Středisko kulturních služeb Svitavy

Dětská scéna 2019

 

Dětská scéna Svitavy 2019


48. celostátní přehlídka dětského divadla a 48. celostátní přehlídka a dílna dětských recitátorů se uskuteční ve dnech 7. -13.června již podeváté ve Svitavách. Poprvé to bylo v roce 2011.


7.-10.června bude přednášet 85 nejlepších recitátorů v kině Vesmír. Dílny pro recitátory a diskusní kluby pro doprovod recitátorů proběhnou na zdravotnické škole; v městském muzeu bude besedovat lektorský sbor s recitátory a jejich doprovodem..


9.-19. června ve Fabrice, v divadle Trám a v klubu Tyjátr bude hrát sedmnáct nejlepších dětských divadelních souborů z celé republiky. Na Dětskou scénu do našeho města přijede celkem 276 dětí ve věku do patnácti let a s nimi 39 obětavých učitelů a vedoucích souborů. Divadla se budou hrát vždy dopoledne a odpoledne. Děti z hrajících souborů se zúčastní výletů do Zeleného Vendolí, procházek po historii našeho města, discgolfových zápolení, komentované procházky Vodárenským lesem (s vypouštěním ptactva, které zde žije…) a dalších aktivit…
90 seminaristů – studentů škol, zabývajících se dramatickou výchovou a dětským divadlem a ostatních zájemců - se bude vzdělávat po celou dobu přehlídky ve čtyřech seminářích ve všech koutech Fabriky, v Ottendorferově domě, v Kavárně v Parku i jinde.


Dětská scéna má svůj doprovodný program. Ve Farní stodole, kde se vždy večer schází Dětská scéna zahraje kapela a v Trámu a Fabrice proběhne inspirativní divadelní představení. Letos to bude svitavský soubor Dramatické školičky PARAMIAN s inscenací Na arše v šest…Ve Fabrice vystoupí Divadlo Líšeň s  inscenaci Sávitrí.


Tak taková bude Dětská scéna 2019 v našem městě. Tato celostátní divadelní a recitační přehlídka je již devátým rokem jednou z nejvýznamnějších kulturních a společenských událostí v našem městě a v celém Pardubickém kraji!
Petr Mohr

Poslední aktualizace: 22.05.2019

Program

Poslední aktualizace: 06.06.2019

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací