Středisko kulturních služeb Svitavy

Kulturní nabídka, květen 2020

23.05.2020 So od 17:00 hod. 13. pokaranténní MAC venku

Malý abonentní cyklus zdržen pandemií pokračuje ve čtvrté sezóně


~ kapela Oops (Svitavy, Praha, Horní Čermná)
~ soubor Bratři v tricku (Praha)

Prasečí cirkus
~ Běžkařská odysea
~ duo Hello Marcel (Svitavy)

 

Dobrovolné vstupné zakoupením placky za 100 Kč

 

Bratři v tricku: Prasečí cirkus

Přáli jste si někdy, aby prase mělo křídla? Prasečí cirkus vás vláká do světa dvou podivínů, kteří bezmezně věří, že kdyby to tak bylo, celý svět by byl krásnější! Nečekejte žádné chlívárny, čuňárny ani prasárny, pouze vkusný prasečí humor. Nechte se unést na prasečích křídlech a vězte, že z představení budou chrochtat blahem statní vepři, krásné bachyně i malá selátka, zkrátka celá rodina. Vzhůru s prasetem!
Představení „Prasečí cirkus“ je nový počin autorského dua „Bratři v tricku“. Tentokrát se zaměřili na pouliční divadlo a ve své nové show představí divákům absurdní podívanou a získají si děti i dospělé jak svou tradiční devízou žonglováním a předmětovou manipulací, tak využijí prvky loutkoherectví a klauniády.
Představení začíná v 17:00.


kapela Oops (Svitavy, Praha, Horní Čermná)
Oops je mladá kapela čtyř bratranců pocházejících z Prahy, Svitav a Horní Čermné. Ve složení 2 kytary, basa a bicí hrají vlastní tvorbu na pomezí klasického rocku, popu a funku. Jejich texty většinou pojednávájí o závažných problémech každodeního života. Loni v květnu vydali svoje debutové album Now I am 12.
Začínají v 17:50.


Bratři v tricku: Běžkařská odysea
Výlet je závodem, jehož hlavní cena je zážitek. V tomto ohledu jsou tito muži nejlepšími závodníky z nejlepších – skuteční šampióni. Dokonce větší, než si sami myslí. Dva běžkaři ztraceni v mapě i v ročním období, bok po boku avšak v jedné stopě podstupují běžkařskou odyseou – bludnou pouť s nejasným koncem i průběhem! Hole vzhůru, vosk na knír, čaj na kuráž a krok sun krok!
Představení„Běžkařská odysea“ čerpá z letitých zkušeností Bratrů v tricku na poli pouličního divadla. Tradičně silnou doménou souboru je sebeironie, žonglování,předmětová manipulace, střídmá akrobacie a laskavý humor. Diváci budou psychicky i fyzicky vtaženi do děje ať se děje co se děje. Žádná stopa? Nevadí, tohle představení není žádná klasika!
Jak praví oblíbené německé rčení: „LANGLÄUFER LEBEN LÄNGER“ — „běžkaři žijí déle“! Smích a humor prý taky roky přidávají. Tak račte s tímto představením objevit elixír nesmrtelnosti!
Představení začíná v 19:10.


duo Hello Marcel (Svitavy)
První nahrávka tvůrčí skupiny Michaela Macka a Adama Sodomky vznikla začátkem léta Páně 2017. Během roku učenlivý pěvecký autodidaktik a věčně nespokojený multitatalentista nasyslili písniček akorát na album. Po jeho vydání se kapela Hello Marcel směle zapisuje do památníčků letních festivalů písněni Bůček a Naposled.
Loňský rok znamenal 47 zářezů na pažbě koncertních nářezů ve skautských klubovnách i luxusních apartmá od Krásné Lípy po Břeclav.
Duo, těžko umistitelné na bipólové taneční škále Swayzee vs. Brundibár (sympatický záporák z Včelích medvídků, pozn. red.) si získá srdce všelijakých publik svým upřímným citem pro krutý beat a duchaplnými texty s poselstvím.
Kromě nominace mezi 100 nejlepších elektronických kapel na Svitavsku se kapela Hello Marcel dočkala také lichotivé příčky v anketě 30 pod 30 v kategorii Vousy.
Mají rádi večírky do rána a poznávání lokálních živých kultur.
Začínají ve 20:20.

 

Místo konání: Park Jana Palacha

Vstupné: dobrovolné

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací