Středisko kulturních služeb Svitavy

Dětská scéna 2014

43. celostátní přehlídka dětského divadla a 42. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů proběhne ve dnech  13. -19. června již počtvrté ve Svitavách.

13.-15.  června bude přednášet 92 nejlepších recitátorů v kině Vesmír. Naše město bude reprezentovat Iva Táborská z naší Dramatické školičky! Dílny pro recitátory a diskusní kluby pro doprovod recitátorů proběhnou na zdravotnické škole;  v městském muzeu bude besedovat lektorský sbor s recitátory a jejich doprovodem..


14. -18. června  ve Fabrice a v divadle Trám bude hrát sedmnáct nejlepších dětských divadelních souborů z celé republiky. Dramatická školička bude reprezentovat naše město hned dvakrát:  divadelní  soubor Naopak zahraje v hlavním programu přehlídky hru s názvem PFÚ! (podle Milneho knížky Medvídek Pú) a soubor Málo se představí v doplňkovém programu s pohádkou Haló, Jácíčku2.To je skvělý úspěch!


Na Dětskou scénu do našeho města přijede celkem 260 dětí ve věku do patnácti let a s nimi 34 obětavých učitelů a vedoucích souborů. Divadla se budou hrát vždy dopoledne a odpoledne. Děti z hrajících souborů se zúčastní dílen v Muzeu, Ottendorferově domě, Farní stodole, Fabrice a po celém městě.


120 seminaristů – studentů škol, zabývajících se dramatickou výchovou a dětským divadlem -se bude vzdělávat po celou dobu přehlídky v pěti seminářích ve všech koutech Fabriky, divadla Trám a v klubu Tyjátr.


Přehlídka má svůj doprovodný program: 

  • 14. června zahraje ve Fabrice hradecký Drak úžasnou hru – plnou kouzel – Poslední trik Georgese Meliése
  • 15. června večer na náměstí u fontány kapela Bombarďák představí Příhody kluka Bombarďáka
  • 16. června v divadle Trám zahraje Hanka Voříšková z Chocně snovou hru Pohyblivé obrázky. Hudebně ji doprovodí manželé Vedralovi z Vysokého Mýta
  • 17. června roztančí Farní stodolu The Dozing Brothers  (tedy Dřímající bratři) a duo Ošklivé sestry

Tak taková bude Dětská scéna 2014 v našem městě. Tato celostátní divadelní a recitační přehlídka je již čtvrtým rokem jednou z nejvýznamnějších kulturních a společenských událostí v našem městě a v celém Pardubickém kraji!
Petr Mohr
 

PROPOZICE DS 2014

 

HARMONOGRAM DS 2014

Poslední aktualizace: 03.06.2014

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací