Středisko kulturních služeb Svitavy

Svitavský dýchánek (3. - 4. 4. 2020)

Vážení přátelé,

 

Vzhledem ke složité situaci s pandemií v České republice jsme nuceni ZRUŠIT krajské přehlídky Svitavský Fanda a Svitavský Dýchánek plánované v původním termínu 27. a 28. března a 3. a 4. dubna. Jestli vyhlásíme náhradní termíny v tuto chvíli nevíme a vše záleží na vývoji událostí.

Budeme-li mít možnost přehlídku Svitavský Fanda ještě v průběhu letošního jara uskutečnit, dáme Vám okamžitě vědět.

Velice se omlouváme za vzniklou situaci, kterou nikdo z nás nezpůsobil.
Přejeme Vám hodně sil a věříme, že vše dobře dopadne!

 

Mgr. Petr Mohr

ředitel Střediska kulturních služeb města Svitavy

Wolkerova alej 92/18, 56802 Svitavy

tel. 731151878

 

 

 

Přehlídka je koncipována jako krajská postupová přehlídka dětského divadla Pardubického kraje (Dětská scéna) a krajská postupová přehlídka celostátní přehlídky a dílny amatérského loutkářství ve všech jeho formách a projevech (Loutkářská Chrudim).
Propozice:
Účast v krajském kole
Přehlídky ve Svitavách se mohou zúčastnit dětské divadelní, loutkářské a recitační soubory působící při jakékoliv školské či kulturní instituci (ZUŠ, DDM, ZŠ, víceletá gymnázia, kulturní středisko…) nebo samostatně. Tyto soubory musí být složeny alespoň ze 3/4  ze žáků základních škol či odpovídajících ročníků víceletých gymnázií. Vedoucí se smí se svými inscenacemi zúčastnit v daném školním roce pouze jedné krajské přehlídky.
Ředitel školy na základě vyhlášky MŠMT 285/2003 Sb. podporuje účast žáků i pedagogů na přehlídce.
Organizace a průběh krajské přehlídky
Přehlídka se bude konat v sále multifunkčního komunitního, vzdělávacího a kulturního centra Fabrika ve Svitavách. Je tady víceúčelový sál s veškerou divadelní technikou, skvělou akustikou a zázemím pro soubory (vybavené šatny, učebny pro semináře i možnost provizorního přespání pro soubory.

 

Více na :  https://www.fabrikasvitavy.eu/  ( sekce Krajské a národní přehlídky)

 

Pro komorní inscenace můžeme nabídnout malý sál divadla Trám, který je 5 minut chůze od Fabriky.
Dozor nad žáky
Dozor nad žáky zajišťuje dle vyhlášky MŠMT 285/2003 Sb. vysílající instituce, popř. rodinný zástupce účastníka,
a to v dohodě s organizátorem přehlídky. Pedagogičtí pracovníci pověření dozorem nad žáky zabezpečují dozor
po celou dobu účasti a pohybu žáka v místě konání přehlídky.
Hodnocení
Součástí přehlídky bude hodnocení formou diskuze o vystoupeních s vedoucími souborů pod vedením odborné poroty. Pro děti jsou připraveny doprovodné programy. Je vhodné, aby se soubory zúčastnily přehlídky po celou dobu konání.
Postup na celostátní přehlídku
Pořadatel krajské přehlídky může na základě rozhodnutí lektorského sboru (poroty) navrhnout programové radě DS nejvýše jeden divadelní, loutkářský či recitační soubor k přímému postupu na celostátní přehlídku. V případě,
že se na přehlídce vyskytnou další kvalitní a inspirativní inscenace, může je doporučit programové radě DS
do širšího výběru (bez ohledu na rozlišování kategorie divadelní a recitační). Pokud se kvalitní a podnětná inscenace na krajské přehlídce neobjeví, nemusí pořadatel doporučit k postupu žádný soubor.
V případě, že se na krajské přehlídce vyskytne mimořádně zdařilá či inspirativní loutkářská inscenace, může ji lektorský sbor doporučit také k výběru na celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim.
Odborná porota zasedne ve složení: prof. Mgr. Zoja Mikotová (vedoucí ateliéru výchovné dramatiky pro neslyšící)  doc. Mgr. Radek Marušák (vedoucí katedry výchovné dramatiky DAMU Praha) a prof. MgA. Luděk Richter (pedagog, publicista, režisér a herec nezávislé skupiny Kejklíř)

Uzávěrka přihlášek je 13. března 2020. Na pozdě příchozí přihlášky nemusí být brán zřetel!

Přihlášku vyplňujte pouze elektronicky :

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdv6eu-GHwqiGAa18MZBNd3Fjeeg30UAOvmq991D4JIxhhhxA/viewform

 

Kontakt na organizátora přehlídky: Martin Mohr (email: martin.mohr@kultura-svitavy.cz, tel.: 739 172 312)

Poslední aktualizace: 13.03.2020

zpět

Novinky e-mailem

Pokud máte zájem o zasílání emailem pořadů Střediska kulturních služeb a programu svitavských kin vždy v předstihu na další měsíc, zaregistrujte se pomocí Vašeho e-mailu.

Souhlasím

K ukládání nastavení, měření návštěvnosti a správnému fungování webu využíváme soubory cookies. Souhlasíte s jejich užíváním? Více informací