standardy, odrhovačky, které mají s klezmerem společné nanejvýše místo vzniku, všehochuť okoukaná z Youtube. Texty přeložené, texty jako přeložené se tvářící, ale pro svou naivitu od těch prvních lehce rozlišitelné. Semtam něco vlastního, snažícího se vyzpívat těžký úděl klezmera v době, kam nepatří. Tohle všechno je Klec.

Ale začněme od začátku. Píše se rok 1997, je poslední jarní čtvrtek a na podium klubu U Rafa nastupuje trojice složená z bratrů Šmídů a basisty Kudyda. Postupně zahrají několik klezmerových standardů, oposlouchaných od Klezmatics, jednu vlastní píseň a počeštěnou Lover Lover Lover od Cohena. Spíš než cokoliv jiného vzbuzují překvapení.

V podobném duchu, postupně posíleném kytarou Antonína Hluštíka a trubkou Jakuba Schmida, se nesou i další koncerty. “Repertoár skvělý, jen to provedení”, povzdechl si jeden z diváků. Když pak při natáčení dokumentu o klezmeru pro Ćeskou televizi Antonín nečekaně otočil knoflíky na kombu na dvojnásobnou úroveň, a do kapely přibyla expunková bubenice Janinka Modráčková, dveře ke slušnému publiku se definitivně uzavřely. Viz album 15 písní o lásce (2001).

Někdy tou dobou začaly končit časy, kdy hraní v kapele bylo nejvíc a bylo na něj nekonečně času. S přibývajícími rodinami museli hráči portfolia svých angažná redukovat, následující CD Klezmer všeho druhu (2009) tak Klec zastihlo v pozměněné sestavě, což se pochopitelně odrazilo na soundu: Honzovy bicí ubraly na razanci, Jirkova basa změkla, Štefanova kytara naopak zpřísněla. Dechovou sekci posílil Adamův saxofon, přibyly Karolininy housle. Jako dosud se hrálo všude, od bývalých synagog až po kovářské slavnosti na Buchlově.

Následujících deset let sestava zůstává stejná, místa vystoupení stále pestrá: výchovný koncert pro trutnovské středoškoláky, na otočku v Bukurešti, moskevský klub se skinheady v publiku, přesilovka nad diváky a ochrankou v jedné jihočeské obci s bývalým ghettem, rybářské slavnosti v Blatné… Zatím posledním nahrávacím počinem zústává album Poslední klezmer (2019), kterým se kapela tak trochu vrací ke kořenům: sestava je opět výhradně mužská, opět zahrnující zakladatele Kudyda, který ale tentokrát sedí za bicími. Jedno je jisté: spořádanému publiku očekávajícímu "zajímavý folklorní zážitek" se nejspíš opět nezavděčí.

 

http://klec2

Místo konání: Alternativní klub Tyjátr

09.04.2020 Čt ve 20:30 hod. MIG 21 - Klubové turné "Hyjé!"

Mig 21 oznamuje jarní část Hyjé Tour 2020!

 

 

Chlapecká, taneční, striptérská a pěvecká skupina z Prahy 5 Mig 21 ohlašuje termíny koncertního turné Hyjé na jaro 2020. Turné bude pokračováním úspěšného podzimního tažení napříč republikou, které, jako tradičně, Migové zakončují třemi vyprodanými koncerty v pražském Lucerna Music Baru. Na první koncerty Mig 21 vyrazí 2. dubna a během jednoho měsíce navštíví devět měst. Jarní část turné Mig 21 zakončí 28., 29. a 30. dubna v Praze.

Hyjé! Tour 2020

2. 4. Třebíč Roxy Club

3. 4. Tábor Hotel Palcát

4. 4. Pelhřimov KD Máj

9. 4. Svitavy Fabrica

10. 4. Krnov Kofola Music Club

11. 4. Valašské Meziříčí M-klub

18. 4. Hořovice Společenský dům

24. 4. Karlovy Vary

28. 4. Praha Lucerna Music Bar

29. 4. Praha Lucerna Music Bar

30. 4. Praha Lucerna Music Bar

 

Vystupující
Mig 21 (CZ) – https://mig21.cz/

 

Vstupné:
Informační centrum Svitavy, Polička, Litomyšl, Letovice, klub Tyjátr Svitavy, recepce Fabrika Svitavy 

Předprodej NA SEZENÍ na balkóně (380 Kč):
pouze recepce Fabrika Svitavy

Na místě: 420 Kč

Online předprodej zde:
https://www.smsticket.cz/vstupenky/18149-mig-21-klubove-turne-hyje

 

 

 

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 360 Kč, 378 Kč( IC ),380 Kč balkón

16.04.2020 Čt v 19:00 hod. TOMÁŠ MATONOHA & INSPEKTOR KLUZÓ

 

Tomáš Matonoha s kapelou Inspektor Kluzó zahrají písně ze svého debutového alba Dáma a pes. Program plný šansonů, folkových, divadelních i rockových písní, skečů, stand-upů a minipřednášek je plný nejen humoru, ale i něhy či napětí. V kapele kromě Tomáše uvidíte a uslyšíte nejen finalistku Hlasu Vendulu Příhodovou, ale také klavírního virtuosa Dr. Zdeňka Krále, bubeníka Ondru Veselého a baskytaristu Ondru Homolu.

Začali to dva dlouholetí kamarádi Tomáš a Zdeněk před pár lety. Hráli spolu přes 20 let
v kultovním Komediografu, ve 32 dílech show Na forbíně TM (z nichž 16 odvysílala Česká televize), v projektu U piána. Pak přibrali skvělou zpěvačku Vendulu Příhodovou a také dva Ondřeje a dali dohromady kapelu Inspektor Kluzó...
A nejsou v tom jen oni sami. Pomáhalo jim a pomáhá mnoho lidí, kteří věří tomu, že tahle kapela za něco stojí! A taky vy všichni, kdo jste se stali fanoušky naší stránky!
Budeme se snažit na oplátku hrát a zpívat co nejlépe, a psát vám krásné písničky
a přinášet pohodu a radost! A budeme také vydávat další a další desky. Ta první, Dáma
a pes, je už skoro vyprodána (ale online je stále k dispozici), takže se příští rok pustíme do další. 

 

https://www.facebook.com/

 

Předprodej vtupenek od 16. března v recepci Fabriky a on-line na www.kultura-svitavy.cz

Místo konání: Alternativní klub Tyjátr

Vstupné: 200,- Kč v předprodeji a 250,- Kč na místě

17.04.2020 Pá a 18.04.2020 So FESTIVAL AMATÉRSKÝCH PĚVECKÝCH SBORŮ

 

Čtrnáctý ročník mezinárodního Festivalu amatérských pěveckých sborů proběhne
v kulturním centru Fabrika ve dnech 17. a 18. dubna 2020. Oslava sborového zpěvu začne v pátek večer Zahajovacím koncertem, kde se svým samostatným programem vystoupí jednotlivé sbory. Těžištěm festivalu je práce na společných skladbách, které sbory provedou na sobotním Slavnostním koncertě. Tentokrát to budou oblíbené melodie z českých a světových oper. Spojené pěvecké sbory doprovodí Chrudimská komorní filharmonie pod vedením Martina Profouse.

 

Pořadatelé festivalu:

SKS Svitavy
Pěvecké sdružení DALIBOR

Ředitelka festivalu: Miroslava Ducháčková
Prezidentka festivalu: Dana Ludvíčková

Místo konání: Fabrika Svitavy

21.04.2020 Út v 19:00 hod. STUDIO YPSILON (PRAHA) Arnošt Goldflam: VRATKÁ PRKNA

 

 

Groteska maličko zlá, ale snad ne bez lásky.

Herecký svět i život zmenšené do divadelního vzorku, lehce ironický, ale i sebeironický pohled zvenku či zevnitř. Tak trochu smutná komedie z divadelního prostředí. Vždyť prkna, co znamenají svět, jsou občas nečekaně vratká. A přesto pořád lákavá…
My divadelníci se proto musíme pochválit sami! A to taky občas děláme. Takže i Vy se pobavte, trochu ovšem škodolibě na náš účet. A až půjdete domů, pochvalte si svoje vlastní životy a buďte rádi! My Vám to přejeme, ale asi bychom měnit nechtěli. Možná.


režie: Arnošt Goldflam / dramaturgie: Jaroslav Etlík / výprava: Petra Goldflamová Štětinová / hudba: Milan Potoček

Hrají:
Jiří Lábus / Jaroslava Kretschmerová / Petr Vršek / Daniel Šváb / Lenka Šebek Loubalová / Roman Mrázik / Barbora Skočdopolová nebo Jiřina Vacková / Martin Bohadlo nebo Miroslav Chloupek

 

http://www.ypsilonka.cz/

 

Délka představení: 135 minut (včetně přestávky)

 

 

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 400 Kč

22.04.2020 St v 19:00 hod. JANA KLUSOŇOVÁ - RECITÁL ANEB JAK ZNÍ VAŠE DUŠE

 

Srdečně vás zvu na improvizační večer u piana, kdy použiji svoji metodu "imper impro"
- neboli Jak zní tvoje duše. Nejprve zahraji své již hotové songy, a ve druhé polovině koncertu budu improvizovat např. na dané téma od diváků, nebo se tzv. napojím na jejich vibraci a zobrazím melodii jejich duše do písniček.

Jana Klusoňová

 

https://janaklusonova.cz/

 

Předprodej vstupenek od 23. 3. v recepci Fabriky

Místo konání: Ottendorferův dům

Vstupné: 150 Kč

23.04.2020 Čt v 18:30 hod. Kollárovci

 

 

prodej vstuepnek on line : 

 

https://www.smsticket.cz/vstupenky/20978-kollarovci

Místo konání: Fabrika Svitavy

Vstupné: 400 Kč

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací