Středisko kulturních služeb Svitavy

DĚTSKÁ SCÉNA 2018

Deník dětské scény k zhlednutí a stažení :

 

https://www.drama.cz/ds/

 

Dětská scéna Svitavy 2018

47. celostátní přehlídka dětského divadla a 47. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů proběhla  ve dnech 

8. -13.června již poosmé ve Svitavách.

8.-10.června přednášelo 85 nejlepších recitátorů v kině Vesmír. Dílny pro recitátory a diskusní kluby pro doprovod recitátorů  proběhly  na zdravotnické škole;  v městském muzeu  besedoval lektorský sbor s recitátory a jejich doprovodem..

9.-13. června  ve Fabrice, v divadle Trám a v klubu Tyjátr hrálo sedmnáct nejlepších dětských divadelních souborů z celé republiky. Mám velkou radost, že mezi nimi byl i svitavský soubor Paramian Dramatické školičky s inscenací Šťastný princ! Na Dětskou scénu do našeho města přijelo celkem 450 dětí ve věku do patnácti let a s nimi 36 obětavých učitelů a vedoucích souborů. Divadla se hrála vždy dopoledne a odpoledne. Děti z hrajících souborů se zúčastnily výletů do Zeleného Vendolí, Vodárenského lesa,, discgolfových zápolení a dalších aktivit…
80 seminaristů – studentů škol, zabývajících se dramatickou výchovou a dětským divadlem a ostatních zájemců -se vzdělávalo po celou dobu přehlídky e čtyřech seminářích ve všech koutech Fabriky, v Ottendorferově domě,  i jinde.

Dětská scéna má svůj doprovodný program. Ve Farní stodole , kde se vždy večer schází Dětská scéna zahráli Dozing Brothers a Entropie, v Trámu vystoupil soubor MajTo ze Žamberka, ve Fabrice Damúza z Prahy, v kině svitavské Céčko… a možná ještě něco navíc…

Tak taková byla Dětská scéna 2018 v našem městě. Tato celostátní divadelní a recitační přehlídka je již osmým rokem jednou z nejvýznamnějších kulturních a společenských událostí v našem městě a v celém Pardubickém kraji!

Petr Mohr

 

P.S.  Přikládám mail od Lenky Tretiagové, vedoucí Tanečního studia Light z Prahy:


Milá Dětská scéno, vážení organizátoři,

přemýšlím, jak formulovat naše poděkování -  abych se pořád opakovala. A napadá mě, že vlastně to, že kvalita organizace a obsahu přehlídky Dětská scéna neklesá, je hlavní hodnotou celé akce. A když se pokusím vyjmenovat "co se změnilo" ve srovnání s minulými roky, napadají mě samá vylepšení (či snahy organizátorů o vylepšení na základě zpětné vazby
účastníků) a nebo okolnosti neovlivnitelné organizátory (počasí, vrtochy ubytovatelů, finanční limity, proměna kvality některých nominovaných inscenací apod.). A vrátili jsme se do "naší" jídelny! Přibyly klimatizace ve Fabrice! Letos se obzvlášť vydařila barva vizuálu přehlídky a škoda, že nápad s hrnečky nebyl již dříve (měli bychom doma barevný servis)! Kašna chrlila další proudy vody k potěšení desítek dětí! Kritiky méně povedených sekvencí uvedených inscenací byly shovívavé k dětským čtenářům recenzí! Každý měl příležitost odnést si z přehlídky pocit oslavení, uspokojení, seberealizace (pokud chtěl). Nová náplň bezva výletů! Postupné otevření debat s mladičkými studenty.
Skvělé obsahy a výstupy seminářů! Pocit bezpečí! Odvaha zachovat si zdravý rozum navzdory "hrozbám gdpr"!

Opravdu moc děkujeme, opět jsme byli doslova zahrnuti vlídností, obdivem, respektem, pohodlím. Stačilo "pomyslet si" a už některý z ochotných organizátorů plnil v mezích možností naše přání. Děti opět byly v hlavní roli celé přehlídky, která prioritně cílí na "oslavu"
dětí.
 

Poslední aktualizace: 20.06.2018

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací